MKTG SR - pasek na kartach artykułów

BTL: Osiem spektakli na otwarcie sezonu (program)

Anna Kopeć
W niedzielę na małej scenie wystawiany będzie spektakl "Marsz, marsz Gombrow...ski" w reżyserii Austriaka Christopha Bochdansky'iego. W rolach głównych wystąpią (od lewej): Zbigniew Litwińczuk, Ryszard Doliński i Artur Dwulit.
W niedzielę na małej scenie wystawiany będzie spektakl "Marsz, marsz Gombrow...ski" w reżyserii Austriaka Christopha Bochdansky'iego. W rolach głównych wystąpią (od lewej): Zbigniew Litwińczuk, Ryszard Doliński i Artur Dwulit. Wojciech Oksztol
Festiwal teatralny. Przez dwa weekendy września białostoccy lalkarze otwierają podwoje swojego teatru zarówno dla najmłodszych widzów, jak i tych nieco starszych. Przygotowali w sumie osiem spektakli ze swojego repertuaru. Ceny biletów są promocyjne. Okazja jest szczególna - otwarcie nowego sezonu artystycznego, w którym aktorów czeka kilka zagranicznych projektów i obiecujących premier.

Przed nami szczególny i bardzo pracowity sezon artystyczny, w którym nie zabraknie wyjątkowych premier i wyjazdów zagranicznych. Na wszystkich naszych widzów czeka wiele teatralnych niespodzianek - zapowiada Marek Waszkiel, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek.

Podobnie jak w ubiegłym roku pracownicy teatru przygotowali dla publiczności wielkie otwarcie sezonu, czyli prawdziwy festiwal teatralny. W dniach 2-4 i 9-11 września obejrzymy aż osiem spektakli, które nie gościły na teatralnym afiszu już od kilku miesięcy.

- Repertuar pierwszego wrześniowego weekendu nastawiony jest bardziej na dorosłych, w następny zapraszamy głównie dzieci - mówi dyrektor.

Już w piątek będzie można obejrzeć nieco absurdalną, pełną humoru opowieść o życiu, śmierci, sensie i bezsensie życia, czyli "Lisa", a później rzecz o miłości, śmierci i przemijaniu - spektakl "Valérie".

W ciągu sześciu dni każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. W sobotę wystawiana będzie nieco kontrowersyjna "Fasada". W niedzielę wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą "Biegun" Nabokova oraz sztuka o poszukiwaniu prawdziwego bohatera na miarę naszych czasów, czyli "Marsz, marsz, Gombrow…ski" według Witolda Gombrowicza.

Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszej widowni. "Pod-Grzybek" to zabawna, pełna ciepła i humoru opowieść o sprawach ostatecznych. W następny weekend dzieci poznają historię pewnego kolekcjonera nocy w przedstawieniu "Jest królik na księżycu" oraz zobaczą jedną z najnowszych realizacji BTL - barwną historię "Nagiego króla".

Do odwiedzenia teatru zachęcają także promocyjne ceny biletów. Na wszystkie przedstawienia, dla dzieci i dla dorosłych, kosztować będą w karnetach na trzy, cztery lub pięć przedstawień - po 10 złotych za jeden spektakl. Bilety na pojedyncze spektakle można kupić za 14 zł.
Program
2 września, godz. 18:00 - Lis
2 września, godz. 20.00 - Valérie

3 września, godz. 16:00 - Pod-Grzybek
3 września, godz.18:00 - Fasada

4 września, godz. 11:00 - Pod-Grzybek
4 września, godz. 18:00 - Marsz, marsz Gombrow...ski
4 września, godz. 20:00 - Biegun

9 września, godz. 17:00 - Jest królik na księżycu

10 września, godz. 15:00 - Jest królik na księżycu
10 września, godz. 17:00 - Nagi król

11 września, godz. 11:00 - Nagi król

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny