Centralna Liga Juniorów. Przy pomocy młodszych kolegów Jagiellonia została liderem

Starszy zespół Jagiellonii (rocznik 2005) jest nowym liderem CLJ U-17
Starszy zespół Jagiellonii (rocznik 2005) jest nowym liderem CLJ U-17 jagiellonia.pl
Jagiellonia Białystok została nowym liderem CLJ U-17. Stało się tak po zwycięstwie Żółto-Czerwonych na wyjeździe ze Stomilem 2:0 i porażce Escolii Warsovii u siebie z młodszą drużyną AP Jagiellonii 1:2.

Wygrana ekipy trenera Tomasza Bernatowicza nad mającym zerowe konto punktowe Stomilem była jej obowiązkiem. Białostoczanie stanęli na wysokości zadania, a gole w Olsztynie strzelili Maciej Jaroszuk oraz Wiktor Marek.

W kategoriach dużej niespodzianki należy za to oceniać wyjazdową wygraną AP Jagiellonii nad Escolą Varsovią.

- Cieszymy się, bo moim zdaniem Varsovia to najlepszy zespół w tej grupie, ale nie przestraszyliśmy się jej i zagraliśmy dobry mecz. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Objęliśmy prowadzenie po strzale Patryka Drygiela, ale rywale szybko wyrównali z rzutu karnego - relacjonuje trener Żółto-Czerwonych Przemysław Papiernik.

Po zmianie stron przeważali gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. Mądrze grający w defensywie Jagiellończycy uderzyli w 82. minucie, kiedy piłkę do siatki wepchnął w zamieszaniu podbramkowym Jakub Kolo.

- Varsovia nacisnęła i końcowe minuty były dla nas bardzo trudne. Udało nam się jednak obronić o odnieść cenne zwycięstwo. Zostały nam jeszcze trzy mecze i w każdym chcemy powalczyć o komplet punktów - zaznacza trener Papiernik.

Starszy rocznik Jagi ma punkt przewagi nad Escolą Varsovią i wszystko w swoich rękach. Wygrać grupę i dostać się do strefy medalowej CLJ U-17 nie będzie łatwo, bo zespół trenera Bernatowicza czekają jeszcze ciężkie boje z trzema ekipami z Warszawy: sobotni mecz na szczycie z Varsovią (godz. 19 w Białymstoku), a potem na wyjeździe z Legią i u siebie z Polonią.

WYNIKI 11. KOLEJKI
Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Jaroszuk (32), 0:2 - Marek (57).

Escola Varsovia Warszawa - AP Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1). Bramki: 0:1 - Drygiel (17), 1:1 - Kalisz (24-karny), 1:2 - Kolo (82).

Widzew Łódź - Legia Warszawa 2:0, MKS Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 2:1.

1. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 11 25 35-17

2. Escola Varsovia Warszawa 11 24 34-18
3. Legia Warszawa 11 20 26-15
4. AP JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 11 19 27-21
5. MKS Polonia Warszawa 11 18 28-16
6. Widzew Łódź 11 13 25-23
7. ŁKS Łódź 11 8 15-32