Centralna Liga Juniorów. Nieudana wyprawa Jagiellonii do Gdyni

Jagiellonia przegrała dwa mecze z rzędu w CLJ U-18
Jagiellonia przegrała dwa mecze z rzędu w CLJ U-18 jagiellonia.pl
Drugą porażkę z rzędu ponieśli piłkarze Jagiellonii Białystok w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Żółto-Czerwoni ulegli na wyjeździe Arce Gdynia 0:2.

Wynik nie oddaje tego, co działo się na gdyńskim boisku. Pierwsza połowa była bezbarwna, ale po zmianie stron lepiej prezentowali się Żółto-Czerwoni.

- Przejęliśmy inicjatywę. Graliśmy wysoko, agresywnie, odbieraliśmy piłkę i dobrze budowaliśmy akcje. Stworzyliśmy sobie jedną świetną okazję, w której Cichocki z 10 metra trafił w bramkarza. Druga sytuacja to strzał Dąbrowskiego z rzutu wolnego, po którym piłka, niestety, uderzyła w spojenie - komentuje w klubowych mediach trener juniorów Jagiellonii Krzysztof Zalewski.

Zamiast objęcia prowadzenia, goście stracili gola z rzutu karnego. Żółto-Czerwoni próbowali odrobić straty, ale zamiast tego w doliczonym czasie gry Arka przypieczętowała zwycięstwo drugim golem.

- Przegraliśmy drugą połowę, w której prezentowaliśmy się naprawdę dobrze - podsumowuje szkoleniowiec Jagi.

Szansa na powrót na zwycięskie tory nadarzy się w niedzielę - 17 października, kiedy białostoczanie podejmą zamykający tabelę UKS SMS Łódź.

WYNIKI 9. KOLEJKI
Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0).
Jagiellonia:
Jasionek – Wojdakowski (60. Baranowski), Piórkowski, Skowronek, Mabiala, Osipiuk, Lewicki, Cichocki (80. Siemieniuk), Kowalski (60. Stec), Surzyn, Protaziuk (46. Dąbrowski).

MKS Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 3:1, Zagłębie Lubin - Gwarek Zabrze 0:2, Warta Poznań - Raków Częstochowa 3:2, Pogoń Szczecin - Stal Rzeszów 6:1, Cracovia Kraków - Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Łódź - Legia Warszawa 2:1, Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1.

1. Cracovia 9 22 18-10
2. Polonia Warszawa 9 18 30-19
3. Zagłębie Lubin 9 17 16-13
4. Lech Poznań 9 17 23-9
5. Legia Warszawa 9 16 17-17
6. JAGIELLONIA 9 14 21-18
7. Raków Częstochowa 9 14 22-19
8. Arka Gdynia 9 13 14-15