Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok w czerwonej strefie, ale komunikacja miejska działa tak samo. Miasto nie planuje na razie zmieniać rozkładów

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Od soboty (17 października) Białystok zostanie objęty czerwoną strefą. Ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym  się jednak nie zmieniają. Tak samo jak w strefie żółtej (którą byliśmy objęcie do tej pory) w autobusach może być zajętych 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
Od soboty (17 października) Białystok zostanie objęty czerwoną strefą. Ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym się jednak nie zmieniają. Tak samo jak w strefie żółtej (którą byliśmy objęcie do tej pory) w autobusach może być zajętych 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Wojciech Wojtkielewicz / Archiwum
Od soboty (17 października) nasze miasto znajdzie się w czerwonej strefie. Obostrzenia w komunikacji miejskiej są jednak takie same jak w strefie żółtej. Czyli autobus może być wypełniony w 30-tu procentach. Miasto nie planuje na razie zmieniać rozkładów. Podróżnych może nawet i ubyć, bo uczniowie szkół średnich i studenci mają kształcić się zdalnie.

Obecnie studenci oraz uczniowie szkół średnich skierowani zostali na naukę zdalną. A to właśnie te grupy generują największy ruch w autobusach. BKM na bieżąco analizuje sytuację. Jeśli będzie potrzeba zwiększenia liczby kursów to tak się stanie. Rozkład, przynajmniej na razie, pozostaje taki sam - mówi rzeczniczka prezydenta Urszula Boublej.

Od soboty (17 października) Białystok zostanie objęty czerwoną strefą. Ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym się jednak nie zmieniają. Tak samo jak w strefie żółtej (którą byliśmy objęcie do tej pory) w autobusach może być zajętych 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

Czytaj też: Białystok, Suwałki i sześć powiatów w strefie czerwonej! Reszta województwa pozostaje żółta

- W białostockich autobusach zastosowany zostanie ten drugi przelicznik. Pojawią się też plakaty o dopuszczalnej liczbie pasażerów w danym autobusie. Apelujemy do mieszkańców o odpowiedzialność i stosowanie się do rządowych obostrzeń sanitarnych. I pamiętajmy, że kierowcy nie mają narzędzi prawnych do tego, aby kogoś wypraszać z pojazdu - podkreśla rzeczniczka.

Czytaj też: Białostocka Komunikacja Miejska. Tłok w autobusach, a pandemia wciąż trwa. Miasto zwiększa liczbę kursów, ale nie do stanu sprzed zarazy

Jak pod koniec września mówiła na naszych łamach oficer prasowa komendy miejskiej policji w Białymstoku mł. asp. Katarzyna Zarzecka, choć że mundurowi nie prowadzą statystyk dotyczących liczby przeprowadzonych kontroli w autobusach, to kontrole są prowadzone na bieżąco. - Na zgłoszenie mieszkańców oraz w ramach własnych patroli - podkreślała.

Egzamin praktyczny kategoria B - Białystok. Materiał szkoleniowy WORD Białystok

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny