Białystok. Miasto udostępniło mieszkańcom działkę na Zawadach, na której mogą posadzić drzewa dla swoich potomków

OPRAC.: wal
Miasto udostępnia ten teren wszystkim mieszkańcom, którzy chcieliby posadzić drzewa dla swoich dzieci.  Znajduje się przy ulicy Produkcyjnej w pobliżu oczyszczalni ścieków. W przeddzień Święta Niepodległości drzewka posadzili radni Koalicji Obywatelskiej. Razem z urzędnikami posadzili tam około 150 drzew.
Miasto udostępnia ten teren wszystkim mieszkańcom, którzy chcieliby posadzić drzewa dla swoich dzieci. Znajduje się przy ulicy Produkcyjnej w pobliżu oczyszczalni ścieków. W przeddzień Święta Niepodległości drzewka posadzili radni Koalicji Obywatelskiej. Razem z urzędnikami posadzili tam około 150 drzew. Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Nie masz swojego ogródka, a chciałbyś posadzić drzewko dla swoich potomków? Teraz nie musisz się martwic brakiem gruntu. Miasto udostępniło działkę na Zawadach, na której białostoczanie będą mogli sadzić klony, lipy czy też drzewa owocowe.

Teren przeznaczony do nasadzeń znajduje się przy ul. Produkcyjnej przy Oczyszczali Ścieków. W przeddzień Święta Niepodległości swoje drzewka zostawili radni Koalicji Obywatelskiej: Andrzej Perkowski, Katarzyna Kisielewska-Martyniuk i Katarzyna Bagan- Kurluta. Zapraszają białostoczan do sadzenia drzew na pamiątkę narodzin dziecka zapraszają białostoccy radni Koalicji Obywatelskiej.

- Teraz wszyscy będą mogli kultywować tę piękną tradycję, nawet jeśli nie posiadając własnej działki - podkreślają radni. - Posadzenie drzewa dla swojego potomka to prezent, który będzie rósł razem z nim.

Zasady są proste każdy może to zrobić dla dziecka. Ważne jest, aby nie zapomnieć potem o to drzewo dbać żeby urosło. W miarę upływu czasu będzie to można robić wspólnie z dorastającym dzieckiem. Wystarczy tylko wybrać gatunek najlepiej rodzimy. Mogą być to dęby, lipy czy klony, ale też drzewa owocowe. Miasto udostępnia teren, drzewa każdy kupuje sam we własnym zakresie.

- Akcja może przynieść wiele korzyści, zarówno tych ekologicznych jak i edukacyjnych - nie mają wątpliwości radni. - Pokazując dzieciom nasz szacunek do przyrody możemy wychować wielu jej miłośników w kolejnych pokoleniach. Dzieciaki będą wiedziały, że drzewo to coś ważnego, rośnie długo i trzeba się o nie troszczyć. Z pewnością też dużą radością jest posiadanie własnego drzewa.

Ruszyły zapisy na trzecie szczepienie dla młodzieży

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
13 listopada, 09:49, Gość:

Radni nie poradni

Od 2010 roku miasto nie potrafi postawić JEDNEGO słupa oświetleniowego na końcu ul Kotwicowej !! I co na to radni nie poradni ?

G
Gość
Radni nie poradni
G
Gość
Radni Koalicji Obywatelskiej: Andrzej Perkowski, Katarzyna Kisielewska-Martyniuk ile interpelacji czy inwestycji na os.Zawady dzięki waszym staraniom???Katarzyna Bagan- Kurluta..... jakim cudem umknął pani dokument odnośnie PZP os.Zawady ???
F
FederacjaZielonych.pl
Ile kosztowała akcja przygotowania druku i dystrybucji „bezpłatnego biuletynu informacyjnego Urzędu Miejskiego Bialystok.pl #OdkryjBialystok”, czy to zarejestrowany w Sądzie tytuł prasowy? („Druk Agora SA”)?

Dlaczego zdjęcie na okładce wprowadza w błąd pokazując samolot rejsowy dla kilkuset pasażerów, skoro takie samoloty nie mogą i nigdy nie będą mogły odlatywać z lotniska w Białymstoku z powodu braku możliwości przedłużenia pasa startowego do 2,5 km? Dlaczego tytuł „Jedyna szansa na lotnisko dla Białegostoku” wprowadza w błąd?

Dlaczego Urząd Miasta Białystok wbrew prawu blokuje możliwość zadawania pytań na Facebooku dla https://www.facebook.com/rafal.kosno.zielony/, nie przesyła informacji prasowych na adres [email protected]?

