MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Były sołtys wsi Grabówka Tadeusz Karpowicz przegrał proces o pomówienie, który wytoczył mieszkańcowi gminy. Poszło o remont drogi

szach
Tak wygląda ulica Malinowa w Grabówce po remoncie
Tak wygląda ulica Malinowa w Grabówce po remoncie Wojciech Wojtkielewicz
Tadeusz Karpowicz, radny gminy Supraśl, były sołtys wsi Grabówka przegrał proces o pomówienie, który wytoczył jednemu z mieszkańców tej wsi. Bo ten oskarżył go, że był przeciwny budowie ulicy Malinowej w Grabówce. Jej remont kosztował pół miliona.

Na pewno będę się odwoływał - zapowiada Tadeusz Karpowicz. który nie był na ogłoszeniu wyroku w Sądzie Okręgowym w Bialymstoku.

Poszło o remont ulicy Malinowej w Grabówce. Jeden jej z mieszkańców wystawił dwie przyczepy z napisami: "Pan Tadeusz Karpowicz radny i zarazem sołtys Grabówki wyraził swój przeciw wobec budowaniu ulicy Malinowej".

Czytaj też: Tadeusz Karpowicz nie jest już sołtysem wsi Grabówka. Przegrał wybory

Tadeusz Karpowicz poczuł się urażony. Były sołtys, który przez lata walczył o odłączenie się kilku sołectw od granic gminy Supraśl, twierdził, że nikgdy tak nie mówił. Dlatego pozwał autora napisu do sądu. Uważał, że mieszkaniec, który postawił przyczepy, naruszył jego dobra osobiste. Żądał sprostowania nieprawdziwych informacji, przeprosin oraz 5 tys. zł zadośćuczynienia na cele dobroczynne.

- Dążyłem do tego, by była to kompleksowa inwestycja, ale z pełnym uzbrojeniem, ze ścieżką rowerową, z chodnikami, pasem zieleni Taka jest dokumentacja techniczna. A będzie wylany pięciometrowy pas bez krawężników, chodnika, bez niczego - mówił Karpowicz, gdy zaczynał się proces w listopadzie 2019 roku.

Tak wyglądała ulica Malinowa przed remontem

Tak teraz wygląda ulica Malinowa w Grabówce. Znaki informują kierowców, by nie kurzyli w czasie przejazdu

Grabówka. Koniec walki o remont ulicy Malinowej. Po latach b...

Jednak sąd w ubiegłym tygodniu nie przyznał racji byłemu sołtysowi.

- Uzasadnienie było proste - mówi Jakub Radlmacher, adwokat pozwanego mieszkańca Grabówki. - Zdaniem sądu wykazaliśmy, że Tadeusz Karpowicz był przeciwny budowie drogi i w związku z tym nie ma mowy o żadnym naruszeniu dóbr osobistych. Ponadto mój klient miał prawo tak zareagować i nie było w tym nic niestosownego.

Zobacz też: Jak otwierano drogę z Sobolewa do Henrykowa

Wyremontowana droga to 900 metrów nowego asfaltu od Sobolewa do Henrykowa. Dzięki modernizacji będą mogły nią jeździć autobusy komunikacji miejskiej

Droga Sobolewo - Henrykowo otwarta po remoncie. Poszerzono j...

Były sołtys został obciążony kosztami procesu (ponad 3 tys. zł)

- Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku - Łukasz Prokorym, adwokata Tadeusza Karpowicza. - Na apelację mamy siedem dni.

Remont ulicy Malinowej rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. To wtedy burmistrz Supraśla podpisał umowę z Arturem Krasowskim z Strabag.

Po remoncie ulica będzie miała pięć metrów szerokości z poboczami, zostanie wykorytowana, z dobrą nośnością - tłumaczył Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. - Mieszkańcy nie będą mieli już problemów, z którymi się do tej pory borykali.

To przede wszystkim tumany kurzu wznoszone latem przez przejeżdżające samochody czy bajora i wyboje powstające po deszczach lub roztopach. Wszystko przez to, że ulica Malinowa była drogą gruntową bez utwardzonej nawierzchni i kanalizacji.
Podczas remontu została odpowiednio wyprofilowana, aby woda mogła spływać w odpowiednim kierunku. Położona została jezdnia z mieszanek mineralno-asfaltowych. Na ulicę Malinowej firma zgodnie z ofertą przetargową udzieliła trzyletniej gwarancji. Modernizacja kosztowała gminę Supraśl pół miliona złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny