Centralna Liga Juniorów U-17. Jagiellona - Widzew Łódź 5:1, ŁKS Łodź - AP Jagiellonia 2:6. Białostocki koncert gry (zdjęcia)

Jagiellonia Białystok (ciemniejsze stroje) wygrała z Widzewem Łódź 5:1
Jagiellonia Białystok (ciemniejsze stroje) wygrała z Widzewem Łódź 5:1 Wojciech Wojtkielewicz
W Centralnej Lidze Juniorów U-17 doszło do dwumeczu Białystok - Łódź, który okazał się popisem zespołów Jagiellonii. Starszy rocznik, trenera Tomasza Bernatowicza, wygrał u siebie 5:1 z Widzewem, a młodszy (trener Przemysław Papiernik) pokonał na wyjeździe z ŁKS 6:2.

Losy potyczki Jagi z Widzewem rozstrzygnęły się pod koniec pierwszej połowy. Prowadzący od 7. minuty (gol Olafa Pawelczyka) udokumentowali przewagę dwoma kolejnymi trafieniami, autorstwa Dawida Żakiewicza i Kamila Andrzejkiewicza. Po zmianie stron Żółto-Czerwoni podwyższyli wynik na 5:0 i dopiero w końcówce łodzianie zdobyli honorową bramkę.

- Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i wygraliśmy zasłużenie. Przeciwnik ani nie prowadził gry, ani nie miał zbyt dużo sytuacji podbramkowych - ocenia w rozmowie z klubowymi mediami trener Bernatowicz.

Młodszy rocznik AP Jagiellonii wziął rewanż za starszych kolegów, którzy na inaugurację przegrali z ŁKS-em 2:3. Podlaski zespół do przerwy przegrywał 1:2, ale po zmianie stron dał koncert gry, strzelając aż pięć goli. Na szczególne brawa zasłużył Kacper Ptasiński, który popisał się hat-trickiem.

- Kontrolowaliśmy mecz przez 80 procent jego trwania. Oddaliśmy inicjatywę tylko w końcówce pierwszej połowy i stracilśmy dwa gole. Reakcja drużyny na to była bardzo dobra, bo w drugiej odsłonie przeprowadziliśmy wiele fajnych akcji i wysoko wygraliśmy - cieszy się trener Papiernik.

A już w sobotę - 19 marca, bardzo ciekawie zapowiadające się derby obu ekip Jagielloni. Początek o godz. 16 na stadionie przy ul. Elewatorskiej 4.

WYNIKI 2. KOLEJKI
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 5:1 (3:0).
Bramki: 1:0 - Pawelczyk (7), 2:0 - Żakiewicz (43), 3:0 - Andrzejkiewicz (45), 4:0 - Andrzejkiewicz (67), 5:0 - Żakiewicz (73), 5:1 - Wiernik (89).

ŁKS Łódź - AP Jagiellonia Białystok 2:6 (2:1). Bramki: 0:1 - Ptasiński (7), 1:1 - Greber (32), 2:1 - Łabędzki (44), 2:2 - Ptasiński (54), 2:3 - Drygiel (68), 2:4 - Ptasiński (72), 2:5 - Rybak (80), 2:6 - Kolo (90).

Legia Warszawa - Escola Varsovia Warszawa0:2, MKS Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn 6:0.

1. Escola Varsovia Warszawa 2 6 10-0
2. AP JAGIELLONIA 2 6 10-2
3. MKS Polonia Warszawa 2 6 9-1
4. ŁKS Łódź 2 3 5-8
5. JAGIELLONIA 2 3 7-4
6. Widzew Łódź 2 0 2-8
7. Legia Warszawa 2 0 0-6
8. Stomil Olsztyn 2 0 0-14