Białystok. Mieszkańcy wybrali najważniejszą ich zdaniem inwestycję 15 lat prezydentury Tadeusz Truskolasskiego

OPRAC.: red
Laureaci konkursu „#Wspólne15lat – najważniejsza inwestycja 15-lecia” uczestniczący w ogłoszeniu wyników konkursu otrzymali zestaw upominków oraz zaproszenie do Epi-Centrum Nauki. Pozostali uczestnicy, którzy byli nieobecni, e-mailowo zostaną poinformowani o szczegółach odbioru nagród.
Laureaci konkursu „#Wspólne15lat – najważniejsza inwestycja 15-lecia” uczestniczący w ogłoszeniu wyników konkursu otrzymali zestaw upominków oraz zaproszenie do Epi-Centrum Nauki. Pozostali uczestnicy, którzy byli nieobecni, e-mailowo zostaną poinformowani o szczegółach odbioru nagród. Dawid Gromadzki/UM Białystok
Udostępnij:
Epi-Centrum Nauki w Białymstoku – najważniejszą zdaniem mieszkańców inwestycją prezydentury Tadeusza Truskolaskiego. Dziś (20 stycznia) w siedzibie tej instytucji przy ul. Słonecznej 1 ogłoszono wyniki konkursu „#Wspólne15lat – najważniejsza inwestycja 15-lecia”.

W ankiecie „#Wspólne15lat – najważniejsza inwestycja 15-lecia” znalazło się 15 przedsięwzięć z Białegostoku, które zostały zrealizowane w ostatnich latach.

Uczestnik głosowania wskazywał jedną inwestycję, która jego zdaniem była najważniejsza i miała największy wpływ na rozwój Białegostoku. Głosować można było przez 15 dni. Mieszkańcy Białegostoku wybrali następująco:

 • Epi-Centrum Nauki
 • Stadion Miejski
 • rewitalizacja Rynku Kościuszki
 • Trasa Niepodległości
 • sieć dróg rowerowych i BiKeR
 • Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych
 • Muzeum Pamięci Sybiru
 • Węzeł Porosły
 • łąki kwietne
 • rewaloryzacja Salonu Ogrodowego Branickich
 • przebudowa Akcentu ZOO
 • Białostocka Podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
 • infrastruktura rekreacyjna na osiedlach
 • Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”
 • odbudowa Stawów Marczukowskich

– Gratuluję Epi-Centrum Nauki, które zostało wybrane najważniejszą inwestycją. Jest to miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, które rozbudza kreatywność i ciekawość świata. Tylko w ubiegłym roku odwiedziło je ponad 35 tys. osób – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Wspólne 15 lat sprawiło, że Białystok jest miastem, z którego możemy być dumni. Oblicze naszego miasta odmieniło kilkadziesiąt inwestycji o wartości ponad 6 mld złotych. Ich realizacja była możliwa dzięki ogromnemu wsparciu z Unii Europejskiej, które wyniosło ponad 3 miliardy złotych. Każda z tych inwestycji jest ważna i poprawia jakość życia w naszym mieście.

Białystok, 17 września 2021 roku. Wspólne zdjęcie prezydenta RP Andrzeja Dudy i prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego

Białystok. W niedzielę [5.12.2021] 15. rocznica objęcia urzę...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Szkoda że parasolki nie wygrały :)
G
Gość
21 stycznia, 13:00, butelkomaty_kapickie:

Zniszczenie zieleni na Rynku Kościuszki, i totalne zabetonowanie go, to w obowiązującej nowomowie, "rewitalizacja". Ciekawe... W takim razie, w tejże nowomowie, poziom autora tej "inwestycji" określić można mianem niskorosłości intelektualnej.

Ale ten prezydent nic nie robi, tyle inwestycji a mógł 100x więcej.

Remont rynku rozpoczął się w 2006 czyli na rok przed kadencją Truskolaskiego!

psiarnia hau hau hau!!!!!

G
Gość
epi centrum bo epilepsja tak doskwiera Białostoczanom?
b
butelkomaty_kapickie
Zniszczenie zieleni na Rynku Kościuszki, i totalne zabetonowanie go, to w obowiązującej nowomowie, "rewitalizacja". Ciekawe... W takim razie, w tejże nowomowie, poziom autora tej "inwestycji" określić można mianem niskorosłości intelektualnej.
w
www.i.Bialystok.pl
Urząd Miasta wyPOżyczył na 2 miesiące 450 ParasOlek na wypadek POtopu za 149 980 zł, PO 333 zł za sztukę :) wisza naprzeciw PrOkuratury na ul. Kilińskiego. Kolejna PrOwokacja ideologii w barwach LGBT PO "Cocomo" klubie ze stiptizem w budynku Frankowskiego gdzie okradano klientów?? A zmieszane gnijące śmieci z pojemników na osiedlach domów jednorodzinnych Urząd Miasta wywozi 1 raz na 2 tygodnie, z osiedli bloków 3 razy w tygodniu, bo "BRAKUJE PIENIĘDZY"? Trzeba nie mieć wstydu, by kraść, oszukiwać, łamać prawo, ustawiać przetargi? Parasolki w Białymstoku na ul. Kilińskiego: ośmieszenie prokuratury, ustawiony przetarg? https://youtu.be/L-fAFXHqPLM POdobnie jak „Rowery miejskie” kosztujące w przeliczeniu ponad 13 000 zł za sztukę to dopiero złodziejski przekręt? Dlatego wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki: kradnie telefon dziennikarza, każe wykasować nagranie, niszczy sprzęt? Zobacz nagranie! https://youtu.be/iP4cJU3zGM0 Ustawa Prawo Prasowe Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do zaniechania interwencji prasowej – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
G
Gość
Szczególnie wzruszyłem się inwestycją tysiąclecia czyli łąkami kwietnymi.

Z żalem przyjmuję, że Białostoczanie nie docenili butelkomatów i trawników na daszkach przystanków stojących przy trawnikach na ziemi albo wśród łąk. Może za mało butelkomatów i trawników? Na pewno za mało.
G
Gość
Przez 15 lat nie potrafi kanalizacji zrobić na os Zagórki :) Taka to metropolia na miarę XXI wieku :))
L
Leon
Warto by było wybrać najdroższą inwestycję która została już rozebrana .
w
www.i.Bialystok.pl
Spis absurdów i POrażek
G
Gość
Wpuszczenie blokowisk na osiedla jednorodzinne ..... betonowy mistrz !!!
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie