Boks. Dobre zakończenie sezonu przez sokólskich pięściarzy.

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Kamil Kucharewicz (niebieski strój) podczas walki w Elblągu
Kamil Kucharewicz (niebieski strój) podczas walki w Elblągu Fot. UKS Boxing Sokółka
Podopieczni Tomasza Potapczyka sprawili sobie miłą niespodziankę na święta. Oprócz medali zdobytych na Międzynarodowym Turnieju w Elblągu Paweł Wierzbicki udanie walczył na zawodowej gali w Białymstoku.

W grudniu w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski. W zawodach wzięło udział ponad 90 zawodników z Polski i zza granicy. O medale walczyły dwa kluby z Białorusi, dwa z Litwy i siedem zespołów z naszego kraju. Dały gwarancję wysokiego poziomu zawodów.

Sokółczanie nie zawodzą
Boxing Sokółka wystawił osiemnastoosobowy skład. Po walkach eliminacyjnych udział w finale zapewniło sobie ośmiu pięściarzy, z których czterech wywalczyło pierwsze miejsca. Również drużynowo podopieczni Tomasza Potapczyka okazali się najlepsi i zwyciężyli w ogólnej klasyfikacji.
Andrzej Szkuta - 1 m-ce
Paweł Wierzbicki (uznany ponownie za najlepszego zawodnika turnieju) - 1 miejsce.
Po niedzielnych finałach kadra wojewódzka w sześcioosobowym składzie wyjechała na silnie obsadzony turniej bokserski do Grodna. Sześciodniowe zmagania przeplatane były treningami pod okiem znakomitych zagranicznych fachowców. Świetnie spisał się tam Kamil Januszkiewcz, który wrócił do domu ze złotym medalem.
W tym samym tygodniu w czwartek, 17 grudnia, w Elblągu odbyły się rozgrywki Grand Prix Seniorów o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na starcie stanęło ponad 100 pięściarzy, którzy ukończyli minimum 18 lat, w tym czołówka naszej kadry seniorów. Udział w zawodach brał także sokólski pięściarz Kamil Kucharewicz. W wadze do 52 kg zdobył on brązowy medal. Walkę o finał przegrał, po wyrównanym boju, z zawodnikiem Legii Warszawa.
- Niestety, ze względu na finanse nie mogliśmy uczestniczyć na turnieju w Elblągu w większym składzie - przyznaje Tomasz Potapczyk, trener sokółczan.
Górą na zawodowym ringu
Natomiast 19 grudnia w Białymstoku odbyła się Gala Boksu Zawodowego, podczas której Dariusz Snarski zdobył pas mistrza świata WBF i pas zawodowego mistrza Polski w wadze lekkiej.
Na tej samej imprezie pokazową walkę stoczył nasz zawodnik Paweł Wierzbicki. Swój pojedynek w wadze do 81 kg wygrał jednogłośnie.
- Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy wspierali nasz boks w tym roku. Bez pomocy i hojności innych osób nie moglibyśmy uczestniczyć w tak wielu turniejach i zdobywać tych tytułów, które udało nam się osiągnąć - podsumowuje trener Boxingu, Tomasz Potapczyk.