Centralna Liga Juniorów. Jagiellończyk gra jak z nut, znów ustrzelił hat-tricka

Krzysztof Toporkiewicz w ciągu kilku dni ustrzelił dwa hat-tricki
Krzysztof Toporkiewicz w ciągu kilku dni ustrzelił dwa hat-tricki Kamil Gołaszewski, jagiellonia.pl
Znakomitą formą w Centralnej Lidze Juniorów U-18 imponuje Krzysztof Toporkiewicz. Zawodnik Jagiellonii Białystok strzelił trzy gole, a jego zespół efektownie pokonał Escola Varsovię 4:1. Żółto-Czerwoni praktycznie zapewnili sobie utrzymanie, bo tylko katastrofa w ostatnich kolejkach może doprowadzić do ich degradacji.

Urodzony w Limanowej Toporkiewicz kilka dni wcześniej ustrzelił hat-tricka w zremisowanym 3:3 wyjazdowym starciem z Legią Warszawa, a teraz powtórzył swój wyczyn z Varsovią. Zaczął już w 12. minucie, kiedy wykorzystał przytomne zagranie w polu karnym od Kacpra Żarejki.

Potem Toporkiewicz dynamicznie wbiegł w szesnastkę rywali i z ostrego kąta przymierzył pod poprzeczkę, a strzelecki popis zakończył na początku drugiej połowy, skutecznie wykonując rzut karny.

- Krzysiek był już w pierwszym zespole za kadencji trenera Ireneusza Mamrota, a jego pozycje zachwiały trochę problemy zdrowotne z minionej jesieni. Teraz wrócił do bardzo dobrej dyspozycji - ocenia szkoleniowiec juniorów Jagi Krzysztof Zalewski. - Ale cały zespół gra ostatnio skutecznie w ataku i konsekwentnie w obronie. Po przerwie pandemicznej jesteśmy najlepiej punktującą drużyną w lidze - dodaje.

Stołecznych rywali, którzy przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową, dobił w doliczonym czasie gry celnym strzałem głową Żarejko. Po zwycięstwie Jaga ma już dziewięć punktów przewagi nad zajmującym spadkowe miejsce Gwarkiem Zabrze i musiałaby wysoko przegrać wszystkie spotkania, by istniało zagrożenie degradacją.

- Z gratulacjami za utrzymanie jeszcze bym się wstrzymał, ale nie zamierzamy być minimalistami. Chcemy dalej regularnie punktować i skończyć sezon jak najwyżej. Przed nami trudny wyjazd do Pogoni Szczecin i zobaczymy, jak wypadniemy na tle drużyny walczącej o mistrzostwo kraju - kończy trener Zalewski.

WYNIKI 23. KOLEJKI
Jagiellonia Białystok - Escola Varsovia Warszawa 4:1 (2:1).
Bramki: 1:0 - Toporkiewicz (12), 2:0 - Toporkiewicz (21), 2:1 - Żukowski (39-samobójcza), 3:1 - Toporkiewicz (51-karny), 4:1 - Żarejko (90).

Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:1, Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:0, Arka Gdynia - Wisła Kraków 4:4, Śląsk Wrocław - Hutnik Kraków 2:1, Gwarek Zabrze - Legia Warszawa 2:2, Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 0:4, Lechia Gdańsk - UKS SMS Łódź 2:2.

1. Zagłębie Lubin 28 54 58-37
2. Wisła Kraków 28 54 69-49
3. Pogoń Szczecin 27 52 66-42
4. Śląsk Wrocław 27 49 53-38
5. Górnik Zabrze 27 45 48-40
6. Legia Warszawa 27 43 59-45
7. JAGIELLONIA 27 39 62-45
8. Escola Varsovia 27 39 48-44