Białystok. Pływalnie rozpoczynają zapisy na zajęcia 2021/2022. Nauka pływania w Białymstoku dla każdego (zdjęcia)

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Białystok. Pływalnie rozpoczynają zapisy na zajęcia 2021/2022. Nauka pływania w Białymstoku dla każdego
Białystok. Pływalnie rozpoczynają zapisy na zajęcia 2021/2022. Nauka pływania w Białymstoku dla każdego BOSiR
Udostępnij:
Od września 2021 r. trzy pływalnie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą prowadzić zajęcia nauki i doskonalenia pływania, aqua aerobiku oraz o charakterze rehabilitacyjnym. Na wszystkie zajęcia można zapisać się telefonicznie.

Obiekty pływackie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wznawiają działalność w trybie roku szkolnego. Aktualnie prowadzą telefoniczne zapisy na zajęcia w wodzie. W ofercie tradycyjnie są aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

- Na wszystkich pływalniach trwają zapisy na grupowe zajęcia nauk i doskonalenia pływania - mówi Anna Kopeć-Tyszkiewicz, inspektor ds. promocji Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - W nadchodzącym roku szkolnym na trzech pływalniach w tych zajęciach będzie mogło wziąć udział łącznie 1522 osoby. Pierwszeństwo w zapisach mają klienci, którzy uczestniczyli w ostatnim cyklu zajęć w poprzednim sezonie. Nowi klienci mogą zapisać się do grup w ostatnich dniach sierpnia 2021 r.

Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 zapisy telefoniczne dla nowych klientów będzie prowadziła w czwartek, 26 sierpnia 2021 r. w godz. 9:00-15:00. Termin opłacenia zajęć w kasie pływalni to 27 oraz 30-31 sierpnia w godz. 9:00-17:00. Szczegółowe harmonogramy zajęć z informacjami i nr telefonów do zapisów znajdują się na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-sportowa,9.html#/zapisy-na-nauki-plywania-w-roku-szkolnym-20212022-1899.

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a rekrutację dla nowych klientów przeprowadzi w piątek, 27 sierpnia 2021 r. w godz. 9:00-15:00. Zajęcia trzeba będzie opłacić w kasie pływalni w dniach 28-31 sierpnia w godz. 6:00-22:00. Szczegółowe harmonogramy zajęć z informacjami i nr telefonów do zapisów znajdują się na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-rodzinna,10.html#/zapisy-na-nauki-plywania-w-roku-szkolnym-20212022-1900.

Na Pływalni Kameralnej przy ul. Mazowieckiej 39c prowadzone będą zapisy uzupełniające do grup, które kontynuują zajęcia z poprzedniego sezonu. Tworzone są także nowe grupy. Zapisy telefoniczne odbędą się w poniedziałek, 30 sierpnia 2021 r. w godz. 9:00-15:00. Termin płatności w kasie pływalni przy ul. Mazowieckiej 39c to 31 sierpnia w godz. 9:00-17:00 oraz 1 września w godz. 6:00-22:00. Szczegółowe harmonogramy zajęć z informacjami i nr telefonów do zapisów znajdują się na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-kameralna,11.html#/zapisy-na-nauki-plywania-w-roku-szkolnym-20212022-1901.

Pływalnia Kameralna od września 2021 r. będzie prowadziła popularny aqua aerobik. Zajęcia będą się odbywały niemal codziennie w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych. Na tym obiekcie, by zagwarantować sobie udział w zajęciach z wyprzedzeniem, trzeba wcześniej zarezerwować, a następnie opłacić miejsce w wybranej grupie. Zapisy będą przyjmowane od środy, 25 sierpnia 2021 r. w godz. 9:00-17:00 w kasie i pod nr tel. 85 742 17 07. Harmonogram zajęć znajduje się na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-kameralna,11.html#/zapisy-na-aqua-aerobik-1909.

Pływalnia przy ul. Mazowieckiej 39c od września 2021 r. będzie prowadziła również zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym oraz korygujące wady postawy z fizjoterapeutką. Będą się obywały w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Zapisy do grup będą przyjmowane telefonicznie we wtorek, 31 sierpnia 2021 r. w godz. 9:00-15:00. W przypadku niezakończenia rekrutacji w tym dniu, od 1 września 2021 r. dopisać się do grup będzie można bezpośrednio w kasie lub pod nr tel. 85 7421 707. Grafik zajęć z informacjami i nr telefonów do zapisów znajduje się na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-kameralna,11.html#/zapisy-na-zajecia-rehabilitacyjne-1738.

Pływalnie BOSiR w swojej ofercie mają wiele usług. Od września 2021 r. codziennie, przez siedem dni w tygodniu (z wyjątkiem niektórych świąt) zapraszamy na pływanie rekreacyjne, korzystanie ze Strefy Relaksu na Pływalni Sportowej, bogato wyposażonej strefy SPA na Pływalni Rodzinnej oraz sauny, jacuzzi, masażerów i kabiny wrażeń na Pływalni Kameralnej. Zajętość torów basenowych, liczbę osób w poszczególnych strefach na bieżąco można sprawdzać na stronie www.miejskoaktywni.pl (wybierając w zakładce konkretny obiekt, a następnie klikając w dany dzień w harmonogramie w lewym górnym rogu strony).

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza trzema pływalniami, które jednocześnie mogą przyjąć łącznie do 300 osób. Każda z nich ma inną specyfikę i klientów.

Największą popularnością cieszy się Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a. Jednocześnie może przebywać tu 150 osób. To najnowocześniejszy obiekt pływacki BOSiR o charakterze familijnym. Po gruntownej przebudowie, od ponownego otwarcie jesienią 2017 roku obiekt, odwiedziło ponad 500 tysięcy klientów. Oprócz basenu pływackiego o długości 25 m na sześć torów znajduje się tu także bogato wyposażona strefa wypoczynkowa z saunami, grotą solną, tepidarium, Słoneczną Łąką, jacuzzi, leżanki z masażem. Najmłodszych przyciągają zabawki na wodnym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwie zjeżdżalnie, zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa. Nowością jest basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m, też jedyny tego typu na Podlasiu.

Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4 to miejsce, z którego najchętniej korzystają osoby nastawione na trening w wodzie. Jednocześnie w czterech strefach może przebywać tu 120 osób. Wiodącą usługą są grupowe nauki pływania na basenie sportowym oraz brodziku. To także arena zawodów pływackich. Strefa Sportu to basen pływacki o długości 25 m. Znajduje się tu także trampolina umieszczona na wysokości 2,5 metra i kręcona zjeżdżalnia. Obok znajduje się Strefa Wypoczynku: jaccuzi, sauna sucha, sauna infrared, kabina z hydromasażem i wiadro bosmana, którym można się przyjemnie schłodzić. Pływalnia Sportowa oferuje także bogato wyposażoną Strefę Relaksu. To basen rekreacyjny o głębokości 1,5 m z gejzerem i dwiema kaskadami wodnymi do masażu. Są tu także jacuzzi dla sześciu osób, dwa brodziki dla dzieci, w tym jeden z parasolem wodnym. To co wyróżnia Strefę Relaksu to grota śnieżna, gdzie panują minusowe temperatury. Doskonale współgra z saunarium liczącym aż cztery sauny: suchą, półsuchą, infrared i łaźnię parową. W Strefie Relaksu można także korzystać z podgrzewanych leżaków, wiadra bosmana i natrysków. Co istotne, wstęp do niej nie jest dodatkowo płatny. Dzieci uczą się pływać na Brodziku szkoleniowym. Jego wymiary to 10 m x 4,5 m oraz od 0,60 m do 0,90 m głębokości.

Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c to najmniejszy obiekt pływacki BOSiR. Jednocześnie może tu przebywać 30 osób. Jak nazwa wskazuje to obiekt przytulny, zaciszny i dyskretny. Uchodzi za centrum wodnego fitnessu. Sztandarową usługą jest tu aqua aerobik. To sport wykonywany w wodzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu: hantli, pasów wypornościowych, gąbek makaronowych. Co ciekawe, by uczestniczyć w tym treningu wcale nie trzeba umieć pływać. Rocznie w zajęciach aqua aerobiku uczestniczy ok. 27 tys. osób. Głównie to panie, które w ten sposób dbają o swoją sylwetkę i zdrowie. Oprócz basenu rekreacyjnego znajduje się tu także sauna sucha, kabina wrażeń, deszczownice, jacuzzi na 8/9 osób, bicze i masaże wodne. Ze względu na głębokość niecki basenowej jest znakomitym miejscem dla uczących się pływać. Basen rekreacyjny ma długość 16,5 m i głębokość od 0,9 m do 1,5. Nie tylko najmłodsi uczą się tu pływać. Grupowe nauki pływania organizowane są także dla dorosłych, w tym specjalne kursy dla osób po 50. roku życia.

Iga Świątek zmieniła trenera. Co się stało? KOMENTARZ

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ludzie, myjcie się przed !
w
www.i.Bialystok.pl
Dlatego wolę kąpać się w domu niż na basenie:) Unika się grzybicy stóp, skóry, paznokci, pochwy, chorób, wysypek, zatruć, pasożytów, biegunki (bakterie coli), chlamydiozy, gronkowca, paciorkowca, liszajów. 90% szkodliwych substancji powstaje na terenie pływalni w wyniku reakcji chloru z sikami w basenie = efekt podrażnienia oczu uszkodzenia układu oddechowego, serca i centralnego układu nerwowego „Siusianie do basenu jest niebezpieczne Kwas moczowy zawarty w pocie i urynie w połączeniu z chlorem, stosowanym do odkażania wody w basenach, prowadzi do powstania szkodliwych dla zdrowia substancji - informuje czasopismo "Environmental Science/Technology". Badacze z Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego przestrzegają przed oddawaniem moczu do basenu, gdyż kwas moczowy łączy się z chlorem - najczęściej stosowaną substancją odkażającą wodę - tworząc niebezpieczne związki chemiczne, jak trichlorek azotu (NCl3), czy chlorocyjan (ClCN).

Chociaż kwas moczowy jest produktem metabolizmu azotowego wydalanym nie tylko za pośrednictwem moczu, ale również potu, badacze oszacowali, że 90 proc. szkodliwych substancji powstaje na terenie pływalni w wyniku reakcji chloru z uryną.

Trichlorek azotu, zwany także trichloroaminą, to związek, który może powodować podrażnienia oczu oraz układu oddechowego. Jest w dużej mierze odpowiedzialny za ostry zapach odczuwany na basenach krytych.

Chlorocyjan to z kolei bezbarwny gaz o równie przenikliwym zapachu stosowany przez francuskie wojska w czasie I wojny światowej jako środek bojowy. Wywołuje on uszkodzenia układu oddechowego, serca i centralnego układu nerwowego.

Naukowcy radzą zatem, aby za potrzebą udać się do łazienki, zamiast przyczyniać się do zwiększenia stężenia trujących gazów w miejscu rekreacji. (PAP) http://ciekawe.onet.pl/aktualnosci/siusianie-do-basenu-jest-niebezpieczne,1,5611576,artykul.html
Dodaj ogłoszenie