Bilard: Metal Fach ma brąz, a Konrad Piekarski to wicemistrz Polski

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Na zdjęciu zawodnicy Metal-Fach LP Sokółka tuż przed dekoracją. Od lewej: Krystian Piekarski, Konrad Piekarski, Piotr  Kudlik, Hubert  Łopotko.
Na zdjęciu zawodnicy Metal-Fach LP Sokółka tuż przed dekoracją. Od lewej: Krystian Piekarski, Konrad Piekarski, Piotr Kudlik, Hubert Łopotko. Fot. LP Sokółka
Mocnym finiszem zakończyli ten rok sokólscy bilardziści. Drużynowo zdobyli brązowy medal w Ekstraklasie Bilardowej. Natomiast w mistrzostwach Polski Konrad Piekarski zdobył srebro w odmianie 8-bil.

trener Lech Piekarski

W połowie grudnia Polska Ekstraklasa Bilardowa zakończyła sezon. Choć przed rozegraniem ostatniej kolejki trójka medalistów była znana, to jednak do ostatniej chwili nie wiadomo było, jakie medale zawisną na czyich piersiach. Na tytuł mistrza Polski niemal identyczne szanse miały aż trzy zespoły: Konsalnet-Warszawa, Nosan-Kielce oraz Podlasianie z Metal-Fach LP Sokółka .

Wszystko wyjaśniło dopiero podwójne zwycięstwo Warszawy z zespołem z Tomaszowa (mistrzem Polski z 2008 i 2009 roku) oraz remis i zwycięstwo kielczan nad zawodnikami z Sokółki w ostatniej kolejce.

Mistrzowski tytuł zdobyła ekipa z Warszawy, a tytuł wicemistrzowski przypadł Nosanowi. Brązowy medal, i tym samym pierwsze w krótkiej historii startów ligowych miejsce na podium, zdobyli najmłodsi bilardziści polskiej Ekstraklasy, czyli zawodnicy z Podlasia.

Bez wątpienia to jest spory sukces naszych bilardzistów. Szkoda trochę straconej szansy zdobycia tytułu mistrza Polski. Jednak, zgodnie ze znanym powiedzeniem, co się odwlecze, to nie uciecze. W kolejnym roku czeka nas kolejny sezon i znowu sokólscy bilardziści mogą mieć okazję do zostania najlepszą drużyną bilardową w Polsce.

W dniach 13-17 grudnia odbyły się finały mistrzostw Polski mężczyzn i kobiet w pool bilardzie. Najlepsi polscy bilardziści, którzy przez cały rok walczyli w turniejach rankingowych o prawo gry w tej imprezie, skrzyżowali kije w hotelu Europa w Starachowicach. Walczono tam nie tylko o medale, ale także o nominację do kadry narodowej na 2011 rok. Oczywiście do walki w tej najważniejszej krajowej imprezie roku stanęli również bilardziści z Sokółki: Hubert Łopotko, Piotr Kudlik oraz Krystian i Konrad Piekarscy.

Nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że potrafią zwyciężać z najlepszymi i wielokrotnie bardziej doświadczonymi zawodnikami. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stanął Piotr Kudlik, zdobywając brązowe medale w odmianie 8-bil oraz 10-bil.

Wysoką dyspozycję zaprezentował najmłodszy w naszej ekipie, zdobywca tytułu Juniora Roku 2010, Konrad Piekarski zdobywając tytuł wicemistrza Polski w odmianie 8-bil. Tym samym nasz zawodnik został najmłodszym w historii wicemistrzem Polski w kategorii seniorskiej. Warto dodać, że Konrad w drodze do finału pokonał między innymi najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika - zwycięzcę Rankingu Polski 2010 - Radka Babicę 8:3. W półfinale zaś nie dał szans triumfatorowi Rankingu Polski 2009 Mateuszowi Śniegockiemu, zwyciężając 8:2.

Z kolei Hubert Łopotko w odmianie 10-bil zajął 5. miejsce, zaś Krystian Piekarski w odmianie 8-bil został sklasyfikowany na miejscu 9.

Nie ma co ukrywać, ten rok był pomyślny dla sokólskich bilardzistów. Zdobyli mnóstwo medali w wielu zawodach i zademonstrowali znakomitą postawę w lidze. Z roku na rok jest coraz lepiej. Konrad ma już brąz i srebro w mistrzostwach Polski seniorów. Wiele wskazuje na to, że za rok możemy mieć mistrza Polski. I indywidualnie, i w drużynie.