Urzędy skarbowe codziennie odbierają telefony od podatników, którzy chcą skorzystać z elektronicznej formy rozliczenia PIT, ale nie mają wydruku lub kopii zeznania z 2019 roku. Podatnicy próbują telefonicznie uzyskać informację o swoich przychodach, żeby móc zalogować się do systemu, a nie muszą tego robić.
- Do usługi Twój e-PIT można się zalogować albo wpisując dane autoryzujące pochodzące z naszych zeznań PIT, albo korzystając z Profilu Zaufanego, który możemy uzyskać m.in. przez bankowość elektroniczną, z której na co dzień korzystamy nie wychodząc z domu. Potwierdzenie Profilu Zaufanego przez bankowość internetową w większości banków jest czynnością bardzo prostą i zajmuje niewiele czasu. Daje nam za to bardzo wiele korzyści i ułatwia logowanie do usługi Twój e-PIT – wyjaśnia Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.
Wystarczy podczas logowanie do usługi Twój e-PIT wybrać sposób logowania przez profil zaufany, a na dalszym ekranie skorzystać z opcji „Zaloguj się przy pomocy banku lub innego dostawcy”.
Wśród banków, przez która można zalogować się do usługi Twój e-PIT są: PKO BP, Bank Pekao, Inteligo, Santander, mBank, ING, Millennium Bank i Alior Bank.
Jeśli przez Twój e-PIT chcą się rozliczyć małżonkowie, którzy nie mają kopii zeznania z 2019 roku, po zalogowaniu się przez pierwszego z nich przy użyciu Profilu Zaufanego, może on przejść do zakładki „Złożone dokumenty” i pobrać złożone wspólnie zeznanie ubiegłoroczne, które pozwoli zalogować się drugiemu z małżonków.
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina! Są dwa sposoby logowania do usługi Twój e-PIT: dane podatkowe (dane autoryzujące) i Profil Zaufany (PZ)
- Dane Podatkowe
- Aby zalogować się do usługi Twój e-PIT przy pomocy danych podatkowych należy podać:
- * PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
- * kwotę przychodu, z rozliczenia za 2018 r.
- * kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2019 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy)
- i potwierdzić kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2018 r. Jeżeli otrzymałeś informację od organu rentowego (PIT-40A) i w 2018 r. nie rozliczyłeś się samodzielnie – podaj kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A.
- Profil Zaufany
- Profil Zaufany możesz założyć i potwierdzić w pełni online przy pomocy zewnętrznego dostawcy tożsamości, np. banku 24h/7 dni w tygodniu.
- W systemie bankowości elektronicznej twojego banku, wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego.
- Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na Twój adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia konta.

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?