Cały #Białystok na wybory!

Materiał informacyjny Miasta Białystok
W najbliższą niedzielę – 12 lipca – rozstrzygniemy kto zostanie prezydentem Polski. Warto wziąć udział w II turze wyborów – to prawo każdego z nas i obywatelski obowiązek. Im więcej białostoczan zagłosuje, tym większe szanse ma nasze miasto na wyjątkowy koncert Freekwencja Festiwal. Uczestnicząc w głosowaniu, można też wygrać telefon w konkursie „12 smartfonów na 12 lipca”.

Każdy głos się liczy! Miasto Białystok przekonuje o tym swoich mieszkańców, prowadząc szeroko zakrojoną, informacyjną akcję profrekwencyjną.

Powodów, dla których warto skorzystać ze swoich praw i iść na wybory, jest wiele. Na przykład dzięki wysokiej frekwencji nasze miasto może wygrać wyjątkowy koncert – jakiego tutaj jeszcze nie było. Grupa artystów zaproponowała, że w mieście powyżej 50 tys. mieszkańców, w którym frekwencja wyborcza (obliczona średnio dla obu tur) będzie najwyższa, zagra bezpłatny koncert – Freekwencja Festiwal. Występ w ramach tego wydarzenia zadeklarowali, m.in. Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Mrozu, Organek, Pezet, Ralph Kaminski.

– Białystok ma szansę na ten koncert! W pierwszej turze frekwencja w naszym mieście była wysoka: 67,10%i – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolask. – Jeśli pobijemy ten rekord i zawalczymy o najwyższą frekwencję – Freekwencja Festiwal będzie nasz!

Białostoczanie, którzy oddadzą głosy w II turze wyborów prezydenckich, mają też szansę na zdobycie telefonów Samsung Galaxy A30s w organizowanym przez Miasto konkursie fotograficznym „12 smartfonów na 12 lipca”. Udział w tej inicjatywie mogą wziąć pełnoletni mieszkańcy, którzy zrobią zdjęcia związane z II turą wyborów prezydenckich i trzy wybrane fotografie prześlą mailowo (w dniach 12-15 lipca) na adres konkurs@um.bialystok.pl. Warto zapoznać się z regulaminem konkursu, dostępnym na stronie www.bialystok.pl.

Niech hasło „Cały #Białystok na wybory” stanie się rzeczywistością. Z udziałem w głosowaniu wiążą się same pozytywy – przekonuje zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Białostoczanki i białostoczanie oddajcie głos – wybierzcie prezydenta Polski. Wygrajcie świetną muzykę na żywo i konkursowe nagrody.

Wideo

Dodaj ogłoszenie