MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brytyjska spółka z branży IT ma swoje biuro w Białymstoku. Jego międzynarodową załogę już tworzy 170 osób

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Godel Technologies – brytyjska firma z sektora IT otworzyła we wtorek (28.03) w Białymstoku swoje biuro. To czwarte centrum spółki w Polsce i nowe miejsce pracy w mieście. Także miejsce, w którym studenci, głównie informatyki, będą mogli odbywać praktyki.
Godel Technologies – brytyjska firma z sektora IT otworzyła we wtorek (28.03) w Białymstoku swoje biuro. To czwarte centrum spółki w Polsce i nowe miejsce pracy w mieście. Także miejsce, w którym studenci, głównie informatyki, będą mogli odbywać praktyki. Andrzej Matys
Firma Godel Technologies otworzyła we wtorek (28.03) w Białymstoku czwarte biuro w Polsce. Białostocki oddział zatrudnia już 170 pracowników i będzie szukał nowych. Godel Technologies działa w branży IT, zajmuje się dostarczaniem oprogramowania dla rozwiniętych technologicznie firm.

Godel Technologies to brytyjska firma, która dostarcza na rynek oprogramowania w oparciu o metodologię Agile. Polska stałą się jej europejskim centrum technologicznym z biurami w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu, które zatrudniają około 1,4 tys. pracowników. Otwarte właśnie biuro w Białymstoku mieści się w nowym Centrum Biznesu. Dodajmy, że poza Polską, Godel Technologies dysponuje centrami eksperckimi na Litwie, w Bułgarii, Gruzji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Białostocki zespół Godel Technologies, który dotychczas pracował zdalnie zatrudnia 170 osób (w tym 70 Białorusinów i 50 Polaków). Firma szuka nowych pracowników, tak na stanowiska techniczne, jak i administracyjne. Celem białostockiego oddziału firmy jest dalszy rozwój zespołu i zatrudnianie kolejnych specjalistów z lokalnej społeczności IT.

Czytaj również:

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie biura w Białymstoku, aby wesprzeć nasz zespół i umożliwić dalszy rozwój w tej lokalizacji. Mamy nadzieję osiągnąć sukces, jaki odnieśliśmy w innych naszych centrach – mówił podczas otwarcia biura powiedział Andrew Afanasenko, członek zarządu Godel Technologies i zapewnił, że firma będzie zatrudniała lokalne talenty i rozpocznie współpracę z uczelniami technicznymi, by wprowadzić swój program Mastery: - Sukces w innych miastach pokazał, jak można rozwijać lokalne talenty dając im szansę na karierę w branży technologicznej.

Zaproszony na otarcie biura Godel Technologies prezydent Białegostoku, podkreślił, że cieszy go, iż kolejna międzynarodowa firma wybrała nasze miasto na siedzibę oddziału.

- To dobry wybór, ponieważ są tu nie tylko świetni specjaliści, nie tylko uczelnie, które ich kształcą, ale przede wszystkim Białystok jest dobrym miejscem do życia i rozwoju. W Białymstoku branża IT rozwija się dynamicznie i jest jedną z ważniejszych branż gospodarki miasta. Działa tu wiele firm IT, co przekłada się na rynek pracy i tworzenie dobrych warunków zatrudnienia dla specjalistów w tej dziedzinie – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Czytaj również:

Godel Technologies to założona w 2002 roku firma z branży IT, specjalizująca się w dostarczaniu kluczowych rozwiązań oprogramowania dla przedsiębiorstw z sektorów rozwiniętych technologicznie. Jest liderem w tworzeniu wysoko wykwalifikowanych zespołów specjalistów zajmujących się m.in. analizą, przetwarzaniem danych, zapewnianiem jakości i automatyzacji z doświadczeniem w technologiach .NET, React, Angular, Kotlin, JS, Java, Python i PHP.

Nawiązując do narodowości niemal połowy załogi stwierdził, że teoretycznie w Białymstoku nie mam uchodźców z Białorusi, ale np. dzieci w szkołach i przedszkolach jest dwa razy więcej niż z Ukrainy: - Ludzie przyjeżdżają z Białorusi do Polski, bo tutaj mają szansę na normalne życie. U nas jest gospodarka rynkowa, nie ma braków i nie ma prześladowań politycznych – zaznaczył prezydent Truskolaski.

Britenet rozpoczął w Białymstoku nowy rozdział swojej działalności, tworząc przy tym nowe miejsca pracy i wzmacniając atrakcyjność białostockiego rynku IT

Polski lider branży IT otworzył w Białymstoku nowe, większe biuro

Godel Technologies to założona w 2002 roku firma z branży IT, specjalizująca się w dostarczaniu wysokowydajnych rozwiązań w takich obszarach jak sztuczna inteligencja, transformacja cyfrowa czy uczenie maszynowe. Najczęściej współpracuje z firmami z branży energetycznej, motoryzacyjnej, finansowej i e-commerce. Od kilku lat spółka stawia na działania w środowisku .Net, JavaScript, Java oraz rozwój kompetencji w dziale Data Science. Zajmuje się m.in. zaawansowaną analityką i raportowaniem dla protokołów bezpieczeństwa na platformach w chmurze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny