Białystok. Przed debatą w sprawie lotniska na Krywlanch prezydent składa Lasom Państwowym propzycję wymiany gruntów leśnych

OPRAC.: opr (wal)
Prezydent Tadeusz Truskolaski i Ryszard Ziemblicki, były szef RDLP w Białymstoku, podczas konferencji poświęconej gospodarce leśnej prowadzonej na terenie Białegostoku przez Lasy Państwowe Wojciech Wojtkielewicz
Zagospodarowanie miejsca, a nawet zamianę gruntów leśnych proponuje prezydent Białegostoku w kontekście usuwania przeszkód lotniczych na Krywlanach. Leśnicy w pierwszej kolejności chcą chronić Las Solnicki, a ofertę władz miasta traktują jako ostateczność. Wierzą, że do tego nie dojdzie, bo ich zdaniem sąd nie zgodzi się na wycinkę 14,5 drzew pod pełną funkcjonalność pasa startowego.

W samym Białymstoku jest1800 ha lasów, z czego 1400 ha jest zarządzane przez Lasy Państwowe. W ciągu ostatnich sześciu lat pozyskały one 123 tys. metrów sześc. drewna. Co oznacza, że wycięto 175 tys. drzew. W ubiegłym roku pozyskano 9 tys. metrów sześc. drewna. To oznacza, że wycięto 13 tys. drzew - wyliczał Tadeusz Truskolaski podczas konferencji prasowej przy wejściu do lasu Bagno na Pieczurkach.

Poświęcona była gospodarce leśnej prowadzonej przez Lasy Państwowe na terenie Białegostoku. Zorganizowana została w przeddzień debaty o lotnisku zaplanowanej w środę o godz. 11.

Czytaj też: Białystok. Po leśnikach teraz społecznicy złożyli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Nie chcą wycinki drzew pod lotnisko

Trudna decyzja o wycince

Prezydent przypomniał, że Las Solnicki jest 760 hektarowym kompleksem zarządzanym w większości przez Lasy Państwowe.

- Drzewa mają zostać usunięte z ok. 75 ha, czyi 10 proc. powierzchni lasu - mówił Tadeusz Truskolaski.

Podkreślił, że jest to trudna decyzja. Dodał, że usuwanie przeszkód lotniczych jest obowiązkiem Lasów Państwowych.

- Tak naprawdę, gdyby prowadziły właściwą gospodarkę i wykonywały ustawę związaną z prawem lotniczym, to tam tych drzew w ogóle nie powinno być od wielu lat - mówił Tadeusz Truskolaski. - Od zawsze stanowiły one przeszkody lotnicze, ale z uwagi, że nie było tam utwardzonego pasa startowego można było poczynić te zaniedbania. Z nich wynikają te trudne decyzje, które musimy teraz podejmować.

Przypomniał, że co prawda pas jest wybudowany, ruch może odbywać na skróconych progach, ale by w pełni wykorzystać jego długość, należy usunąć 14,5 tys. przeszkód lotniczych, czyli drzew. Dlatego trzeba go odblokować na 1350 metrach. Bez tego nie będą odbywać się operacje lotnicze w komunikacji regularnej.

- Miejsca po usunięciu przeszkód lotniczych można w jakiś sposób zagospodarować i o tym chcemy rozmawiać z Lasami Państwowymi. Być może nawet zaproponować wymianę, bo przecież dysponujemy kompleksami leśnymi na terenie Białegostoku- zaoferował prezydent.

Czytaj też: Zielone światło do wycinki na Krywlanach

Obecny na konferencji Ryszard Ziemblicki, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku w latach 2008-2015, przypomniał, że lasy prowadzą gospodarkę leśną w oparciu o plany urządzania lasów, opracowywane co 10 lat.

- Powinny one uwzględniać plany zagospodarowania przestrzennego - dodał były dyrektor.

Mówił, że Lasy Panstwowe powinny kierować się nie tylko funkcjami produkcyjnymi, przyrodniczymi, ale też społecznymi.

Wspomniał też, że powinny mieć świadomość, że na Krywlanach istnieją przeszkody lotnicze i trzeba je usunąć.

- Sprawa bezpieczeństwa lotów jest najważniejsza i nikogo nie trzeba do tego przekonywać - mówił Ryszard Ziemblicki.

Czytaj też: Białystok. Władze miasta przedstawiły "białą księgę" w sprawie lotniska na Krywlanach. Zarządzać nim może spółka samorządowa

Lasy Państwowe: Przede wszystkim chcemy chronić las

Lasy Państwowe podtrzymują zarzuty zawarte najpierw w odwołaniu do o SKO, a potem w skardze do sądu administracyjnego. Leśnicy wskazują też na skalę wycinki.

- Jednorazowe, skumulowane usunięcie drzew na powierzchni prawie 80 ha wokół lotniska Krywlany oznacza 20 tys. metrów sześciennych drewna. To jest ponad dwukrotnie więcej niż przeciętne roczne pozyskanie drewna w Leśnictwie Solnicki Las – mówi Jarosław Krawczyk, rzecznik RDLP w Białymstoku. - By usunąć przeszkody lotnicze, trzeba w jakiś sposób do nich dotrzeć. O to oznacza wycinkę kolejnych drzew i ich usunięcie, czyli przygotowanie tzw. szlaków technologicznych. Tych szlaków nie ma w decyzji prezydenta, a to w oparciu o nią, a nie plan urządzania lasu, będzie prowadzona wycinka na Krywlanach.

Rzecznik potwierdza, że plan urządzania lasu przygotowywany co dziesięć lat, musi być zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego. I tak jest w przypadku Lasu Solnickiego

- Tyle że w tych planach zagospodarowania przestrzennego nadal jest Las Solnicki – dodaje Jarosław Krawczyk. - Las. Nie ma mowy o żadnych przeszkodach lotniczych. Nigdy nie były zgłaszane przy kolejnych rewizjach planu urządzania lasu w Nadleśnictwie Dojlidy. A przecież istnieje on tam od przedwojny. Pojawiły się one nagle, w chwili rozbudowywania lotniska. Nikt nigdy wcześniej nie podnosił tego aspektu..

Co do możliwości wymiany gruntów zasugerowanej przez prezydenta podczas konferencji prasowej, to Jarosław Krawczyk mówi, że w pierwszej kolejności leśnicy chcą gospodarować i chronić Las Solnicki.

- Jeśli sąd ostatecznie uzna, że trzeba usunąć przeszkody lotnicze, to mając świadomość, że tego lasu już tam nie będzie, to dopiero wtedy możemy rozmawiać o takiej zamianie, ale dzisiaj nie chcemy zajmować stanowiska w tej sprawie. Dopóki takiego wyroku sądu nie ma, to pielęgnujemy i chronimy rosnące drzewa. Chcemy, podobnie jak społeczeństwo, by nadal rosły w Lesie Solnickim. Mam nadzieję, że nie dojdzie do jego wycinki.

Czytaj też: Protest przeciwko wycince Lasu Solnickiego pod pas startowy dla Krywlan w Międzynarodowy Dzień Lasu

Debata w reżimie sanitarnym

Debata w sprawie lotniska rozpocznie się o godz. 11 na Stadionie Miejskim. W dyskusji jako paneliści wezmą udział: prezydent Tadeusz Truskolaski, ekspert ds. infrastruktury lotniczej Piotr Niewiarowski, Ryszard Ziemblicki, Małgorzata Grabowska-Snarska ze Stowarzyszenia Okolica oraz Adam Kwiatkowski, naczelnik Wydziału Ochrony Zasobów Przyrodniczych z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Na żywo weźmie też w debacie 25 zakwalifikowanych osób, które wcześniej wysłały swoje zgłoszenia. Wszyscy pozostali będą mogli śledzić dyskusję w Internecie.

Spotkanie zostanie podzielone na dwie części. W pierwszej na pytania będą odpowiadać paneliści, w drugiej – pytania będzie zadawać publiczność oraz będą odczytywane przez moderatora pytania wcześniej przesłane na adres lotniskokrywlany@um.bialystok.pl.

Ze względu na sprawny przebieg spotkania czas na zadawanie pytań oraz udzielanie odpowiedzi będzie ograniczony. Ponadto uczestnicy spotkania (publiczność) wcześniej muszą zadeklarować chęć zadania pytania. Należy to zrobić w odpowiedzi na e-mail potwierdzający udział w debacie. Podczas debaty niedopuszczalne jest pikietowanie, używanie transparentów, posługiwanie się słowami wulgarnymi i obraźliwymi, krzyczenie bądź przerywanie komuś wypowiedzi.

