Bielsk Podlaski, Brańsk, Białystok. Oto czołówka Świeć się w woj. podlaskim

(ren)
W województwie podlaskim zdecydowanie prowadzi Bielsk
W województwie podlaskim zdecydowanie prowadzi Bielsk Krzysztof Jankowski
Udostępnij:
Rekordowa liczba ponad 220 miejscowości bierze udział w tegorocznym plebiscycie na najpiękniej rozświetlone miejscowości w Polsce. Etap wojewódzki VI edycji "Świeć się z Energą" wszedł właśnie w decydującą fazę.

W podlaskiej edycji konkursu startuje 10 miast. Obecnie prowadzi Bielsk Podlaski (1447 głosów), drugi jest Brańsk (673), na trzecie miejsce spadł Białystok (642), a czwarte są Siemiatycze (332). Kolejne miejsca zajmuje Łomża, Sokółka, Wasilków, Suwałki, Augustów i Grajewo.

TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA SWOJE MIASTO I SPRAWDZIĆ WYNIKI

Zwycięzców z poszczególnych województw poznamy po 9 stycznia 2015 roku, jednak będzie to tylko przedsmak finałowych emocji. Spośród laureatów szesnastu regionów Polski do 23 stycznia 2015 r. głosujący wyłonią zwycięzcę i zdobywcę tytułu najpiękniej rozświetlonego miasta w Polsce oraz nagrody głównej.

- Akcja "Świeć Się z Energą" wpisała się już na stałe do zimowego kalendarza. Z każdym rokiem formuła zabawy ewoluuje, dzięki czemu odnotowujemy coraz większe zainteresowanie, tak miast, galerii, jak i uczestników konkursu fotograficznego - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu "Świeć Się z Energą". - Ważne aby w tej całej zabawie nie zapomnieć o idei, która jej przyświeca. Premiując najpiękniejsze miejskie iluminacje, uaktywniamy lokalny patriotyzm, świąteczną, pozytywną energię oraz zachęcamy do pomagania potrzebującym - dodaje.

Plebiscyt Miast, który łączy w sobie zabawę ma również szczytny cel. Na wszystkich zwycięzców etapu wojewódzkiego czekają nagrody w postaci energooszczędnego sprzętu AGD z przeznaczeniem na wybrany cel charytatywny. Zdobywca tytułu otrzymuje ponadto wartościowy zestaw urządzeń stanowiących nowoczesne wyposażenie np. dla domu.

Trwa także konkurs fotograficzny

Równolegle do Plebiscytu Miast, można wziąć udział w konkursie fotograficznym. Tematem zdjęcia mogą być udekorowane domy, choinki, kominki, a nawet świątecznie i świetliście przystrojone zwierzaki. Na zwycięzców konkursu czekają wartościowe nagrody oraz trzydniowe warsztaty fotograficzne z ambasadorką akcji Lidią Popiel.

TU MOŻESZ PRZESŁAĆ SWOJE ZDJĘCIA I ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU

Specjalnie dla amatorów fotografii, chcących lepiej posługiwać się swoim aparatem, czy smartfonem, przygotowany został wspólnie z Lidią Popiel wideoporadnik, z którego można dowiedzieć się jak fotografować świąteczne iluminacje pomysłowo i dobrze technicznie. Dostępny jest on w artykule Jak robić dobre zdjęcia - poradnik [WIDEO].

Czytaj więcej o konkursie: Zostań mistrzem gwiazdkowej fotografii

Plebiscyt galerii handlowych

W "Świeć się Galerio" bierze udział, aż 81 rozświetlonych galerii handlowych z całej Polski. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z województwa pomorskiego, gdzie do zabawy zgłosiło się 14 centrów.

Warto głosować na swoje ulubione miejsce zakupów - w etapie ogólnopolskim zwycięska galeria zostanie nagrodzona niepowtarzalną atrakcją dla dzieci - wizytą mobilnego centrum nauki Planety Energii.

TU MOŻESZ GŁOSOWAĆ NA GALERIE I ZGŁOSIĆ CENTRUM HANDLOWE DO PLEBISCYTU

Świeć się z Energą i Kurierem Porannym

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem ok. 25 proc. powierzchni kraju. Jest także jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z blisko 15% udziałem w rynku.

Współorganizatorami i partnerami VI edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Energa SA, wydawnictwo Polskapresse, spółka Energa Oświetlenie, Hotele Spa Dr Irena Eris oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie