Ogólnomiejskie uroczystości święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się o godz. 10 mszą świętą przed archikatedrą białostocką. Nabożeństwu będzie przewodniczył abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki. Po mszy wyruszy procesja do kościoła św. Rocha. Co roku bierze w niej udział kilka tysięcy białostoczan. Procesja zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
W czasie uroczystości od godz. 9.30 do 13.30 trzeba spodziewać się utrudnień w ruchu. W tym czasie nie będzie można przejechać przez skrzyżowania: ul. Rynek Kościuszki - Kościelna - Kilińskiego - Plac Jana Pawła II - Legionowa (zatrzymanie ruchu na czas uroczystości, od godz. 9:30 do godz. 12:30), Rynek Kościuszki - Sienkiewicza, Rynek Kościuszki - Lipowa, Lipowa - Malmeda - Liniarskiego, Lipowa - Częstochowska - Grochowa, Lipowa - Św. Rocha - Abramowicza - Plac Niepodległości.
Boże Ciało 2016: Jak będą czynne sklepy?
Świąteczne procesje przygotowują też inne białostockie parafie. Dlatego utrudnień trzeba spodziewać się na kilku osiedlowych ulicach. W godz. 17.45- 19 będzie ograniczony ruch na ul. Traugutta, Pułkowej, Kapralskiej.
Dziś Dzień Matki: Życzenia dla mamy
W godz. 9:30 do 11 będą utrudnienia na trasie: Pułaskiego, Pułaskiego - Żeromskiego, Wspólnej, Zachodniej, Kisiela.
W godz. 10-12:30 ruch zostanie ograniczony na ul. Wrocławskiej, Zielonogórskiej, al. Niepodległości.
W godz. 11:15-13 procesja przejdzie ul. Suchowolca, Kuronia, Proroka Eliasza, Dojlidy Górne, Stoczni Gdańskiej.
Od godz. 10 do 12 ograniczenia w ruchu będą na ul. Popiełuszki, Sikorskiego, Upalnej, Popiełuszki, Słonecznikowej.
Kolejna procesja w godz. 11 - 12:30 przejdzie trasą: Nowosielska Meksykańska, Barszczańska, Klepacka.
Podobne uroczystości będą też organizowane w kolejnych dniach w czasie oktawy Bożego Ciała.
Komunikacja miejska w Boże Ciało
W związku z uroczystościami Bożego Ciała w dniu 26 maja 2016 r. w godz.9.30-13.30 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Plac Jana Pawła II - Legionowa (od ul. Sienkiewicza do ul. Kilińskiego), Rynek Kościuszki (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza) - Lipowa oraz w godz. 9.30 - 11.00 ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Dubois do ul. Wspólnej W tym czasie autobusy linii: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 13, 14, 16, 17, 19, 20, 23, 26 będą kursować na trasach zastępczych:
► autobusy linii 2 w obu kierunkach będą kursować ulicami: Transportowa/pętla -
Transportowa- Składowa - Hetmańska- Zwycięstwa- Kolejowa- Dąbrowskiego -
al. Piłsudskiego -Sienkiewicza - Warszawska i dalej stałą trasą;
► autobusy linii 4 i 5 w obu kierunkach będą kursować przez al. Piłsudskiego;
► autobusy linii: 3 i 6 (w godz.9.30 - 12.30) w obu kierunkach będą kursować ulicami:
Sienkiewicza- al. J. Piłsudskiego - Mickiewicza - Świętojańska -Skłodowskiej-Curie -
Legionowa- Kaczorowskiego i dalej stałymi trasami;
► Autobusy linii 16 w obu kierunkach będą kursować ulicami: Sienkiewicza -
al. Piłsudskiego - Mickiewicza -Świętojańska - Skłodowskiej-Curie - Legionowa -
Kaczorowskiego - Wiejska - Pogodna -Transportowa/pętla;
► Autobusy linii 7
• w kierunku Fast
będą kursować ulicami: Skłodowskiej-Curie - Plac Uniwersytecki- Kalinowskiego-
Wyszyńskiego- Boh. Monte Cassino - Poleska - Botaniczna - Dąbrowskiego i dalej stałą
trasą;
• w kierunku Stadionu Miejskiego
będą kursować ulicami: Dąbrowskiego- Poleska-Boh. Monte Cassino - Wyszyńskiego - Plac
Uniwersytecki- Skłodowskiej-Curie i dalej stałą trasą;
► Autobusy linii 8
• w kierunku Starosielc
będą kursować ulicami: Piastowska - Warszawska - Pałacowa - Mickiewicza -
Świętojańska - 11. Listopada i dalej stałą trasą;
• w kierunku os. Piasta
będą kursować ulicami: Zwierzyniecka- 11. Listopada-Świętojańska-Mickiewicza-
Elektryczna - al. Piłsudskiego - Sienkiewicza-Warszawska-Piastowska i dalej stałą trasą;
► autobusy linii 10 będą kursować ulicami: Skłodowskiej-Curie - Plac Uniwersytecki - Kalinowskiego- Wyszyńskiego - Boh. Monte Cassino - Poleska - Botaniczna - Dąbrowskiego - al. Solidarności - Zwycięstwa - Kolejowa - Dąbrowskiego - Poleska - Boh. Monte Cassino - Wyszyńskiego - Pl. Uniwersytecki- Skłodowskiej-Curie i dalej stałą trasą.
► autobusy linii 13 w obu kierunkach będą kursować przez al. J. Piłsudskiego;
► autobusy linii 14 w obu kierunkach będą kursować przez al. Piłsudskiego do ronda Lussy;
► autobusy linii 17 (w godz.9.30-12.30)
• w kierunku os. TBS
będą kursować ulicami: Branickiego - rondo Lussy - Mickiewicza - Świętojańska -
Skłodowskiej-Curie - Legionowa - Kaczorowskiego i dalej stałą trasą.
• w kierunku ul. Plażowej
będą kursować ulicami: Kaczorowskiego - Skłodowskiej-Curie - Świętojańska-
Mickiewicza-Elektryczna - Branickiego - rondo Lussy - Branickiego i dalej stałą trasą;
► autobusy linii 19 (w godz.9.30 - 12.30) w obu kierunkach będą kursować ulicami: Mickiewicza - Świętojańska - Skłodowskiej-Curie - Legionowa - Kaczorowskiego i dalej stałą trasą.
► autobusy linii 20:
• w kierunku Os. Leśna Dolina
będą kursować ulicami: Sienkiewicza - al. Piłsudskiego - Botaniczna - Poleska -
Boh. Monte Cassino-Kopernika i dalej stałą trasą.
• w kierunku Os. Białostoczek
będą kursować ulicami: Boh. Monte Cassino - Poleska - Dąbrowskiego - al. Piłsudskiego-
Sienkiewicza i dalej stałą trasą.
► autobusy linii: 23 w obu kierunkach będą kursować ulicami: Wiejska - Kawaleryjska -
Sławińskiego - Ciołkowskiego - Wiadukt/pętla;
► autobusy linii: 26 w obu kierunkach będą kursować ulicami : Sienkiewicza-
al. Piłsudskiego - Mickiewicza - Świętojańska - Skłodowskiej-Curie - Waszyngtona-
Kaczorowskiego - Wiejska - Kawaleryjska - Sławińskiego - Rzymowskiego -
Transportowa/pętla.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?