Na debatę będą mogły przyjść wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów zarażenia koronawirusem, nie objęte izolacją i nie przebywające na kwarantannie. Wszyscy wchodzący będą musieli zdezynfekować ręce i zmierzyć temperaturę. Organizator może odmówić wpuszczenia na debatę osób z objawami choroby, np. uporczywym kaszlem, gorączką równą lub przekraczającą 37,5 st. C. Do obiektu będzie można wejść tylko w maseczce zasłaniającej usta i nos. Przed wejściem trzeba będzie wypełnić i podpisać oświadczenie. Na debatę należy przyjść o wyznaczonej godzinie, a na sali zająć miejsce wyznaczone przez organizatora (miejsca będą znajdowały się w odległości – ok. 30 m2/os.).

Niestosowanie się do zasad organizacyjnych może skutkować podjęciem następujących czynności: przerywaniem wypowiedzi przez moderatora, wyproszeniem z sali, interwencją służb porządkowych.

Białystok i tereny zielone - TOP 10. Wśród nich są też lasy ...

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
asdf

Ryszard Ziemblicki to człowiek który w okresie rządów PO-PSL był tym leśnikiem na stanowisku. Nic dziwnego że trzyma "kurs" PO-łamańców.

G
Gość

"Tak naprawdę, gdyby prowadziły właściwą gospodarkę i wykonywały ustawę związaną z prawem lotniczym, to tam tych drzew w ogóle nie powinno być od wielu lat - mówił Tadeusz Truskolaski. "

Tak naprawdę, to było świadome, celowe działanie. Toczyła się walka tych, którzy kupili ziemię pod Pierdziszewami z nadzieją, że tam powstanie lotnisko a oni natrzepią kasiory. "Las" przy Krywlanach mial być dodatkowym argumentem na to by w jedynej sensownej lokalizacji, czyli Krywlanach, nie było lotniska.

G
Gość
13 kwietnia, 20:59, www.FederacjaZielonych.pl:

Dlaczego Urząd Miasta Białystok wbrew prawu blokuje możliwość zadawania pytań na Facebooku dla https://www.facebook.com/rafal.kosno.zielony/, nie przesyła informacji prasowych na adres FZBIALYSTOK@GMAIL.COM?

Dlaczego wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki: kradnie telefon dziennikarza, każe wykasować nagranie, niszczy sprzęt? http://ibialystok.blogspot.com/2020/05/wiceprezydent.html nagranie! https://youtu.be/iP4cJU3zGM0 Ustawa Prawo Prasowe Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do zaniechania interwencji prasowej – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Art. 44. 1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową – podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności

od: Zgłoszenia UM Białystok

do:

data: 13 kwi 2021, 12:49

temat: Informacja o niezakwalifikowaniu na debatę

Dzień dobry,

w związku z otrzymanym zgłoszeniem do udziału w „Debacie o lotnisku Krywlany” informuję o niezakwalifikowaniu na Debatę z powodu braku wolnych miejsc. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest bardzo ograniczona.

Proszę o nieprzychodzenie na Debatę.

Istnieje możliwość śledzenia przebiegu spotkania na facebookowym profilu Miasta www.facebook.com/bialystokUM gdzie na żywo będzie transmitowania Debata.

Z poważaniem,

Emilia Rudzińska

Centrum Aktywności Społecznej

Urząd Miejski w Białymstoku

ul. Św. Rocha 3, 15-879 Białystok

tel. 85 879 74 47

e-mail: zgloszenia@um.bialystok.pl

14 kwietnia, 05:31, Gość:

bo im wszystko wolno, oni dalej robia to co kiedys robili, co za kanalie

"Gość 10 października, 14:49

Kanalia , nie byl na pogrzebie Śp. Prezydenta Lecha Kaczynskiego, pani Walentynowicz, pana Morawieckiego...a na Jaruzelskiego polecial nawet odwiedzal go w szpitalu. Splunac w gebe takiej swini to malo. IDZCIE BLAGAM NA WYBORY, ZROB,Y ZEBY WYGRAL PIS. JEST WTEDY SZANSA ZE POWOLI BEDA ROBIC PORZADEK W TYM KRAJU. UCZCIWY MYSLACY CZLOWIEK 13 pazdziernika pojdzie na wybory. Odda glos na PIS. CHOCIAZ RAZ NIE BADZMU POLAKAMI PO SZKODZIE. POL GODZINY, SPACER, ODDANY GLOS NA PIS I DO DOMKU, A POTEM LEZCIE NA KANAPACH ;)"

G
Gość
13 kwietnia, 20:55, www.i.Bialystok.pl:

