Centralna Liga Juniorów U-17. Dziewięć goli i emocje do ostatniego gwizdka. Jagiellonia Białystok zaczęła wiosnę od zwycięstwa (ZDJĘCIA)

JLAS
Młodzi jagiellończycy (na żółto-czerwono) po emocjonującym meczu pokonali GKS Bełchatów 5:4 Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 5:4 na własnym boisku z GKS Bełchatów w meczu otwierającym rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale Żółto-Czerwoni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

- Najważniejsze jednak są trzy punkty, które bardzo cieszą. Gole strzelaliśmy po ładnych akcjach. Z każdą kolejką chłopcy będą poznawać tę ligę, więc powinno być coraz lepiej - mówi trener Jagiellonii, Tomasz Bernatowicz.

Od pierwszej minuty mecz mógł się jednak podobać, bowiem obie drużyny stwarzały sobie wiele sytuacji bramkowych. Na przerwę Jaga schodziła prowadząc 3:1, po golach Jakuba Lutostańskiego (dwóch) oraz Sebastiana Dąbrowskiego.

W drugiej połowie gospodarze próbowali podwyższyć wynik. Stało się tak w 54. minucie, kiedy rzut karny na gola zamienił Żabiuk. Po tym trafieniu w szeregach białostoczan nastąpiło rozluźnienie, przez co goście w odstępie kilku minut strzelili dwa gole i zwietrzyli swoją szansę na wywiezienie punktów ze stolicy Podlasia.

Piąta bramka dla Jagiellonii padła po uderzeniu Dąbrowskiego w 75. minucie. W samej końcówce rywalom ponownie udało się jednak zmniejszych straty i do ostatniego gwizdka białostoczanie musieli bronić korzystnego wyniku.

- Mimo nerwowej końcówki uważam, że wygraliśmy w pełni zasłużenie. Nie możemy sobie jednak pozwalać na takie momenty dekoncentracji, które miały miejsce w drugiej połowie - tłumaczy Bernatowicz.

Następny mecz młodzi jagiellończycy rozegrają w najbliższą sobotę, kiedy zmierzą się na wyjeździe z UKS SMS Łódź (godz. 15).

Wyniki 1. kolejki

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 5:4 (3:1). Bramki: 0:1 - Kempski (5), 1:1 - Lutostański (6), 2:1 - Dąbrowski (16), 3:1 - Lutostański (19), 4:1 - Żabiuk (54), 4:2 - Kempski (67), 4:3 - Jakubiec (71), 5:3 - Dąbrowski (75), 5:4 - Sionkowski (84).

Jagiellonia: Ciesielczuk - Parzonko, Podczarski (46. Ubermanowicz), Szczygieł, Dąbrowski, Mościcki, Żabiuk, Piórkowski, Obidziński (60. Mabiala), Lutostański (46. Protaziuk), Skok.

Inne wyniki:
Escola Varsovia Warszawa - Znicz Pruszków 2:6, Legia Warszawa - UKS SMS Łódź 4:2, Ursus Warszawa - Polonia Warszawa 0:1.

1. Znicz Pruszków 1 3 6:2
2. Legia Warszawa 1 3 4:2
3. JAGIELLONIA 1 3 5:4
4. Polonia Warszawa 1 3 1:0
5. GKS Bełchatów 1 0 4:5
6. Ursus Warszawa 1 0 0:1
7. UKS SMS Łódź 1 0 2:4
8. Escola Varsovia 1 0 2:6