Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa podstrefy ekonomicznej w Łapach zakończona. Na inwestorów czeka dziesięć nowych działek [ZDJĘCIA]

Julita Januszkiewicz
Julita Januszkiewicz
Obszar inwestycyjny gminy Łapy obejmuje tereny o powierzchni 24 hektarów, należące do Podstrefy Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Obszar inwestycyjny gminy Łapy obejmuje tereny o powierzchni 24 hektarów, należące do Podstrefy Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jerzy Barańczuk
Gotowych jest dziesięć nowych działek w łapskiej podstrefie ekonomicznej. Zostały one przygotowane dla przedsiębiorców. W piątek zostaną one uroczyście otwarte i poświęcone. W sumie tereny inwestycyjne obejmują 24 hektary.

Uzbrojenie kolejnych 12 hektarów w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łapach zakończyło się w maju. Dla przedsiębiorców miasto przygotowało 10 nowych działek inwestycyjnych. Każda ma hektar powierzchni.

Teren został wyposażony w niezbędną infrastrukturę: sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, kanalizację teletechniczną oraz drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem. W ramach realizowanej inwestycji przeprowadzono także kompleksowy remont i przebudowę dróg, które zapewniają bezpośredni dojazd do terenów inwestycyjnych, zwiększając ich dostępność i atrakcyjność.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 18 mln zł, w tym ponad 12 mln 477 tys. zł. to unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Obszar inwestycyjny gminy Łapy obejmuje tereny o powierzchni 24 hektarów, należące do Podstrefy Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.W 2014 roku w podstrefie otworzyła drukarnię białostocka firma Arka - Druk. Obecnie pracuje tam 95 osób. Kolejny zakład buduje też białostocka firma Konekt.

Czytaj też: Łapy. Dwanaście hektarów ziemi w podstrefie ekonomicznej nadal czeka na uzbrojenie. Unibep nie będzie tego robił.
Po upadku dwóch największych zakładów pracy, czyli cukrowni oraz ZNTK, podstrefa ekonomiczna to szansa na ożywienie gospodarcze miasta. Pracę straciło wtedy ok. 1, 5 tys. osób.

Najpierw podstrefa powstała na terenie 12 ha. W 2010 roku kupił je od Krajowej Spółki Cukrowej Roman Czepe, były burmistrz Łap.
Kolejne 12 ha gmina Łapy nabyła od Krajowej Spółki Cukrowej w styczniu 2015 roku. Ale w trakcie uzbrajania dodatkowych terenów pojawiły się problemy. W styczniu 2018 roku prace przerwano. Władze Łap zarzucały Unibepowi z Bielska Podlaskiego, który zajmował się uzbrojeniem tych terenów, opóźnienie i opieszałość. Unibep zaś uznał, że projekt jest wadliwy.Grunty dla inwestorów miały być gotowe 30 czerwca 2018 roku. Ale gmina zamiast finalizować prace, musiała szukać nowego wykonawcy. Przetarg na dokończenie prac rozstrzygnięto miesiąc później.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny