Buspasy dla taksówek. Radni napisali wniosek do prezydenta

ABZaktualizowano 
W sondzie, przeprowadzonej na naszej stronie ponad 65 procent uczestników stwierdziło, że taksówkarze powinni jeździć buspasami.
W sondzie, przeprowadzonej na naszej stronie ponad 65 procent uczestników stwierdziło, że taksówkarze powinni jeździć buspasami. Wojciech Wojtkielewicz
W poniedziałek grupa miejskich radnych złożyła na ręce przewodniczącego rady miasta apel do prezydenta. Podpisało się pod nim 19 radnych z różnych klubów.

Chcemy, aby taksówki jeździły w Białymstoku po buspasach przede wszystkim dla dobra mieszkańców - mówi Mariusz Nahajewski, miejski radny. - Buspas będzie wtedy wykorzystywany w pełni, a nie tylko przez autobusy, które nie jeżdżą zbyt często.

Podpisy radnych to mocny głos wsparcia dla białostockich taksówkarzy, którzy od dłuższego czasu domagają się od miasta wpuszczenia ich na pasy jezdni, wydzielone dla komunikacji miejskiej. Pisaliśmy o tym na początku grudnia.

Magistrat jednak nie godzi się na takie rozwiązanie tłumacząc, że buspasy przewidziane są wyłącznie dla miejskiego transportu zbiorowego, a taksówki tego warunku nie spełniają.

Czytaj e-wydanie »

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 67

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

f
fan
W dniu 22.12.2013 o 12:52, Tiaa..., napisał:

Tak, tak, doświadczenie w rozwiązaniach komunikacyjnych USA nabyłeś na szkoleniu w Poznaniu, może nawet pod Poznaniem, teraz czas na wdrożenie tego w naszych realiach. Jerzy Dobrowolski przenosił w filmie jezioro, Tobie udała się sztuka większa, wcisnąłeś ocean między Białystok, a Poznań. Napisz zatem, co chcesz przenieść z kraju, w którym nigdy nie byłeś do miasta, po którym tylko się poruszasz. Zanim wprowadzisz swoje zasady na drogach, to może zacznij od przeniesienia dobrego wizerunku taksówkarza. Podpowiem Ci, że tam nie ma kierowców, którzy zaczepiają podróżnych na lotnisku i oferują złodziejski kurs. Nie mam pewności, że koresponduję z jedną osobą, więc żegnam.


Który raz się żegnasz? Nie błaznuj!
Jeśli Poznań, Bydgoszcz lub stany ci nie odpowiadają jako przykłady rozsądku to możesz błysnąć swoją wiedzą i doświadczeniami. Może będziesz bardziej przekonujący. Na razie sprzedajesz tylko insynuacje. Wizerunku taksówkarza nie zmienię, w przeciwieństwie do ciebie jest mi obojętny. Jednak mam ochotę widzieć ich na pasie ruchu obok. To mi wystarczy, aby się wypowiadać w tym wątku.
"Nie mam pewności, że koresponduję z jedną osobą, więc żegnam."
Znowu insynuacje. Co miałoby wskazywać na to, że pod moim nickiem piszą inne osoby? Twoja pewność czy niepewność?
T
Tiaa...,
W dniu 22.12.2013 o 12:36, fan napisał:

Zamiast się obrażać ....

 

Tak, tak, doświadczenie w rozwiązaniach komunikacyjnych USA nabyłeś na szkoleniu w Poznaniu, może nawet pod Poznaniem, teraz czas na wdrożenie tego w naszych realiach. Jerzy Dobrowolski przenosił w filmie jezioro, Tobie udała się sztuka większa, wcisnąłeś ocean między Białystok, a Poznań. Napisz zatem, co chcesz przenieść z kraju, w którym nigdy nie byłeś do miasta, po którym tylko się poruszasz. Zanim wprowadzisz swoje zasady na drogach, to może zacznij od przeniesienia dobrego wizerunku taksówkarza. Podpowiem Ci, że tam nie ma kierowców, którzy zaczepiają podróżnych na lotnisku i oferują złodziejski kurs. Nie mam pewności, że koresponduję z jedną osobą, więc żegnam.

f
fan

Zamiast się obrażać mógłbyś jakieś dowody na wspomnianą wcześniej konfabulację przytoczyć, o co nie mogę się ciebie doprosić. I co to znaczy zwiększona aktywność? Kilka postów, kilkanaście czy kilkadziesiąt na dobę?
Motocykle na buspasy! Jestem za. Czym więcej dopuszczonego ruchu w tej strefie tym lepiej będzie obok :).

