Centralna Liga Juniorów. Jaga traciła gole w kuriozalny sposób i zdobyła tylko punkt

Jakub Laskowski
Juniorzy starsi Jagiellonii (na żółto-czerwono) wiosną wygrali tylko jedno spotkanie Anatol Chomicz
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok w 21. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zremisowali 3:3 z Motorem Lublin.

– Jestem poirytowany, bo gole na 1:3 i 3:3 straciliśmy w sposób kuriozalny – mówi Tomasz Kulhawik, szkoleniowiec Jagi cytowany przez oficjalny serwis klubu. – Graliśmy zbyt naiwnie i nieodpowiedzialnie – dodaje.

Początek meczu nie zapowiadał jednak takiego zwieńczenia. Żółto–Czerwoni po 20 minutach prowadzili 2:0 po golach Mikołaja Nawrockiego i Szymona Łapińskiego.

– Potem tak dobrze już nie było. Przeciwnik zdobył przypadkową bramkę i złapał wiatr w żagle – relacjonuje Kulhawik.

Po przerwie Motor grał swoje i po golu w 65. minucie Dawida Dusiło doprowadził do remisu 2:2. Jaga natychmiast odpowiedziała trafieniem Kacpra Głowackiego. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy za sprawą Bartłomieja Tkaczuka wywalczyli punkt.

Jagiellończycy po remisie w Lublinie zajmują drugie miejsce w tabeli grupy wschodniej i do liderującej Legii Warszawa tracą już osiem punktów.

Druga białostocka drużyna – MOSP w tej kolejce podejmie Wisłę Kraków. Początek w sobotę o godz. 11 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego.

Wynik**Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 3:3 (1:2).** Bramki: 0:1 – Nawrocki (2), 0:2 – Łapiński (20), 1:2 – Pęcak (31), 2:2 – Dusiło (65), 2:3 – Głowicki (70), 3:3 – Tkaczuk (85–karny).