Zbojkotujcie tę propagandową pseudo debatę, nie uwiarygadniajcie jej, zażądajcie prawdziwej debaty dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców! Bojkot propagandowych kłamstw! Dlaczego tę „pseudo debatę” o „pseudo lotnisku” zorganizowano celowo w sposób uniemożliwiający udział i zabranie głosu wszystkim zainteresowanym? Na stadionie który ma ponad 22 tysiące miejsc tylko dla wybranych przez Urząd …25 osób? W np. sobotę o godzinie 17 dla wszystkich mieszkańców? Konstytucja Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Dlaczego takie same lotnisko w Suwałkach naprawdę działa i kosztowało 20 milionów złotych a w Białymstoku kosztowało 2 razy więcej, 40 milionów złotych? Dlaczego żadna firma nie dofinansowała budowy jak np. w Suwałkach połową potrzebnej kwoty?

"slawni.wegetarianie@op.pl

wegetarianie pachną jak kwiaty lub soczyste owoce a nie jak spleśniała kiełbasa zepsute ryby lub zjełczały smalec a ty wolisz trupi odór zgnilizny od mięsa? jako wegetarianin unikam trupiego zapachu 99% chorób martwych zwierząt na talerzu i cmentarza w żołądku =wegetarianizm= wzmacnia orga(ni)zm:)

11 września 2011 "

G
Gość
13 kwietnia, 20:58, www.Koncerty.Bialystok.pl:

A największymi „przeszkodami lotniczymi” jest nie las Solnicki (którego 30 ha pod pozorem „lotniska” może trafić do Kościoła, na początek na cmentarz, a po 20 latach jako bardzo atrakcyjne tereny w mieście przy strefie ekonomicznej) ale Stadion Miejski i Sąd Rejonowy. Dokąd miałyby sens połączenia z Białegostoku, skoro w 2 godziny za 30 zł można być pociągiem na największym lotnisku w Polsce Warszawa Okęcie? Czy nie lepiej byłoby sprzedawać lub dzierżawić tereny lotniska dla firm, które płaciłyby podatki w Białymstoku a tak uciekają poza Białystok, a za pozyskane pieniądze wybudować na początek krótki pas w np. Topolanach koło Michałowa, gdzie jest duża rezerwa terenu Skarbu Państwa i możliwość rozbudowy pasa do wymaganej długości 2,5 km dla prawdziwego lotniska, takiej możliwości nie ma w Białymstoku, a pseudo lotnisko blokuje rozwój miasta przez ograniczenia zabudowy, strefy ograniczonego użytkowania, hałasu? Wszędzie na świecie lotniska buduje się poza miastami. Dlaczego winą za niedziałający za przekręt, który nigdy nie będzie prawdziwym lotniskiem prezynadęt i Urząd Miasta próbuje obciążyć organizacje społeczne, ekologiczne i Lasy Państwowe?

Już przed rozpoczęciem budowy było wiadomo że to zła ostrzegałem ich przed tym przedwyborczym przekrętem na sesji Rady Miasta: https://youtu.be/Tn7vPI1P2Fo?t=3121

Ile kosztowała akcja przygotowania druku i dystrybucji „bezpłatnego biuletynu informacyjnego Urzędu Miejskiego nr 1 (1) kwiecień 2021 Bialystok.pl #OdkryjBialystok”, („Druk Agora SA www.fruk.agora.pl” ”wydawca Gazety Wyborczej) czy to zarejestrowany w Sądzie tytuł prasowy? Dlaczego jest w nim nieaktualna informacja o terminie debaty: podano godzinę 12 podczas gdy na https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/porozmawiajmy-o-lotnisku-krywlany.html godzinę 11?

Dlaczego zdjęcie na okładce wprowadza w błąd pokazując samolot rejsowy dla kilkuset pasażerów, skoro takie samoloty nie mogą i nigdy nie będą mogły odlatywać z lotniska w Białymstoku z powodu braku możliwości przedłużenia pasa startowego do 2,5 km? Dlaczego tytuł „Jedyna szansa na lotnisko dla Białegostoku” wprowadza w błąd?

slawni.wegetarianie

twoją agresję frustrację zazdrość zawiść powoduje mięso. Mięsożercy są jak alkoholicy i narkomani którym slawni wegetarianie przyPOmnieli o ich uzależnieniu od mięsa...mięsożercom brakuje wegetariańskich melonów arbuzów i mają kompleks bananka:(

G
Gość
13 kwietnia, 20:59, www.FederacjaZielonych.pl:

Dlaczego Urząd Miasta Białystok wbrew prawu blokuje możliwość zadawania pytań na Facebooku dla https://www.facebook.com/rafal.kosno.zielony/, nie przesyła informacji prasowych na adres FZBIALYSTOK@GMAIL.COM?

Dlaczego wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki: kradnie telefon dziennikarza, każe wykasować nagranie, niszczy sprzęt? http://ibialystok.blogspot.com/2020/05/wiceprezydent.html nagranie! https://youtu.be/iP4cJU3zGM0 Ustawa Prawo Prasowe Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do zaniechania interwencji prasowej – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Art. 44. 1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową – podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności

od: Zgłoszenia UM Białystok

do:

data: 13 kwi 2021, 12:49

temat: Informacja o niezakwalifikowaniu na debatę

Dzień dobry,

w związku z otrzymanym zgłoszeniem do udziału w „Debacie o lotnisku Krywlany” informuję o niezakwalifikowaniu na Debatę z powodu braku wolnych miejsc. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest bardzo ograniczona.

Proszę o nieprzychodzenie na Debatę.

Istnieje możliwość śledzenia przebiegu spotkania na facebookowym profilu Miasta www.facebook.com/bialystokUM gdzie na żywo będzie transmitowania Debata.

Z poważaniem,

Emilia Rudzińska

Centrum Aktywności Społecznej

Urząd Miejski w Białymstoku

ul. Św. Rocha 3, 15-879 Białystok

tel. 85 879 74 47

e-mail: zgloszenia@um.bialystok.pl

~ślązak~

Napisano 13 grudzień 2012 - 09:17

ku....a ten . tyle wkleja, faktycznie tego nie widać, nie możecie go zablokować?

Szczerze mówiąc czytałem dużo w tym temacie. Faktycznie ten gościu to cep. Piszę z Polski, u nas takie ścierwo nie srało by na forum. Zresztą w naszym mieście byłby zaganiany jak szczur."

G
Gość
13 kwietnia, 20:59, www.FederacjaZielonych.pl:

Dlaczego Urząd Miasta Białystok wbrew prawu blokuje możliwość zadawania pytań na Facebooku dla https://www.facebook.com/rafal.kosno.zielony/, nie przesyła informacji prasowych na adres FZBIALYSTOK@GMAIL.COM?

Dlaczego wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki: kradnie telefon dziennikarza, każe wykasować nagranie, niszczy sprzęt? http://ibialystok.blogspot.com/2020/05/wiceprezydent.html nagranie! https://youtu.be/iP4cJU3zGM0 Ustawa Prawo Prasowe Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do zaniechania interwencji prasowej – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Art. 44. 1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową – podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności

od: Zgłoszenia UM Białystok

do:

data: 13 kwi 2021, 12:49

temat: Informacja o niezakwalifikowaniu na debatę

Dzień dobry,

w związku z otrzymanym zgłoszeniem do udziału w „Debacie o lotnisku Krywlany” informuję o niezakwalifikowaniu na Debatę z powodu braku wolnych miejsc. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest bardzo ograniczona.

Proszę o nieprzychodzenie na Debatę.

Istnieje możliwość śledzenia przebiegu spotkania na facebookowym profilu Miasta www.facebook.com/bialystokUM gdzie na żywo będzie transmitowania Debata.

Z poważaniem,

Emilia Rudzińska

Centrum Aktywności Społecznej

Urząd Miejski w Białymstoku

ul. Św. Rocha 3, 15-879 Białystok

tel. 85 879 74 47

e-mail: zgloszenia@um.bialystok.pl

bo im wszystko wolno, oni dalej robia to co kiedys robili, co za kanalie

G
Gość

Ale prezydent po urlopie opalony: Egipt, Majorka czy żony samoopalacz :)

w
www.FederacjaZielonych.pl

Dlaczego Urząd Miasta Białystok wbrew prawu blokuje możliwość zadawania pytań na Facebooku dla https://www.facebook.com/rafal.kosno.zielony/, nie przesyła informacji prasowych na adres FZBIALYSTOK@GMAIL.COM?

Dlaczego wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki: kradnie telefon dziennikarza, każe wykasować nagranie, niszczy sprzęt? http://ibialystok.blogspot.com/2020/05/wiceprezydent.html nagranie! https://youtu.be/iP4cJU3zGM0 Ustawa Prawo Prasowe Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do zaniechania interwencji prasowej – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Art. 44. 1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową – podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności

od: Zgłoszenia UM Białystok

do:

data: 13 kwi 2021, 12:49

temat: Informacja o niezakwalifikowaniu na debatę

Dzień dobry,

w związku z otrzymanym zgłoszeniem do udziału w „Debacie o lotnisku Krywlany” informuję o niezakwalifikowaniu na Debatę z powodu braku wolnych miejsc. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest bardzo ograniczona.

Proszę o nieprzychodzenie na Debatę.

Istnieje możliwość śledzenia przebiegu spotkania na facebookowym profilu Miasta www.facebook.com/bialystokUM gdzie na żywo będzie transmitowania Debata.

Z poważaniem,

Emilia Rudzińska

Centrum Aktywności Społecznej

Urząd Miejski w Białymstoku

ul. Św. Rocha 3, 15-879 Białystok

tel. 85 879 74 47

e-mail: zgloszenia@um.bialystok.pl

w
www.Koncerty.Bialystok.pl

A największymi „przeszkodami lotniczymi” jest nie las Solnicki (którego 30 ha pod pozorem „lotniska” może trafić do Kościoła, na początek na cmentarz, a po 20 latach jako bardzo atrakcyjne tereny w mieście przy strefie ekonomicznej) ale Stadion Miejski i Sąd Rejonowy. Dokąd miałyby sens połączenia z Białegostoku, skoro w 2 godziny za 30 zł można być pociągiem na największym lotnisku w Polsce Warszawa Okęcie? Czy nie lepiej byłoby sprzedawać lub dzierżawić tereny lotniska dla firm, które płaciłyby podatki w Białymstoku a tak uciekają poza Białystok, a za pozyskane pieniądze wybudować na początek krótki pas w np. Topolanach koło Michałowa, gdzie jest duża rezerwa terenu Skarbu Państwa i możliwość rozbudowy pasa do wymaganej długości 2,5 km dla prawdziwego lotniska, takiej możliwości nie ma w Białymstoku, a pseudo lotnisko blokuje rozwój miasta przez ograniczenia zabudowy, strefy ograniczonego użytkowania, hałasu? Wszędzie na świecie lotniska buduje się poza miastami. Dlaczego winą za niedziałający za przekręt, który nigdy nie będzie prawdziwym lotniskiem prezynadęt i Urząd Miasta próbuje obciążyć organizacje społeczne, ekologiczne i Lasy Państwowe?

Już przed rozpoczęciem budowy było wiadomo że to zła ostrzegałem ich przed tym przedwyborczym przekrętem na sesji Rady Miasta: https://youtu.be/Tn7vPI1P2Fo?t=3121

Ile kosztowała akcja przygotowania druku i dystrybucji „bezpłatnego biuletynu informacyjnego Urzędu Miejskiego nr 1 (1) kwiecień 2021 Bialystok.pl #OdkryjBialystok”, („Druk Agora SA www.fruk.agora.pl” ”wydawca Gazety Wyborczej) czy to zarejestrowany w Sądzie tytuł prasowy? Dlaczego jest w nim nieaktualna informacja o terminie debaty: podano godzinę 12 podczas gdy na https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/porozmawiajmy-o-lotnisku-krywlany.html godzinę 11?

Dlaczego zdjęcie na okładce wprowadza w błąd pokazując samolot rejsowy dla kilkuset pasażerów, skoro takie samoloty nie mogą i nigdy nie będą mogły odlatywać z lotniska w Białymstoku z powodu braku możliwości przedłużenia pasa startowego do 2,5 km? Dlaczego tytuł „Jedyna szansa na lotnisko dla Białegostoku” wprowadza w błąd?

w
www.i.Bialystok.pl

Zbojkotujcie tę propagandową pseudo debatę, nie uwiarygadniajcie jej, zażądajcie prawdziwej debaty dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców! Bojkot propagandowych kłamstw! Dlaczego tę „pseudo debatę” o „pseudo lotnisku” zorganizowano celowo w sposób uniemożliwiający udział i zabranie głosu wszystkim zainteresowanym? Na stadionie który ma ponad 22 tysiące miejsc tylko dla wybranych przez Urząd …25 osób? W np. sobotę o godzinie 17 dla wszystkich mieszkańców? Konstytucja Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Dlaczego takie same lotnisko w Suwałkach naprawdę działa i kosztowało 20 milionów złotych a w Białymstoku kosztowało 2 razy więcej, 40 milionów złotych? Dlaczego żadna firma nie dofinansowała budowy jak np. w Suwałkach połową potrzebnej kwoty?

G
Gość

Dość już bubli w tym "mieście" jak chcesz lotnisko to utrzymuj ze swojej kieszeni i syneczka

Dodaj ogłoszenie