MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Podziękowanie i koncert dla ludzi kultury. Marszałek Artur Kosicki wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego

Piotr Łozowik
Opracowanie:
Podziękowanie i koncert dla ludzi kultury.
Podziękowanie i koncert dla ludzi kultury. Paweł Krukowski /UMWP
W Podlaskim Instytucie Kultury uhonorowano osoby zaangażowane w działalność kulturalną w lokalnych środowiskach. W czasie środowej (28.12) uroczystości marszałek Artur Kosicki wręczył Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego. Zebrani uczestniczyli również w świątecznym koncercie, podczas którego wystąpił Łukasz Zagrobelny.

Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego

Odznaczenie jest dowodem szacunku dla inicjatorów wielu cennych przedsięwzięć promujących kulturę i tradycję regionu. Zostało ono wręczone Jolancie Marii Sidorowicz – cenionej animatorce i edukatorce kultury oraz Franciszkowi Wiesławowi Bochonce – animatorowi kultury.

- Dzisiaj jako Samorząd Województwa Podlaskiego, ale również w imieniu mieszkańców regionu chcemy podziękować Wam za to wszystko co robicie dla rozwoju i upowszechniania kultury w województwie podlaskim. Jesteśmy świadomi jak dużo pracy należy włożyć w to co robicie. Wiemy, e często jest to połączenie Waszej pasji razem z zawodem, który wykonujecie - powiedział marszałek Artur Kosicki i zwrócił się także do osób odznaczonych– Ten państwa wkład w naszą podlaską kulturę jest bardzo ogromny. Zarówno w Lipsku, jaki w Siemiatyczach ośrodki kultury rozwijają się prężnie i widać to nie tylko poprzez działania artystyczne, ale podczas różnego rodzaju wydarzeń i uroczystości.

Jolanta Maria Sidorowicz

Jolanta Maria Sidorowicz jest wieloletnią dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury (SOK). Dzięki jej wsparciu możliwa była organizacja wielu znanych i popularnych wydarzeń kulturalnych w województwie podlaskim.

  • Współorganizowała XVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu Podlasie 2019”.
  • Pod jej kierownictwem w SOK realizowane były spotkania z cyklu „Przystanek historia” we współpracy z białostockim oddziałem IPN.
  • Współorganizowała lokalną edycję projektu „Verba Sacra” – czytanie fragmentów Pisma Świętego z udziałem znanych aktorów i muzyków.

Od wielu lat działa razem z PIK.

Zobacz również: 14. Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus. Na scenie białostockich Spodków zaprezentują się młodzi artyści i gwiazdy

Franciszek Wiesław Bochonko

Franciszek Wiesław Bochonko od wielu lat zarządza Miejskim Gminnym Ośrodkiem Kultury (MGOK) w Lipsku. Jest osobą cenioną w środowisku za zaangażowanie i współorganizację wielu cennych inicjatyw promujących kulturę i historię oraz rozwój sztuki ludowej czy amatorskiego ruchu artystycznego. MGOK w Lipsku pod jego kierownictwem to prężnie działająca placówka, w której działają:

  • Zespół Regionalny Lipsk,
  • Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz,
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta,
  • Muzeum Lipskiej Pisanki i Tradycji.

Lipski MGOK współpracuje również z samorządem województwa w ramach działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Fundusz Biebrzański. W ramach tej inicjatywy wykonywane są projekty promujące lokalną sztukę ludową, a w szczególności pisankarstwo. Wiele z tych przedsięwzięć przeprowadza z PIK.

Zobacz także: PIK. Konkurs fotograficzny Od świtu do zmierzchu. WYNIKI. Weronika Busłowska, Andrzej Alicki i Magdalena Kowińska nagrodzeni

Marszałek również doceniony

W trakcie uroczystości marszałek Artur Kosicki otrzymał kryształową czarę, jako podziękowanie ze strony ludzi kultury z naszego regionu - animatorów, edukatorów, menadżerów za wspieranie projektów na rzecz edukacji kulturalnej w województwie podlaskim.

- Każdy z nas tu obecnych wie pracując w swoich środowiskach jak bardzo ważne jest wsparcie i jak bardzo ważne jest zrozumienie i jak bardzo ważne jest docenienie roli kultury – roli i ludzi kultury. A to wszystko mamy – powiedziała Barbara Bojaryn – Kazberuk, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury wręczając marszałkowi upominek.

W wydarzeniu uczestniczyła także Agata Puchalska – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim.

Źródło: Podziękowanie i koncert dla ludzi kultury

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny