Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Nie będzie udrożnienia ruchu z osiedla Piasta do centrum. Miasta nie ma pieniędzy na przebudowę ulicy św. Wojciecha

OPRAC.: mat
Rondo u zbiegu ul. Chopina, Skorupskiej i Chrobrego.
Rondo u zbiegu ul. Chopina, Skorupskiej i Chrobrego. Archiwum
Od lat kierowcy czekają na lepsze skomunikowanie osiedla Piasta z centrum. I poczekają kolejne. Miasto nie ma pieniędzy na przebudowę przedłużenia ulic św. Wojciecha do ul. Chrobrego.

O tę inwestycję upomniał się w swojej interpelacji mieszkający na Bojarach radny Zbigniew Klimaszewski.

- Z osiedla Piasta w kierunku centrum praktycznie funkcjonują dwa przepełnione ciągi komunikacyjne. Pierwszy prowadzi prze ulicę Piasta i dalej Słonimską, a drugi jednokierunkową ulica Chopina nieprzystosowaną do ruchu o dużym natężeniu - wyliczał w interpelacji radny.

Czytaj też:Wojna na Bojarach. Radni przyjęli plan, który dopuszcza wyburzenia

Przypomniał, że białostoccy kierowcy od lat zgłaszają problem połączenia ul. Chrobrego z ulicą Warszawską.

- Poprzez połączenie tych dwóch ulic może nastąpić poprawa przepełnionego i niebezpiecznego układu komunikacyjnego - podkreślił Zbigniew Klimaszewski. - Inwestycja ta jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i oznacza kodem KD-12L.

Pod tym symbolem kryje się ulica św. Wojciecha. Jej przedłużenie poprowadziłoby do ul. Chrobrego. Przypomnijmy, że nie tak dawno została zmodernizowana (powstała m.in. ścieżka rowerowa) przebudowano też rondo przy ZETO u zbiegu ul. Skorupskiej.

Czytaj też:Ścieżka przy Chrobrego budzi emocje

Magistrat rozwiewa jednak nadzieje radnego i kierowców. Białostoczanie nie mają co liczyć na przebudowę tej ulicy w najbliższych latach.

- Ze względu na ograniczone środki finansowe w budżecie na rok 2020 nie planuje się budowy ulicy łączącej ul. Chrobrego z Warszawską - napisał w odpowiedzi na interpelację prezydent Białegostoku.

Tadeusz Truskolaski zaznaczył, że środki finansowe przeznaczane corocznie na budowę/przebudowę ulic są niewystarczających do całościowych potrzeb w naszym mieście. Podkreślił, że mając na uwadze ilość dróg wymagających utwardzenia, należy zastosować obiektywne kryterium decydujące o kolejności ich budowy.

- Podczas prac związanych z wprowadzeniem danej inwestycji do budżetu miasta brane są m. in. gęstość zabudowy, struktura własnościowa gruntu, charakter ulicy (tj. jej znaczenie w układzie komunikacyjnym) czy też istniejąca infrastruktura techniczna - wyliczył prezydent.

Czytaj też: Białystok. Radny PiS chce, aby miasto postawiło tablicę informującą, że ul. Skorupska stanowiła granicę między Koroną a Litwą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny