Bilard. Mistrz Europy to Konrad Piekarski

Martyna Tochwin
Uśmiechnięci drużynowi mistrzowie Europy, czyli (od lewej) Wojciech Szewczyk, Konrad Piekarski, Marek Kudlik Metal Fach LP
Sokółczanin po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po złoto na Mistrzostwach Europy. Drużyna reprezentantów Polski pokonała w finale Węgrów 2:1 i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Spełniły się marzenia sokólskiego bilardzisty. Konrad Piekarski w końcu sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy 2011. Wprawdzie zdobyty w drużynie, ale sukces to sukces.

Ekipa Polski w pierwszym spotkaniu szybko rozprawiła się z Rosjanami 3:0. Następnie Polacy ograli Węgrów 2:0, zaś w kolejnej fazie trafili na Niemców, którzy po zaciętym spotkaniu wygrali 2:1.

Jednak mimo to, nasi bilardziści nie stracili szansy na końcowy sukces. Pokonując 2:1 Szwedów awansowaliśmy do półfinałów. Tu Konrad Piekarski ponownie trafił na Ivo Aartsa. Sokółczanin potwierdził swoją formę i w 14/1 ograł rywala 100:41.

W wielkim finale przyszło zmierzyć się nam ponownie z Węgrami. Jednak Polacy w składzie: Wojciech Szewczyk, Marek Kudlik i Konrad Piekarski pokonali rywali 2:1 i tym samym zostali drużynowymi mistrzami Europy. Jest to pierwszy złoty medal (na tym szczeblu) Konrada Piekarskiego.

W grach indywidualnych sokółczanin grał ze zmiennym szczęściem. Najbliżej medalu był w odmianie 9-bil. W 1/8 finału pokonał Słowaka Roberta Latikę 7:5, a w ćwierćfinale zmierzył się z Niemcem Larsem Kuchermem. Po zaciętym spotkaniu Konrad przegrał 7:6. Jak się później okazało rywal Konrada został mistrzem Europy w tej odmianie.

Dodajmy, że Konradowi świetnie wiodło się też w odmianie 10-bil. Konrad odpadł dopiero w 1/8 finału. Cieszymy, że w Sokółce mamy kolejnego sportowca z tytułem mistrza Europy. Gratulujemy.