MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bielsk Podlaski. Internat zostanie gruntownie zmodernizowany

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Po remoncie i przebudowie internatu uczniowie Zespołu Szkół nr 4 spoza Bielska Podlaskiego będą mieli lepsze warunki zakwaterowania
Po remoncie i przebudowie internatu uczniowie Zespołu Szkół nr 4 spoza Bielska Podlaskiego będą mieli lepsze warunki zakwaterowania Archiwum
Internat przy ul. Hołowieskiej 18 w Bielsku Podlaskim wraz z zapleczami i izbą pamięci zostanie przebudowany i rozbudowany. Szacowana wartość przedsięwzięcia wynosi prawie 10 mln zł, z czego kwota dotacji to niemal 8,5 mln zł (inwestycja ta znalazła się na liście wniosków przyjętych do dofinansowania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”).

Obiekt Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim systematycznie jest modernizowany i dostosowywany do potrzeb aktualnych kierunków kształcenia. Urządzono nowoczesne pracownie przedmiotowe, aulę, dokonano gruntownej modernizacji sali gimnastycznej wraz z zapleczem – szatnie, pokój nauczycielski, pomieszczenie do gry w tenisa stołowego. Urządzono także pracownie na warsztaty do zajęć praktycznych. Sukcesywnie zmieniają się też warunki mieszkaniowe w internacie.

W ramach inwestycji zostały zaplanowane roboty, które mają na celu dostosowanie budynku internatu do obowiązujących przepisów i potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym: 23 pokoi trzyosobowych, 12 pokoi dwuosobowych z zapleczem socjalno-higienicznym i kuchennym oraz izby pamięci.

Internat przy Zespole Szkół nr 4 jest miejscem zakwaterowania uczniów szkół ponadpodstawowych spoza Bielska Podlaskiego. Jego modernizacja przyczyni się do wyrównania szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich, którzy będą mogli kształcić się m.in. na kierunkach: technik hotelarstwa, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik logistyk.

Inwestycja ta zostanie dofinansowana ze środków powiatu. Wysokość udziału własnego w tym przedsięwzięciu wyniesie 15 proc.

Czytaj też:
Ponad miliard złotych na inwestycje w woj. podlaskim w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bielsk Podlaski. Internat zostanie gruntownie zmodernizowany - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny