MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Błogosławiony przez Papieża dzwon „Głos Nienarodzonych” już na Ukrainie. Został przekazany parafii we Lwowie

Family News Service
Tomasz Duklanowski / Radio Szczecin
Dzwon „Głos Nienarodzonych”, poświęcony przez Papieża Franciszka, dotarł do Lwowa na Ukrainie. Przypomina on, że każdy ma prawo do narodzin i do życia. Jest on też głosem przestrogi - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, z Fundacji Małych Stópek, który zawiózł dzwon dla Ukrainy. Dzwon „Głos Nienarodzonych” odlany specjalnie dla ogarniętej wojną Ukrainy został przekazany do parafii św. Jana Pawła II we Lwowie.

„Nie jest dla mnie przypadkiem miejsce pod takim wezwaniem, nie jest dla mnie przypadkiem także i ten dzień przeżywania tajemnicy poczęcia Syna Bożego w łonie Najświętszej Maryi Panny, nie jest przypadkiem, bo celowo i rozmyślnie zostało to wybrane przez organizatorów. Nie jest dla mnie również przypadkiem to, że stanie się to w dniu, który Episkopat Ukrainy ogłosił jako dzień pokuty za grzech aborcji” – napisał w mediach społecznościowych ks. Tomasz Kancelarczyk, tuż przed wyjazdem do Lwowa.

„Nie można prosić o pokój, prowadząc jednocześnie wojnę z najsłabszymi”

24 marca, duchowny uczestniczył w uroczystości przekazania dzwonu, który będzie jeździł po ukraińskich parafiach i wzywał do poszanowania ewangelii życia.

„Nie można prosić o pokój, prowadząc jednocześnie wojnę z najsłabszymi” – podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk.

Kapłan zwraca uwagę, że wprowadzenie dzwonu tuż przed świętem Zwiastowania Pańskiego, które obchodzone jest w Kościele 25 marca, nie jest przypadkowe.

„Słowa Pana Jezusa z niedzielnej ewangelii o nawróceniu, przypominają o potrzebie przemiany serc. Dzwon ‘Głos Nienarodzonych’ jest z jednej strony głosem przestrogi, ale i głosem wezwania do świętości życia. Ma pobudzać nas do tego, abyśmy adorowali życie i aby jego ogromna wartość była zawsze w sercu nie tylko Kościoła, ale i każdego człowieka” – mówi prezes szczecińskiej Fundacji Małych Stópek.

Dzwon bijący na alarm i budzący sumienia

Duchowny podkreśla, że zachwyt nad początkiem życia Jezusa Chrystusa powinien prowadzić do zachwytu nad pięknem i wielkością życia człowieka. „Ten zachwyt prowadzi do adoracji życia w jego praktycznym wymiarze: pomocy kobietom w ciąży, wyraża się w szacunku do nich i gotowości pomocy i opieki” – tłumaczy ks. Kancelarczyk.

Prezes szczecińskiej Fundacji Małych Stópek podkreśla, że wojna militarna w Ukrainie toczy się równolegle z wojną duchową. „’Głos Nienarodzonych’ wybrzmiał we Lwowie jako głos szacunku dla godności życia” – mówi kapłan.

Po wprowadzeniu dzwonu „Głos Nienarodzonych” do lwowskiej parafii, została odprawiona uroczysta msza święta w intencji pokoju.

Dary dla ofiar wojny z Polski

Oprócz dzwonu, do naszych wschodnich sąsiadów, trafiły również dary materialne o wartości ponad 200 tys. zł. Wśród nich były: artykuły medyczne, leki, artykuły żywnościowe dla dzieci.

„Tym ludziom potrzeba, nie tylko rzeczy materialnych, ale także czegoś niematerialnego: hartu ducha, umiłowania ojczyzny, odwagi, a tego nie kupi się za żadne pieniądze. Mam poczucie, że poprzez przekazanie tego dzwonu, ale i wielu potrzebnych artykułów wykonaliśmy dobrą pracę” – dodaje ks. Tomasz Kancelarczyk.

Dzwon dla Ukrainy został poświęcony przez papieża Franciszka 27 października 2021 roku na Placu św. Piotra w Rzymie. Z taką prośbą do Ojca Świętego zwróciła się Fundacja ŻYCIU TAK, która poprzez różnorodne inicjatywy i projekty aktywnie przypomina o potrzebie ochrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jedną z najważniejszych inicjatyw są właśnie dzwony „Głos Nienarodzonych”.

Family News Service

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Błogosławiony przez Papieża dzwon „Głos Nienarodzonych” już na Ukrainie. Został przekazany parafii we Lwowie - Portal i.pl

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny