Bilard. Udany start sezonu Sebastiana Batkowskiego z Sokółki

(mark)
Sebastian Batkowski
Sebastian Batkowski LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka
Sebastian Batkowski z LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka wywalczył bązowy medal w pierwszym w tym roku turnieju rankingowym o Grand Prix Polski.

Pierwszy turniej o Grand Prix Polski rozegrany został w Kieleckim Centrum Bilardowym. Obok Sebastiana Batkowskiego wystąpił także junior z Sokółki Karol Zielenkiewicz.

Batkowski zajął trzecie miejsce, czym powtórzył swój wynik sprzed roku, gdy także w pierwszych zawodach sezonu w Łodzi stanął na najniższym stopniu podium. Po tym rezultacie zawodnik z Sokółki zaliczył najlepszy sezon w karierze. Batkowski w 2019 roku zdobył dwa medale (srebrny i brązowy) mistrzostw Polski, dwukrotnie wygrywał turnieje o Grand Prix Polski, a cały sezon zakończył jako wicelider rankingu krajowego zapewniając sobie miejsce w reprezentacji Polski na sezon 2020.

Młody Karol Zielenkiewicz w Kielcach przebrnął rundę grupową i dopiero odpadł w fazie pucharowej z Szymonem Kuralem zajmując ostatecznie 17. miejsce.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski rozegrany zostanie 4-6 kwietnia w Częstochowie. Natomiast już w lutym sokólscy bilardziści rozpoczynają walkę w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej, a także w II Polskiej Lidze Bilardowej.