MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Najlepsze miejsca na relaks z adrenaliną. Bungee, motoparalotnia, skok spadochronowy, paintball, park linowy, gokarty

Andrzej Matys
Andrzej Matys
www.spadochrony.bialystok.pl
Dla jednych wypoczynek to leżenie nad wodą albo leżenie nad woda i czytanie książek, albo bieganie po lesie czy jazda na rowerze. Dla innych prawdziwy wypoczynek jest wtedy, gdy towarzyszy mu spora dawka adrenaliny. W Białymstoku dostępne są skoki na bungee, motoparalotnia, skok spadochronowy, paintball, park linowy, gokarty

Bo co to za atrakcja przejechać rowerem przez las nocą. Nuda. Ale już pędzić tyrolką kilkanaście metrów nad ziemią lub pikować (ze trzy sekundy) głową w dół z kilkudziesięciu metrów, to już jest coś.

Sprawdziliśmy więc, gdzie w Białymstoku i jego okolicach można zabawić się tak dobrze, by chwilami emocje odbierały mowę. Są takie miejsca.

Park linowy Fasty

Jeśli ktoś jeszcze o tym nie wie, park linowy mieści się w podbiałostockich Fastach. To miejsce pełne rozrywek głównie dla dzieci, ale i dorośli znajdę tu choć odrobinę dobrej zabawy z dreszczykiem i sporą kroplą adrenaliny. Wystarczy skorzystać z licznych tras linowych poprowadzonych na różnych wysokościach: do 1,5 m; od 4 do 6 m; od 8 do 12 m; maratonu, którego trasa prowadzi na zaczyna się na wysokości 4 m, a kończy na 12 m, czy wreszcie sprawdzić, co to jest zjazd tyrolski (dł. 110 m).
Ceny tych zabaw zaczynają się od 15 zł a kończą na 55 zł.
Szczegóły na stronie: https:/fastpark.com.pl

Skok na bungee

W Białymstoku skakać na gumowej linie - czyli na bungee - można z dźwigu o wysokości 90 m (ul. Piastowska). Rezerwacje nie są wymagane. Wymagany jest natomiast dobry stan zdrowia i oświadczenie dla osób niepełnoletnich (min. 12 lat). Skoczek może ważyć minimim 40 kg, a maksimum (tandem) 300 kg.
Cena - 130 zł/skok; skok w parze - 260 zł oraz dodatkowo 30 zł - zdjęcia z góry (40 zdjęć na CD w 5 min. po skoku), zdjęcia z góry i z dołu - 60 zł; kamerka GoPro (filmik an CD 5 min. po skoku) - 30 zł; wjazd widokowy - 20 zł. Płatności tylko gotówką.
Skoki na bungee odbywają się tylko w soboty i niedziele.
Szczegóły na stronie: https://jumping.pl

Jazda gokartami na torze

W Białymstoku działa jeden tor kartingowy przy ul. Kazimierza Wielkiego na os. Wygoda (niedaleko skoków na bungee).
Do dyspozycji jest 15 wózków SodiKart o mocach 5,5 KM i 9 KM.
Ceny: kart jednoosobowy - 9/5,5 KM - 45 zł, a dwuosobowy - np. dla rodzica z dzieckiem - 59 zł. Opłaty wymaga też karta kierowcy (pomiar czasu i ubezpieczenie) - 10 zł oraz kominiarka pod kask - 10 zł.
Dostępne są pakiety startowe (dla jednej osoby podczas jednej wizyty na torze): 2 x Quick Race 8 min. + karta kierowcy + kominiarka - 95 zł lub 3 x Quick Race 8 min. + karta kierowcy + kominiarka - 135 zł albo dwuosobowe 2drive 2x8min + karta GS + 2xkominiarka - 130 zł.
Można wynająć tor na wyłączność - 2000 zł.
Szczegóły na stronie: www.sadkarting.pl

Ścianka wspinaczkowa OKAPIK

Jedyna (na razie) czynna ścianka wspinaczkowa mieści się w białostockiej Galerii Alfa, co oznacza, że jest czynna codziennie (od 15.00 -21.00) oraz w soboty i w niedzielę tylko wtedy, gdy galeria jest czynna.
Cena - 8 zł/jedno wejście i zjazd, a każde kolejne - dodatkowe 5 zł. Ścianki mają różne stopnie trudności, minimalny wymagany wiek to 5 lat. Pierwsze wejście poprzedza nauka z instruktorem, który potem asekuruje wspinacza.
Szczegóły na stronie www.okapik.pl lub https://www.facebook.com/S.W.Okapik/.

Paintball

Cena - 60 zł/osoba (200 kulek, mundur, maska ochrona, rękawiczki, pomoc techniczna).
Lepiej rezerwować termin gry z tygodniowym wyprzedzeniem. Minimalna liczba graczy - 8 osób, co daje 2 godz. gry; im więcej uczestników, tym dłużej trwa gra.
We wszystkich przypadkach lepiej rezerwować terminy gier.
W Białymstoku paintball dostępny w hali i terenie otwartym przy ul. Przędzalnianej oraz w Dzikich i Kozińcach (teren otwarty - obydwie miejscowości niedaleko Białegostoku).
Szczegóły na stronach: www.fastpaintbal. pl (Fast Paintball Białystok) oraz www. forteca-bialystok.pl (Paintball Forteca Bialystok)

Lot motoparalotnią w tandemie

Cena - 348 zł. Lot motoparalotnią w tandemie z Tomkiem Kudaszewiczem (właściciel szkoły paralotniowej Dragon), dwukrotny mistrz świata, członek kadry narodowej. Latać mogą dorośli, a dzieci - tylko za zgodą rodziców.
Loty lepiej rezerwować telefonicznie lub w kupić voucher (jest ważny – patrząc na rok wydania plus cały kolejny rok). Podczas lotu można robić zdjęcia.
Przeciwwskazania: waga powyżej 110 kg oraz choroby serca, choroby umysłowe i epilepsja.
Szczegóły: https://paralotnie.bialystok.pl

Skok spadochronowy w tandemie z instruktorem

Cena - 749 zł. Skok z 4000 m; 60 sekund swobodnego spadania, a potem 10 min. latania na otwartym spadochronie.
Zapewniona jest opieka instruktora i szkolenie przed skokiem. W cenie kombinezon + okulary
Dodatkowo płaci się za:
* filmowania i fotografowania przez zewnętrznego kamerzystę - 300 zł
* filmowania przez zewnętrznego kamerzystę (bez zdjęć) - 250 zł
* filmowanie przez tandem pilota (kamera na ręce instruktora) - 150 zł
Można też odbyć lot zapoznawczy szybowcem (240 zł) lub samolotem (do 487 zł)
Szczegóły: www.spadochrony.bialystok.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny