Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Zdalnie sterowane modele i wyrzutnia rakietowa przed siedzibą Muzeum Wojska (zdjęcia)

Adam Kupryjaniuk
Adam Kupryjaniuk
Atrakcje pod Muzeum Wojska w Białymstoku przyciągnęły tłumy ludzi.
Atrakcje pod Muzeum Wojska w Białymstoku przyciągnęły tłumy ludzi. Wojciech Wojtkielewicz
Z okazji Święta Wojska Polskiego przed Muzeum Wojska ustawiono wyrzutnie rakietową WR-40 Langusta. Można było do niej wejść i zrobić sobie zdjęcia. Po drugiej stronie ulicy Kilińskiego stało stoisko Podlaskiego Centrum Modelarskiego. Dzieci mogły wypróbować zdalne modele na wyznaczonym terenie. Obie atrakcje odwiedziły tłumy ludzi.

Do wyrzutni stała kilkudziesięcioosobowa kolejka.

- Byliśmy na rynku, obejrzeliśmy konie, teraz przyszliśmy tu. Dzieciaki są zachwycone wyrzutnią rakiet. Ciągle do niej wchodzą i wychodzą - opowiada pan Mariusz, który z synem i córką odwiedził atrakcje przed Muzeum Wojska w Białymstoku.

Wyrzutnia, jaką można było obejrzeć przy ulicy Kilińskiego to WR-40 Langusta. Przeznaczona jest do zastosowania na szczeblu dywizjonu artylerii rakietowej jako środek ogniowy służący do niszczenia i obezwładniania siły żywej i sprzętu bojowego przeciwnika w rejonach jego ześrodkowania, niszczenia środków ogniowych przeciwnika, niszczenia umocnień i punktów oporu przeciwnika, stawiania narzutowych zapór minowych oraz zakłócania i dezorganizacji działań przeciwnika - czytamy w opisie pojazdu.

Po drugiej stronie ulicy ustawione było stoisko Podlaskiego Centrum Modelarskiego. Można było na nim obejrzeć modele czołgów, samochodów, a także zdalne sterowane Monster Trucki. Chętni mogli wypróbować te ostatnie na specjalnie przygotowanym torze.

- Niektóre z naszych Monster Trucków osiągają prędkości powyżej 100 kilometrów na godzinę. Obok nich stoją modele aut precyzyjnych. Są przygotowane do pokonywania w powolny sposób bardzo trudnego terenu - mówi Patryk Kosakowski z Podlaskiego Centrum Modelarskiego.

Oprócz tych atrakcji na odwiedzających czekały też warsztaty ze składania drewnianych modeli i plenerowy panel dyskusyjny, poświęcony wpływowi popkultury na postrzeganie żołnierzy Wojska Polskiego. Całość zakończył plenerowy pokaz filmu z 1921 roku, „Cud nad Wisłą” w reżyserii Ryszarda Bolesławskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny