Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bulwary w Choroszczy prawie gotowe! Będą otwarte pod koniec lata. Mieszkańcy czekają i ... dewastują (zdjęcia)

Ramona Trzaskowska
Budowa Bulwarów H. Sienkiewicza w Choroszczy dobiega końca. Prawie wszystkie zaplanowane elementy bulwarów są gotowe. Na dokończenie czekają jedynie tężnia solankowa i uporządkowanie terenu przy wjeździe. Budowa nadal trwa, a niektórzy mieszkańcy już wdzierają się na jej teren i dewastują bulwary.

Bulwary w Choroszczy powstają na wcześniej niezagospodarowanym i opuszczonym terenie przy ul. H. Sienkiewicza (naprzeciwko siedziby ZECWiK sp. z o.o.).

Plan wykonany prawie na 100 proc.

Gotowe są ścieżki, chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe i parking na kilkanaście miejsc. Ponadto można już zobaczyć: place zabaw, betonowe stoliki do gry w szachy z siedziskami, skatepark z bank rampami oraz bank wallami, funbox z poręczą 3/1, grindbox 2 poziomy, Quarter pipe.

Na terenie bulwarów są też zielone nasadzenia, zainstalowane zostało oświetlenie oraz gotowa jest infrastruktura podziemna: instalacja kanalizacji deszczowej i wodociągowej.

Bulwary H. Sienkiewicza czekają jeszcze na dokończenie prac nad tężnią solankową oraz uporządkowanie terenu przy wjeździe na teren bulwarów.

Miejska Partyzantka Ogrodnicza w Choroszczy (zdjęcia)

Kiedy otwarcie?

- Chcielibyśmy zakończyć prace nad Bulwarami Sienkiewicza w Choroszczy do końca sierpnia bieżącego roku – mówi Robert Wardziński, burmistrz Choroszczy. - Dokładna data otwarcia Bulwarów jeszcze nie jest ustalona, ponieważ ostatnie prace na tym terenie jeszcze trwają. Niemniej chcielibyśmy, aby mieszkańcy mogli z atrakcji bulwarów skorzystać jeszcze przy ciepłej pogodzie.

Pandemia pokrzyżowała szyki

Bulwary Sienkiewicza miały być otwarte wcześniej, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że termin został przesunięty. Jak mówi burmistrz Choroszczy, z powodu pandemii wiele dostaw uległo późnieniu, stąd lekki poślizg w terminem otwarcia bulwarów.
- Z niecierpliwością czekamy na otwarcie bulwarów – mówi pani Wiesława, mieszkanka Choroszczy. - Na pewno będę chodziła tu z wnukami, bo będą miały gdzie się pobawić. No i jestem ciekawa tej tężni solankowej.

Psychoterapeuci nie chcą pracować w szpitalu w Choroszczy. N...

Mieszkańcy czekają , ale i… dewastują

- Zarejestrowaliśmy akty zniszczeń na terenie budowy. Teren jest zabezpieczony, mimo to mieszkańcy, i to całymi rodzinami, pokonują blokady i nie zważając na zakaz wstępu, wchodzą na niedokończone jeszcze bulwary. Cieszy nas zainteresowanie, ale przypominamy, że inwestycja to jest jeszcze stale teren budowy – podkreśla burmistrz Choroszczy.

Bulwary w liczbach

Zrewitalizowane Bulwary H. Sienkiewicza w Choroszczy jako zadanie „Budowa bulwarów choroszczańskich” znalazło się pośród 14 inwestycji z woj. podlaskiego, którym zarząd województwa przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
Ogólny koszt inwestycji to kwota blisko 2,2 mln zł, pozyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 1,5 mln zł, wsparcie z Budżetu Państwa – to blisko 220 tys. zł. Pozostałą kwotę – ponad 400 tys. zł gmina Choroszcz pokryła z własnego budżetu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny