Centralna Liga Juniorów: Pogoń Szczecin wydarła Jagiellonii Białystok remis

(wk)
Juniorzy Jagiellonii zremisowali z Pogonią Szczecin 3:3
Juniorzy Jagiellonii zremisowali z Pogonią Szczecin 3:3 Wojciech Wojtkielewicz
W meczu kończącym pierwszą rundę Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok zremisowała z Pogonią Szczecin 3:3.

Żółto-Czerwoni ostatnio przyzwyczaili do zapewniania sobie zwycięstw w ostatnich fragmentach meczów. Tym razem wypuścili wygraną w końcówce, bo do 83. minuty prowadzili 3:1.

– Remis nie jest zły, jeśli się weźmie pod uwagę fakt, że Pogoń jest bardzo dobrym zespołem. Ale kiedy się traci dwa gole w końcówce, to pozostaje duży niedosyt – uważa trener Jagiellonii Wojciech Kobeszko.

W pierwszej połowie Żółto-Czerwoni byli wyraźnie lepsi i zasłużenie prowadzili 2:1. Pierwszego gola strzelił Przemysław Chyrchała, wykorzystując dośrodkowanie Michała Wolanina. Szczecinianie szybko wyrównali, po trafieniu Kryspina Szcześniaka, ale jeszcze przed przerwą gospodarze znów prowadzili. W polu karnym sfaulowany został Michał Ozga, a z 11 metrów sprawiedliwość wymierzył Szymon Łapiński.

– To był dobry okres naszej gry i mogliśmy prowadzić nawet wyżej, gdyż było ku temu kilka okazji – zaznacza szkoleniowiec Jagiellonii.

Kiedy w 70. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Maciej Twarowski podwyższył prowadzenie Jagiellonii na 3:1, wydawało się, że Portowcy już się nie podniosą. Pogoń pokazała jednak lwi pazur i doprowadziła do wyrównania.
– Akcje przeciwników były bardzo ładne, ale z pewnością mogliśmy się lepiej przy nich zachować. Niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę, cofnęliśmy się, a w decydujących momentach zabrakło nam odpowiedzialności – kończy Kobeszko.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 3:3 (2:1)
Bramki: 1:0 - Chyrchała (25), 1:1 - Szcześniak (31), 2:1 - Łapiński (35-karny), 3:1 - Twarowski (70), 3:2 - Turski (83), 3:3 - Kozłowski (87)

Jagiellonia: Kaczorowski – Wolanin (69. Pankiewicz), Ozga (38. Czerech), Gdowik, Gierach, Matus, Bayer, Struski, Łapiński, Sakowicz (78. Bortniczuk), Chyrchała (69. Twarowski)