BTPS wygrał z Politechniką Radomską 3:1

Białostockie siatkarki cieszą się z kolejnego zwycięstwa w II lidze
Białostockie siatkarki cieszą się z kolejnego zwycięstwa w II lidze fot. W. Oksztol
Drugoligowy ZSR BTPS Białystok pokonał na własnym parkiecie AZS Politechnikę Radomską 3:1.

Białostoczanki są coraz bliżej szóstej lokaty, która gwarantuje bezpieczne utrzymanie w lidze.

- Zwycięstwo z akademiczkami z Radomia było bardzo ważne, bo jest to rywal, który sąsiaduje z nami w tabeli i nie pozwoliliśmy im na żadną zdobycz punktową - mówi Sebastian Grzegorek, trener BTPS.

Miejscowe przegrywały w pierwszej partii już 11:18, ale potrafiły się podnieść i zwyciężyć 27:25. W kolejnej ich przewaga nie podlegała dyskusji i prowadząc w setach 2:0 wydawało się, że spotkanie nie potrwa długo.

Rywalki wygrały jednak kolejną partię do 19 i wróciły do gry. W czwartym secie trwała wyrównana walka niemal do końca, ale dzięki dobrym atakom Katarzyny Kuczyńskiej, białostoczanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- Dziewczyny dobrze się uzupełniały i jeśli jednej coś nie szło, to wchodziła druga i właśnie ławka rezerwowych zasługuje na szczególne słowa uznania - podsumowuje Grzegorek.

Wyniki 12. kolejki
ZSR BTPS Białystok - AZS Politechnika Radomska 3:1 (27:25, 25:19, 19:25, 25:23).
BTPS: M. Korol, Dąbrowska, Właszczuk, Gosko, Wójcik, Kuczyńska, Obacz (libero) oraz Chańko, Mojsik, D. Skrypoczko.

Legionovia Legionowo - Nike Ostrołęka 3:0, Tomasovia Tomaszów Mazowiecki - AZS AWF Warszawa 3:1, Start Łódź - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3, Sparta Warszawa - ŁKS Łódź 3:0.

Program 13. kolejki
3 stycznia: Jedynka - Legionovia, Nike - AZS Warszawa, Politechnika - Start, Sparta - Tomasovia.
Mecz rozegrany awansem: ŁKS - BTPS 3:1.