Centralna Liga Juniorów. Porażki z Koroną Kielce można było uniknąć (wideo, zdjęcia)

Jakub Laskowski
Młodzi Jagiellończycy (na żółto-czerwono) przegrywali z kielczanami wiele starć
Młodzi Jagiellończycy (na żółto-czerwono) przegrywali z kielczanami wiele starć Wojciech Wojtkielewicz
W zaległych, żółto-czerwonych derbach Centralnej Ligi Juniorów, Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku z Koroną Kielce 1:3.

Wyniki Korony w tym sezonie są imponujące i potyczka w Białymstoku potwierdziła nasze przypuszczenia, że będzie to trudny przeciwnik. Mimo to porażka bardzo nas boli - mówi Wojciech Kobeszko, szkoleniowiec jagiellończyków.

Nie da się jednak ukryć, że niepokonani dotąd kielczanie, od początku meczu sprawiali lepsze wrażenie. Korona szybciej operowała piłką, przeważała w pojedynkach fizycznych, ale marnowała znakomite okazje i w przerwie wynik był bezbramkowy.

Wówczas wydawało się, że o końcowym rozstrzygnięciu może zdecydować jeden gol. Gdyby tak się stało, z kompletu punktów, cieszyliby się gospodarze, którzy świetnie rozpoczęli drugą połowę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową gola strzelił Maciej Twarowski.

To były jednak tylko miłe złego początki, bowiem gra gospodarzy posypała się jak domek z kart. Rywale skutecznie skorzystali na prostych błędach, trzykrotnie trafiając do siatki w ciągu pół godziny.

Wynik 6. kolejki

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:3 (0:0). Bramki: 1:0 - Twarowski (53), 1:1 - Górski (59-karny), 1:2 - Długosz (69), 1:3 - Górski (90).

Jagiellonia: Niezgoda - Pankiewicz (76. Chyrchała), Płoszkiewicz, Gdowik, Gierach (37. Wola-nin), Bayer (46. Matus), Frelek, Sakowicz, Struski, Łapiński (46. Wasilewski), Twarowski.

1. Korona 7 19 17:6
2. Pogoń 7 18 19:7
3. Legia 7 16 17:4
4. Zagłębie 7 13 14:10
5. Lech 7 12 14:10
6. Śląsk 7 10 20:20
7. Arka 7 10 12:14