Centralna Liga Juniorów. Stal Rzeszów - Jagiellonia 2:6. Świetna inauguracja białostockiego zespołu (zdjęcia)

Juniorzy Jagiellonii znakomicie zaczęli sezon CLJ U-18, ogrywając na wyjeździe Stal Rzeszów 6:2 Krzysztof Nowaliński
Fantastycznie w nowy sezon Centralnej Ligi Juniorów U-18 weszła Jagiellonia Białystok. Na inaugurację Żółto-Czerowni pokonali na wyjeździe Stal Rzeszów aż 6:2.

- Byliśmy skuteczni, pokazaliśmy też kilka bardzo fajnych akcji zakończonych bramkami. Byliśmy ofensywnie nastawieni, ale pokazaliśmy też boiskowe wyrachowanie - cieszy się trener Jagiellończyków Krzysztof Zalewski, cytowany przez klubowe media.

Początki nie były jednak udane, bo rzeszowski beniaminek już w 10. minucie objął prowadzenie. Nie minął jednak kolejny kwadrans, a białostoczanie wygrywali już 3:1. Gospodarze nie rezygnowali i jeszcze przed przerwą strzelili gola kontaktowego.

- Zagraliśmy niezłe spotkanie, ale mieliśmy też w nim trudne momenty. W drugiej połowie przeciwnik z dużym zaangażowaniem ruszył do odrabiania strat i w pewnym momencie nasze prowadzenie 3:2 było mocno zagrożone - przyznaje szkoleniowiec Jagi.

Na szczęście Żółto-Czerwoni odpowiedzieli kolejnymi trafieniami, a na szczególną uwagę zasługuje bramka Jakuba Lewickiego, który w 69, minucie popisał się fantastycznym uderzeniem w okienko z prawie 40 metrów.

WYNIKI 1. KOLEJKI
Stal Rzeszów – Jagiellonia Białystok 2:6 (2:3).
Bramki: 1:0 - Musik (10), 1:1 - Podczarski (16), 1:2 - Karpiński (17), 1:3 - Karpiński (23), 2:3 - Iwaniuk (43), 2:4 - Lutostański (63), 2:5 - Lewicki (69), 2:6 - Zyśk (89).

Jagiellonia: Jasionek – Piórkowski, Podczarski, Mabiala, Lewicki (80. Burkowski), Osipiuk, Mościcki (57. Bernatowicz), Karpiński (70. Zyśk), Lutostański, Protaziuk (70. Szczygieł), Wojdakowski (70. Dąbrowski) .

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:0, Raków Częstochowa - Legia Warszawa 3:3, Gwarek Zabrze - Lech Poznań 1:6, Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 6:3, Zagłębie Lubin - UKS SMS Łódź 2:2, Warta Poznań - Arka Gdynia 2:2, Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 1:1.