Boks UKS Boxing Sokółka zajął 2. miejsce w rankingu klubów bokserskich w Polsce

(mara)
Boks UKS Boxing Sokółka zajął 2. miejsce w rankingu klubów bokserskich w Polsce sxc.hu
Jest to naprawdę ogromny sukces wszystkich, którzy choć odrobinę pomagali w osiągnięciu tak dobrego wyniku - cieszy się Tomasz Potapczyk, trener sokólskich pięściarzy.

Kilka dni temu został ogłoszony ranking wszystkich klubów bokserskich w Polsce, które we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w 2012 roku zdobyły punkty. Zostały one naliczone za wywalczone przez młodych pięściarzy i pięściar-ki medale w rywalizacji rangi mistrzostw Polski.

- Nasz klub w poprzednim roku, oprócz dwóch medali mistrzostw Europy Patrycji Woro-nowicz i Natalii Stasiewicz oraz medalu mistrzostw świata Pawła Wierzbickiego, zdołał wywalczyć dziewięć krążków na imprezach rangi mistrzostw kraju - mówi trener.
W gronie ponad 140 sklasyfikowanych klubów bokserskich, Boxing Sokółka zajął drugą pozycję z dorobkiem 143 punktów. Obok niego miejsca na podium wywalczyły dwa szczecińskie kluby. Zwyciężył Scorpion ze 177 pkt, a trzeci w klasyfikacji był Olimp, który zgromadził na swoim koncie - 123 pkt.

A oto zawodnicy Boxing Sokółka, którzy w 2012 roku wywalczyli medale na imprezach krajowych:
mistrzostwa Polski juniorów w Lesznie: Paweł Wierzbicki - złoty medal oraz Krystian Kułak - srebrny medal;
mistrzostwa Polski juniorek w Toruniu: Patrycja Woronowicz i Natalia Stasiewicz - złote medale oraz Magdalena Łukaszewicz - brązowy medal;

mistrzostwa Polski młodzików w Poznaniu: Krystian Taudul - złoty medal oraz Damian Taudul - brązowy medal;
mistrzostwa Polski kadetek w Wieliczce: Gabriela Auchimik i Julia Kułak - srebrne medale.