T
Tiaa...,

Mój pogląd na sprawę zmienił się od czasu interwencji Moderatora i zwiększonej aktywności stałego bywalca. Przepraszam za moje wpisy, jeśli były niegrzeczne w odczuciu innych. Nie miałem złych intencji. Pozdrawiam.

11a

Na buspasy również jednoślady !

f
fan

I to by było na tyle. Od razu podejrzewałem, że masz uraz do taryfiarzy i z braku laku stałem się, co prawda niesłusznie, ale twoim celem. To teraz bądź łaskaw przewertować ponownie moje posty na ich temat na tym forum( bo przyznasz przecież, że latałeś po moich wpisach) i może znajdziesz moje negatywne opinie z nimi związane. Czy z tego jakieś wnioski będziesz umiał wyciągnąć tego nie wiem, taksówką nie jeżdżę, przynajmniej nie korzystam w tym mieście. Ripostując mógłbym napisać, że jakiś taksówkarz ci po palcach przejechał, okradł lub zgwałcił, bo masz do nich chyba jakiś uraz. Prosiłbym abyś przeczytał od początku ten wątek i zauważył który z nas pierwszy użył niegrzeczności. Może wtedy ochłoniesz i znormalniejesz bo na razie rozkręcasz się niepotrzebnie.

T
Tiaa...,
W dniu 21.12.2013 o 20:35, fan napisał:

Jednak jesteś głąb.Porażasz wiedzą i bawisz głupotą. Jak mówi Ci to 10 osoba, to trzeba się poważnie zastanowić. Pierwszy raz tak drastycznie łamię zasady forum, ale niektóre jednostki są na tyle ciekawe, że warto eksperymentować. Nie muszę nigdzie wracać, bo przebywam obecnie w Białymstoku. Powołujesz się na notki prasowe, a jak wnioskuję nie znasz rozwiązań komunikacyjnych w kraju, który próbujesz naśladować. Kiedy udowodni się, że nie znasz się na rzeczy i konfabulujesz, to zaczynasz obrażać adwersarzy chłopku. Zmarnowałeś lata w szkole, bo jak widać nic nie wyniosłeś. Co z tego, że czytasz po angielsku bez zrozumienia tekstu, a i z polskim też masz problem. I nie szastaj wyzwiskami, bo w końcu ktoś się wkurzy i założy Ci sprawę. Ponoć masz dobrego prawnika, jeśli nie uprzedził Cię, to nie jest dobry. Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy internetowy obieżyświacie.
 

 Jak wrócisz z tych stanów to powiesz jak to wygląda na prawdę. Na razie masz g... do powiedzenia,... Dasz radę w innym niż swoim języku?


Nie wiem, dlaczego usunięto mój komentarz, może się wstydzisz? Jednak powtórzę, Ty nie radzisz sobie w swoim języku. Naprawdę pisze się razem, a na pewno oddzielnie. Zajarzysz?

f
fan

Jednak jesteś głąb. Link podany na tacy prowadzi do Poznania, w którym to Poznaniu już rok temu dyskutowano nie tylko o taksówkach na buspasach, ale i o rodzinach nimi podróżujących, właśnie w kontekście USA. W Poznaniu byłem ostatnio kilka lat temu, więc wg twoich kryteriów nie powinienem tego linka wklejać. Zaiste, trafiła mi się (...) nie rozmówca. Nic już na twój problem nie poradzę. Jak wrócisz z tych stanów to powiesz jak to wygląda na prawdę. Na razie masz g... do powiedzenia, jedynie tak sobie chyba tylko pie.szysz, dla podtrzymania tego ostatniego słowa w dyskusji, a że pora chyba pora cię olać, więc dam ci na to szansę.

