Białystok: Sondaż prezydencki 2018. Tadeusz Truskolaski...

  Białystok: Sondaż prezydencki 2018. Tadeusz Truskolaski wygrałby wybory na prezydenta Białegostoku

  Zdjęcie autora materiału
  Andrzej Matys

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Według najnowszego sondażu, Tadeusz Truskolaski powinien w cuglach wygrać wybory samorządowe 2018 i po raz kolejny zostać prezydentem
  1/9
  przejdź do galerii

  Według najnowszego sondażu, Tadeusz Truskolaski powinien w cuglach wygrać wybory samorządowe 2018 i po raz kolejny zostać prezydentem ©Anatol Chomicz

  Tadeusz Truskolaski jest faworytem w wyścigu do fotela prezydenta miasta. Tak wynika z badań, które ujawnił magistrat. Opinie białostoczan, zbierała na jego zlecenie, pracownia ABR Sesta.
  Tak jak inne samorządy zasięgamy opinii mieszkańców w różnych sprawach, od oceny funkcjonowania samego urzędu i miasta, po ocenę pracy prezydenta. To jedna z form konsultacji społecznych. Zresztą, nie był to pierwszy taki sondaż, który został przeprowadzony w naszym mieście - przyznaje rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.
  Zobacz galerię
  Wynik badania specjalnie nie zaskakuje. Białostoczanie prezydenta Truskolaskiego ocenili bardzo dobrze. Zadowolonych z jego pracy na rzecz miasta jest 59 proc. ankietowanych białostoczan (21 proc. mieskańców jego rządy ocenia bardzo dobrze, a 38 proc. - dobrze).

  Zobacz też: Dr Katarzyna Sztop-Rutkowska kandydatką na prezydenta Białegostoku? Socjolożka na razie nie komentuje

  Niezdowolonych z prezydentury Tadeusza Truskoalskiego jest 8 proc. badanych. A tak dokładnie, to: źle jego prace oceniło 5 proc. białostoczan, a bardzo źle - 3 proc. Za przeciętne zarządzanie miastem przez Tadeusza Truskolaskiego uznało 29 proc. pytanych mieszkańców.

  Ponadto (wykonując zlecenie Urzędu Miasta w Białymstoku) pracownia ABR Sesta zapytała mieszkańców o ich preferencje wyborcze. I okazało sie, że gdyby wybory na prezydenta miasta odbywały się dziś, bez żadnego problemu wygrałby je Tadeusz Truskolaski. I to już w pierwszej turze, bo poparłoby go 56 proc. białostoczan.

  Zobacz także: Porozumienie na wybory. Poseł Baszko może startować w Sokółce, poseł Żalek w Białymstoku

  Taki wynik sugeruje, że ewentualni konkurenci właściwie nie mają się o co bić. Jacek Żalek - lansowany przez Porozumienie Gowina – ponoć kandydat Zjednoczonej Prawicy ma szanse na całe 14 proc. głosów białostoczan. Jedyny oficjalny kandydat, który zgłosił się w pryma aprilis, czyli Wojciech Koronkiewicz z lewicy, zdobyłby 5 proc. głosów, a wędrujący poseł Adam Andruszkiewicz (kiedyś Kukiz'15, a dziś koło Wolni i Solidarni) nawet o punkt procentowy mniej.

  Jednocześnie prawie 1/5 białostoczan jeszcze nie wie na jakiego kandydata oddałaby swój głos.

  Badanie CATI w Białymstoku zostało przeprowadzone między 5 a 13 marca, na próbie 700 mieszkańców miasta.

  Zobacz koniecznie: Białystok jako siedlisko ksenofobii w programie TVN "Czarno na Białym". Prezydent miasta domaga się sprostowania

  Komentarze (43)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (43) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka