Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Na Politechnice Białostockiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

OPRAC.:
Adam Kupryjaniuk
Adam Kupryjaniuk
Uczniowie Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego odebrali dyplomy za rok 2020/2021.
Uczniowie Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego odebrali dyplomy za rok 2020/2021. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Na Politechnice Białostockiej odbyło się spotkanie z najmłodszymi absolwentami Politechniki Białostockiej. Podsumowano zajęcia w roku 2020/2021, a uczniom wręczono dyplomy. Dla młodych słuchaczy ostatniego rocznika (2020/2021) sobotnie spotkanie było szczególne. Uczestniczyli oni w zajęciach zdalnie i po raz pierwszy zobaczyli kolegów na żywo. W imieniu marszałka Artura Kosickiego gratulacje młodym słuchaczom uczelni złożyła Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Uniwersytet dziecięcy przy Politechnice funkcjonuje od przeszło 12 lat. Studentami mogą zostać uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Akcja z roku na rok zyskuje na popularności. Dołączają do niej kolejne miasta.

- Bardzo się cieszę, że mamy dziś możliwość bezpośredniego spotkania. Mam nadzieję, że Podlaski Uniwersytet Dziecięcy był dla jego uczestników inspiracją, żeby dążyć do rozwijania pasji, pomysłów, również w przyszłości. Myślę, że jeszcze nie raz będziemy was gościli w murach Politechniki Białostockiej – powitała zebranych prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor PB.

Rektor największej technicznej uczelni w regionie podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w działanie PUD, jego partnerom, w tym Województwu Podlaskiemu, które wsparło inicjatywę kwotą 27 tys. zł.

- Jak udany to projekt, świadczy najlepiej liczba zainteresowanych udziałem dzieci. To budująca świadomość, że ci młodzi ludzie chcą się rozwijać, są żądni wiedzy oraz ciekawi świata i otaczającej rzeczywistości. „Podlaski Uniwersytet Dziecięcy” to kolejna cegiełka w ich rozwoju, rozbudzająca potrzebę zdobycia wiedzy i wykształcenia – napisał Artur Kosicki w liście odczytanym przez Izabelę Smaczną-Jórczykowską

W ramach ostatnich edycji PB PUD organizowane były zajęcia z zakresu nauk technicznych, w tym automatyki i robotyki, zajęcia z matematyki i podstaw programowania, historii architektury, projektowania, dziennikarstwa radiowego oraz – w ramach współpracy z partnerami projektu – z zasad bezpieczeństwa, finansów, a także malarstwa i sztuki.

Aktualnie prowadzone są prace organizacyjne w związku z uruchomieniem kolejnej edycji Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W roku akademickim 2021/2022 zaplanowano realizację zajęć w formie stacjonarnej, z możliwością przejścia na formę zdalną w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

Projekt PB PUD jest wspierany przez Województwo Podlaskie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny