Boks: Patrycja Woronowicz druga w Europie

(mara)
Patrycja Woronowicz została srebrną medalistką mistrzostw Europy, a Natalia Stasiewicz zdobyła brąz. sxc.hu

Patrycja Woronowicz została srebrną medalistką mistrzostw Europy, a Natalia Stasiewicz zdobyła brąz. Zawodniczki UKS Boxing Sokółka zaprezentowały swoją świetną formę podczas IV Mistrzostw Europy Juniorek i Kadetek w Boksie. Zawody odbyły się w minionym tygodniu we Władysławowie.

- To w historii sokólskiego sportu niepowtarzalny sukces. Nasze zawodniczki zapisały przepiękne karty w historii kobiecego boksu. Srebro i brąz dziewczyn zasługują na szacunek i podziw - cieszy się Tomasz Potapczyk, trener naszych pięściarek.

Najwięcej zawodniczek do finałów mistrzostw Europy juniorek wprowadziły ekipy Rosji - 5, Polski - 4 i Ukrainy - 3. Francja, Niemcy i Turcja miały po dwie reprezentantki, a Szwecja i Węgry - po jednej.

Spośród reprezentantek Polski jedynie Paulina Jakubczyk (57 kg) sięgnęła po złoty medal, pokonując 19:12 Marynę Malovavą z Ukrainy. Pozostałe finalistki, czyli Aneta Rygielska (60 kg), Hanna Solecka (69 kg) i Patrycja Woronowicz (81 kg) przegrały swoje finałowe pojedynki.

W walce o złoto Patrycja zmierzyła się z dwukrotną mistrzynią świata Dinarą Shukeeva z Rosji. Nie dała jej rady. W dobrym stylu przegrała pojedynek 11:18.

Wśród kadetek na pierwszym miejscu uplasowały się ponownie Rosjanki. Do finału weszło aż 10 zawodniczek z tego kraju. Niewiele mniej, bo osiem zawodniczek reprezentowało w finałach nasz kraj.

- Walki były naprawdę zacięte. Ogromny szacunek dziewczynom za włożony trud w same przygotowania do mistrzostw Europy. Jako trener współpracujący z kadrą narodową, przygotowujący dziewczyny do mistrzostw chciałbym im pogratulować i podziękować za wysiłek włożony w zdobycie medali - podkreśla trener.