Bracia Piekarscy zostali mistrzami Polski w bilardowym deblu

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Mistrzowie Polski w Parach 2013 Konrad i Krystian Piekarscy w towarzystwie burmistrza Środy Wielkopolskiej, gospodarza zawodów Lech Piekarski
Wzięli rewanż za mistrzostwa w 2011 roku. Tym razem Konrad i Krystian Piekarscy wywalczyli złoty medal podczas II Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Rozgrywane w ostatni weekend kwietnia w Środzie Wielkopolskiej II Mistrzostwa Polski Par Klubowych zgromadziły na swoim starcie wszystkie najbardziej liczące się zespoły w kraju.
W składach dwudziestu dwóch debli wystąpili aktualni wicemistrzowie świata w tej konkurencji: Karol Skowerski i Wojciech Szewczyk, aktualni mistrzowie kraju - zespół Nosanu Galeria Echo Kielce, a także mistrz i wicemistrz zakończonych przed tygodniem w Portoroz na Słowacji indywidualnych mistrzostw Europy - Mateusz Śniegocki i Tomasz Kapłan.
W tej mocno obsadzonej rywalizacji prawo uczestnictwa otrzymały aż trzy drużyny Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka. Skład I: bracia Krystian i Konrad Piekarscy, skład II - bracia Piotr i Marek Kudlik, skład III - Jacek Jarno i Jakub Kasperuk .

Krajowy czempionat zakończył się ogromnym sukcesem naszych bilardzistów. Złoty medal i tytuł mistrzów Polski wywalczyli Konrad i Krystian Piekarscy. 5 miejsce przypadło braciom Kudlik, na miejscu 13. rywalizację zakończyli Jacek Jarno i Kuba Kasperuk.

- Bracia Piekarscy w półfinale zwyciężyli broniących tytułu Babicę i Skowerskiego z Kielc 7:5, tym samym rewanżując się za finał I Mistrzostw Polski Par z roku 2011. Wówczas złoto wywalczyli kielczanie, sokółczanom przypadł tytuł wicemistrzowski - mówi Lech Piekarski, trener i ojciec zwycięskiego duetu.

Finał miał ogromną dramaturgię. Pojedynek z bardzo młodym zespołem z Wrocławia: Fortuńskim i Juszczyszynem zakończył się dla naszych zawodników wygraną 7-6. Wrocławianie w półfinale pokonali I zespół Konsalnetu-Warszawa Śniegockiego i Szewczyka 7:5.

Klasyfikacja

I miejsce - Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka I - Konrad Piekarski i Krystian Piekarski
II miejsce - DSB Bandaclub Skytower Wrocław - Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn