Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Olsztyn. Kielce. Lublin. Rzeszów. W Hub of Talents jest wsparcie dla startupów

(EW)
W dzisiejszej konferencji udział wzięli (od lewej): Marcin Joka (Photon), Milena Kulesza (Hub of Talents) i Michał Bańka (PAR
W dzisiejszej konferencji udział wzięli (od lewej): Marcin Joka (Photon), Milena Kulesza (Hub of Talents) i Michał Bańka (PAR Wojciech Wojtkielewicz
Młody człowiek ma pomysł na innowacyjny biznes. Rejestruje się na specjalnej platformie, przechodzi weryfikację i może przez kilka miesięcy liczyć na pomoc w przejściu od pomysłu do realnej działalności.

To nie marzenia, tylko rzeczywistość. Takie jest bowiem założenie programu Platformy startowe dla nowych pomysłów, do którego już można się zgłaszać. Dzisiaj w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbyła się konferencja na ten temat.
Jest to pierwszy, na tak szeroką skalę, program wsparcia młodej przedsiębiorczości. Jego celem jest pomoc w budowie innowacyjnego produktu lub usługi oraz opracowaniu modelu biznesowego. Adresowany jest do pomysłodawców, którzy chcą rozwijać swój biznes w jednym z pięciu województw makroregionu Polska Wschodnia (podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie). Realizowany jest w ramach Programu Polska Wschodnia 2014-2020 przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nabór do platform - za pośrednictwem strony internetowej www.platformystartowe.gov.pl - ruszył nieco ponad miesiąc temu. W tym czasie swoje pomysły zgłosiło łącznie ponad 400 osób.

- To świetny początek – mówi dr Michał Bańka, dyrektor departamentu instytucji wsparcia otoczenia biznesu PARP. – Ten pierwszy miesiąc pokazuje, jak duża kreatywność drzemie w młodych ludziach z Polski Wschodniej.

Jedną ze wspomnianych platform startowych jest Hub of Talents – konsorcjum pięciu technoparków z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, Elbląski Park Technologiczny, Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. i Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o) koordynowane przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

- Uczestnicy programu będą przez opiekunów prowadzeni za rękę – zapewniała Milena Kulesza z Hub of Talents. - Okres inkubacji to od 2 do 10 miesięcy, w tym czasie uczestnicy mogą liczyć na wsparcie w szerokim zakresie związanym z prowadzeniem biznesu.

Mowa tu m.in. o obsłudze księgowej, doradztwie podatkowym, pomocy marketingowej, mentoringu czy budowaniu zespołu.

Mając już dopracowany innowacyjny produkt (usługę) i przygotowany model biznesowy, przedsiębiorca będzie mógł się ubiegać o bezzwrotną dotację na wejście na rynek pracy i początkową fazę funkcjonowania start-upu.

- To fantastyczna okazja dla młodych ludzi, którzy często nie mają doświadczenia w prowadzeniu firmy – stwierdził obecny na konferencji Marcin Joka, przedstawiciel znanego podlaskiego startupu: firmy Photon.

Dzisiejsza konferencja zainicjowała cykl spotkań ze studentami i pomysłodawcami, które zaplanowane są jeszcze w czterech kolejnych miastach Polski Wschodniej:
Olsztynie (5.04), Kielcach (6.04), Lublinie (7.04) oraz Rzeszowie (8.04).

Nabór do programu prowadzony będzie do końca kwietnia 2017 r.

hub

 Program „Platformy startowe dla nowych pomysłów” to pierwszy, na tak szeroką skalę, program wsparcia młodej przedsiębiorczości.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny