Białystok wobec zagrożenia koronawirusem

Materiał informacyjny

Szanowni Państwo, Białostoczanie!

Z troską i niepokojem obserwuję sytuację związaną z rozwojem epidemii koronawirusa na świecie, w Europie i w Polsce. To wyzwanie, któremu musimy wspólnie sprostać. Najważniejsze jest zapobieganie.

Dlatego też podjąłem decyzje, które mają utrudnić rozprzestrzenianie się wirusa w naszym mieście. Zamykam do odwołania miejskie baseny, lodowisko, galerie sztuki, Białostocki Teatr Lalek, Kino Forum, Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Muzeum Pamięci Sybiru, Dom Kultury Śródmieście, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Aktywności Społecznej. W domach pomocy społecznej wprowadzam ograniczenie odwiedzin.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej prowadzona jest dodatkowa dezynfekcja w autobusach. Zamknięte dla odwiedzających i wolontariuszy są także Schronisko dla Zwierząt oraz Akcent ZOO.

Decyzją władz centralnych do 25 marca zamknięte są szkoły, przedszkola, żłobki, placówki edukacyjne.

Do wszystkich białostoczanek i białostoczan apeluję o zrozumienie i współpracę w tej trudnej sytuacji. Zachowajmy spokój, unikajmy zgromadzeń. I przede wszystkim zadbajmy o najsłabszych – naszych seniorów, najbardziej narażonych na ciężkie konsekwencje zakażenia.

Jestem przekonany, że działając wspólnie i solidarnie przetrwamy najtrudniejsze.

Tadeusz Truskolaski
Prezydent Miasta Białegostoku

Dodaj ogłoszenie