Centralna liga Juniorów. MOSP Białystok - Progres Kraków 1:0. Brawa za waleczność i obroniony rzut karny

MOSP Białystok (na żółto-czerwono) pokonał Progres Kraków
MOSP Białystok (na żółto-czerwono) pokonał Progres Kraków Anatol Chomicz
Sytuacja piłkarzy Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Centralnej Lidze Juniorów jest prawie beznadziejna, ale młodzi białostoczanie nic sobie z tego nie robią i walczą na całego. Dowodem jest zwycięstwo 1:0 z Progresem Kraków.

W związku z reformą CLJ utrzyma się tylko sześć pierwszych ekip i teoretycznie MOSP nie za bardzo ma się o co bić.

– Mówiłem przed rundą, że chłopcy walczą o swoje i ambicji nam nie zabraknie. W meczu z Progresem zespół do waleczności dołożył mądrość w grze i z tego jestem bardzo zadowolony – mówi trener podlaskiego zespołu Piotr Szydłowski.

Już w pierwszej połowie gospodarze mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia, ale je zmarnowali. Dopiero w 56. minucie Karol Kuźma zagrał do Damiana Oracza, a ten wykazał zimną krew i pewnym strzałem zaskoczył krakowskiego bramkarza.

Drugim bohaterem MOSP był golkiper Patryk Fiedorowicz, który w 63. minucie obronił rzut karny, podyktowany w kontrowersyjnych okolicznościach (zdaniem białostoczan faul był przed polem karnym) na korzyść Progresu.

Wyniki 19. kolejki
MOSP Białystok - Progres Kraków 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Oracz (56).

MOSP: Fiedorowicz - Grabarz, Judzicki, Szymański, Zawadzki (82. Polichtera), Kwiatkowski, Jeleszuk (70.Stachelek), Jakimiuk, Kuźma (80.Ziemak), Oracz, Płotczyk (89.Woźniak).

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 4:0, UKS SMS Łódź - Polonia Warszawa 0:4, Wisła Kraków - Stomil Olsztyn 2:0. Pozostałe spotkania zostały przełożone.

Wcześniej grali: Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 0:3.

1. Legia 19 45 46:12
2. JAGIELLONIA 19 39 41:20
3. Cracovia 18 35 39:17
4. Korona 18 35 36:29
5. Wisła K. 19 35 25:18
6. Progres 19 33 34:19
7. UKS SMS Łódź 19 31 35:26