Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Były białostocki radny Tomasz Madras został I wicewojewodą. Do dymisji podał się Jan Zabielski

(mg)
Wojewoda Bohdan Paszkowski powołał dwóch wicewojewodów.
Wojewoda Bohdan Paszkowski powołał dwóch wicewojewodów. Urząd Wojewódzki
Zmiany w podlaskim urzędzie wojewódzkim. Wojewoda Bohdan Paszkowski powołał dwóch wicewojewodów. To były białostocki radny Tomasz Madras oraz Marcin Sekściński, który w poprzedniej kadencji zasiadał w Radzie Miasta Kolno. Wicewojewodą nie jest już Jan Zabielski.

Akt powołania nowym wicewojewodom Bohdan Paszkowski wręczył w piątek 3 stycznia.

I wicewojewodą został białostoczanin Tomasz Madras.

- To dla mnie zaszczyt, ale też nowe zobowiązanie i wyzwanie. Nastawiam się na ciężką, solidną pracę na rzecz całego województwa - podkreśla Tomasz Madras.

Czytaj też: Wyniki wyborów 2018 do rady miasta. Wielcy przegrani, czyli kwartet, który żegna się z radą miasta. Nawet po 20 latach

Tomasz Madras,  Krzysztof Stawnicki, Kazimierz Dudziński i Wojciech Koronkiewicz (od góry od lewej) nie będą radnymi Białegostoku

Białystok: Wyniki wyborów 2018 do rady miasta. Wielcy przegr...

Ma lat 37, z wykształcenia jest politologiem i ekonomistą. Zdobył tytuł doktora nauk społecznych. W ostatnim czasie pełnił funkcję szefa gabinetu ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. W latach 2016-2019 był pełnomocnikiem Wojewody Podlaskiego ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. To także wieloletni wykładowca na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. W latach 2006-2018 był białostockim radnym. Szefował komisji budżetu i finansów.

Czym będzie zajmował się w urzędzie wojewódzkim?

- Nie ma jeszcze zakresu podziału obowiązków. Tę decyzję podejmie wojewoda Bohdan Paszkowski, jako szef urzędu wojewódzkiego. Na pewno przed nami dużo solidnej pracy - zapewnia Tomasz Madras.

II wicewojewodą został pochodzący z Kolna Marcin Sekściński. Ma 40 lat, ukończył Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB. Jest absolwentem podyplomowych studiów MBA i z zakresu administracji publicznej. Dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora Centrum Kultury Gminy Kolno. Jest także członkiem zespołu doradczego ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy wicepremierze Jarosławie Gowinie.

Marcin Sekściński ma też za sobą epizod marszałkowski. Pod koniec 2018 roku centralne władze Prawa i Sprawiedliwości rekomendowały go na członka zarządu województwa podlaskiego, chociaż nie był radnym wojewódzkim. Ostatecznie nie było zgody na powołanie kandydata spoza sejmiku.

Czytaj też: Komitet polityczny PiS podjął decyzję

Z funkcją wicewojewody pożegnał się za to Jan Zabielski. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyjął jego dymisję 2 stycznia.

Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, zostaje na stanowisku. Nadal będzie reprezentował rząd w Podlaskiem

Powołanie nowych wicewojewodów ma też swój kontekst polityczny. Tomasz Madras to bliski współpracownik obecnego szefa podlaskiego PiS posła Dariusza Piontkowskiego, który umacnia swoje wpływy w regionie.

Z kolei powołanie Marcina Sekścińskiego, to, jak podkreślają działacze podlaskiego PiS, ukłon w stronę koalicyjnego Porozumienia Jarosława Gowina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny