Białystok. Mistrzostwa Polski Strongman w parach przyciągnęły tłumy. Zobacz, jak walczyli najsilniejsi mężczyźni w Polsce! (ZDJĘCIA)

Izolda Hukałowicz
Mistrzostwa Polski Strongman w parach w Białymstoku (22 sierpnia 2021 r.).
Mistrzostwa Polski Strongman w parach w Białymstoku (22 sierpnia 2021 r.). Wojciech Wojtkielewicz
Przerzucanie opon, przenoszenie słupów czy podnoszenie ponad 100-kilogramowych sztang - to tylko niektóre z konkurencji, w których startowali najsilniejsi mężczyźni w Polsce. Mistrzostwa Polski Strongman w parach odbyły się dziś (22 sierpnia) na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Kto zwyciężył i zdobył tytuł Mistrzów Polski Strongman w Parach 2021?

Najsilniejsi strongmani w kraju walczyli dziś (22.08) o tytuł tych najlepszych w Mistrzostwach Polski Strongman w parach. Niezwykle widowiskowe zawody można było obejrzeć na Rynku Kościuszki w Białymstoku. A chętnych do podziwiania strongmanów nie brakowało - w sercu miasta pojawiły się prawdziwe tłumy.

Zawody rozpoczęły się o godz. 15.00 na Rynku Kościuszki. Strongmani rywalizowali w siedmiu kategoriach, m.in.: przerzucaniu opon, przenoszeniu słupów czy podnoszeniu ponad 100-kilogramowych sztang. Po dwóch pierwszych kategoriach odpadły dwie pary, a sześć pozostałych walczyło o tytuł Mistrzów Polski.

Przeczytaj też:

Ostatecznie zwycięstwo w zawodach i tytuły Mistrzów Polski Strongman w Parach 2021 wywalczyli Mariusz Dorawa i Oskar Ziółkowski. Drugie miejsce zdobyli Marek Czajkowski (reprezentujący Białystok) i Dariusz Błaszczyk. Na trzeciej pozycji uplasowali się z kolei Tomasz Lademann i Maciej Hirsz.

Mistrzostwa uzyskały Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku oraz wsparcie finansowe na działania promujące Miasto Białystok podczas tego wydarzenia.