Bilard. Nasi bilardziści są najlepsi w kraju

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Zespół „Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka” (od lewej): Krystian Piekarski, Marek Kudlik, Lech Piekarski (trener), Konrad Piekarski i Piotr Kudlik Metal Fach
Sukces zawodników z Sokółki. Konrad Piekarski został wicemistrzem Polski, a Marek Kudlik wywalczył aż dwa brązowe medale.

Tradycyjnie każdego roku w grudniu najlepsi polscy bilardziści rywalizują w Mistrzostwach Polski w Pool Bilardzie. W tym roku ta najważniejsza krajowa impreza odbyła się w Dębicy.
W trwającym tydzień turnieju prawo startu wywalczyło pięciu zawodników "Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka": Konrad i Krystian Piekarscy, Piotr i Marek Kudlikowie oraz Krzysztof Tymiński.

- Konrad Piekarski wywalczył tytuł wicemistrza Polski w 14.1 - mówi z dumą Lech Piekarski, trener sokólskich bilardzistów.

W ubiegłym roku to właśnie Konrad został numerem 1 Polskiego Rankingu Bilardzistów.
W tym roku ustąpił miejsca Mateuszowi Śniegockiemu z "Konsalnetu - Warszawa". W nagrodę zawodnik z Warszawy otrzymał samochód osobowy. Dodatkową nagrodą będzie sfinansowanie jego startów w dwunastu turniejach europejskich.

- Marek Kudlik dwukrotnie stanął na podium zdobywając brązowe medale w 8-kę i 9-kę. Piotr Kudlik uplasował się na 9. miejscu w 8-kę i 10-kę, a Krystian Piekarski zajął 9. pozycję w 8-kę. Dla Krzysztofa Tymińskiego te mistrzostwa były debiutem i zakończył rywalizację na dalszych pozycjach - wylicza sukcesy zawodników Lech Piekarski.

Sokólscy zawodnicy uczestniczący w rywalizacji seniorskiej w 2012 roku w kilkusetosobowym krajowym rankingu zajęli następujące lokaty: Piotr Kudlik - 6, Marek Kudlik - 8, Konrad Piekarski - 9, Krystian Piekarski - 21, Jacek Jarno - 31, Krzysztof Tymiński - 90, Hubert Łopotko - 156, Jakub Kasperuk - 218.