Jeszcze tylko dopiszę, znalazłeś link do info ze stanów o tym procederze z manekinami, czy opierasz się się tylko na tym co ci się pod nos podetknie? Bo może jakiś CNN będzie bardziej wiarygodny? Dasz radę w innym niż swoim języku?

T
Tiaa...,
W dniu 21.12.2013 o 16:59, fan napisał:

No widzisz, jednak warto czytać! Szukajka nie działa czy liczysz na jelenia? Weryfikować to sobie możesz....

Warto, warto, warto też przeżyć coś organoleptycznie, żeby się wypowiadać. To w którym konkretnie stanie widziałeś te buspasy? Czy znasz to tylko z szukajki i mącisz w głowach swoim doświadczeniem?

11a

Można jak w innych miastach na bus pasy wpuścić jak 3 lub więcej osoby w aucie podróżują.

f
fan

No widzisz, jednak warto czytać! Szukajka nie działa czy liczysz na jelenia? Weryfikować to sobie możesz....

T
Tiaa...,
W dniu 21.12.2013 o 16:22, fan napisał:

..musisz lać z żalu po majtach gdy mija cię taksówka, a ty wolniej jedziesz obok. Ot taki małostkowy gnojek z "metropolii" z ciebie wyłazi.

Ależ zaliczam taksówkarzy do komunikacji samochodowej. Przeczytałem też Twoje komentarze w innym wątku i teraz wiem, z kim mam do czynienia. Nie przejmuj się, wybudują Ci lotnisko będziesz śmigał po buspasie. Po majtach nie leję, przepuszczam pieszych na przejściu, nawet taksówkarzy jak kombinują na drodze. Dziecięce zagrywki z piaskownicy na mnie nie działają, także możesz sobie bajdurzyć dalej. A propos bajdurzenia, to gdzie spotkałeś się w USA z tym przepisem o buspasach i gdzie widywałeś te manekiny? Zaintrygowałeś mnie swoim doświadczeniem. Zweryfikujemy Twoją rzeczowość.

f
fan

I raz na 15 minut może coś po nich przejedzie. Dzisiaj wyremontowaną aleją przejechałem pierwszy raz. Chyba można na tamtejsze buspasy spokojnie ścieżki rowerowe na weekend przenieść :).

11a

Niektóre buspasy to beznadzieja np Branickiego do ronda lussy  zabiera 1/2 ulicy.

f
fan
W dniu 21.12.2013 o 09:53, Tiaa..., napisał:

Tiaa...,, dnia 21 Gru 2013 - 09:53 AM, napisał:..... Natomiast Ty nie przedstawiłeś żadnego argumentu i nadal płaczesz, w dodatku wylazło z Ciebie chamstwo, jak słoma z butów chłopka......

Zacznij lekturę od początku. I wskaż ten mój płacz. Poza tym jeśli to są dla ciebie męki to sobie odpuść. Jeśli nie zaliczasz taksówkarzy do komunikacji samochodowej to nie ma o czym rozmawiać, tak samo jak o samych buspasach, o których piszesz, że należy sprawdzić ich celowość. Jeśli celem miałyby być kilometry pustego asfaltu w całym mieście to cel został osiągnięty i możesz klaskać. Jeśli jeszcze coś potrafisz dzisiaj przyswoić w swoich zwojach to zrozum, że tym bardziej nie byłoby z tym problemu, aby po tych pustkowiach poruszały się taksówki. I o czym chrzanisz, że coś mogłoby się nie udać? To byłby przykład na to, że ktoś jednak myśli w tym urzędzie. W innych miastach można? Tam musisz lać z żalu po majtach gdy mija cię taksówka, a ty wolniej jedziesz obok. Ot taki małostkowy gnojek z "metropolii" z ciebie wyłazi.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3