Dlaczego wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki: kradnie telefon dziennikarza, każe wykasować nagranie, niszczy sprzęt? nagranie! https://youtu.be/iP4cJU3zGM0 Ustawa Prawo Prasowe Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do zaniechania interwencji prasowej – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Art. 44. 1.
w
www.Koncerty.Bialystok.pl
a Tur Tusk olaski = drwal PO dlaski ? HiPOkryta chce wyciąć 14 000 drzew POd pseudolotnisko/cmentarz?

Dlaczego „debatę” o „pseudolotnisku” zorganizowano celowo tylko dla 5 "znajomych" w sposób uniemożliwiający udział i zabranie głosu wszystkim zainteresowanym? Konstytucja Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Dlaczego takie same lotnisko w Suwałkach naprawdę działa i kosztowało 20 milionów złotych a w Białymstoku kosztowało 2 razy więcej, 40 milionów złotych? Dlaczego żadna firma nie dofinansowała budowy jak np. w Suwałkach połową potrzebnej kwoty? A największymi „przeszkodami lotniczymi” jest nie las Solnicki (którego 30 ha pod pozorem „lotniska” może trafić do Kościoła, na początek na cmentarz, a po 20 latach jako bardzo atrakcyjne tereny w mieście przy strefie ekonomicznej) ale Stadion Miejski i Sąd Rejonowy. Dokąd miałyby sens połączenia z Białegostoku, skoro w 2 godziny za 30 zł można być pociągiem na największym lotnisku w Polsce Warszawa Okęcie? Czy nie lepiej byłoby sprzedawać lub dzierżawić tereny lotniska dla firm, które płaciłyby podatki w Białymstoku a tak uciekają poza Białystok, a za pozyskane pieniądze wybudować na początek krótki pas w np. Topolanach koło Michałowa, gdzie jest duża rezerwa terenu Skarbu Państwa i możliwość rozbudowy pasa do wymaganej długości 2,5 km dla prawdziwego lotniska, takiej możliwości nie ma w Białymstoku, a pseudolotnisko blokuje rozwój miasta przez ograniczenia zabudowy, strefy ograniczonego użytkowania, hałasu? Wszędzie na świecie lotniska buduje się poza miastami.
w
www.i.Bialystok.pl
PO wycince drzew na betonowym miejskim placu nie da się wytrzymać POdczas upałów, ustawianie kurtyn wodnych jest jak gaszenie pożaru. Drzewa dające cień obniżają odczuwalną temperaturę nawet o 20 stopni.

Tur Tusk olaski = drwal PO dlaski ? HiPOkryta chce wyciąć 14 000 drzew POd pseudolotnisko/cmentarz? Niech tam dąb PO sadzi hiPOkryta? pomimo petycji arogancko np. jak najszybciej wyciął drzewa przy Ratuszu by spacyfikować głosy sprzeciwu i sprzedawać piwo "Zastałem po prezydencie Turze projekt przebudowy Rynku autorstwa pana Zabagły, ale musze przyznać, że nie spodziewałem się takiego społecznego oporu (...) nagle w styczniu 2007 r. przychodzą do mnie 3 osoby i przynoszą ponad 3 tysiące podpisów przeciwko tej inwestycji. Zdziwiło mnie to trochę i dlatego jeszcze tego samego dnia zwołałem spotkanie, a było to 3 tygodnie po moim zaprzysiężeniu i powiedziałem: musimy to zrobić szybko, bo jak jeszcze trochę poczekamy, to opór będzie narastał." https://www.youtube.com/watch?v=wTpUBVQWIq4

W 1996 r Rafał Kosno i Stowarzyszenie Federacja Zielonych skierowało petycję do ówczesnego Prezydenta Miasta Białystok wraz z 500 podpisami mieszkańców ulicy Lipowej domagającymi się utworzenia deptaka od Kościoła Św. Rocha do Kościoła Farnego oraz dróg rowerowych w centrum miasta. Na pocztówce z zaproszeniem na otwarcie „placu miejskiego” wyraźnie widać zdjęcie pokazujące, że przebudowa z usunięciem skweru zieleni odbyła się wbrew historycznemu kształtowi

Anna Godlewska „teraz nie tylko brak skwerku teraz nie daje sie tam mieszkać ,bo nocne koncerty szczególnie od wiosny ,pijaki po klatkach schodowych mimo domofonów,dewastacja.Nikt nie chce tam mieszkac a wynając tez ludzie boja sie tam mieszkać przy Suraskiej i Rynku Kościuszki.”

Protest Rafała Kosno przeciwko wycięciu drzew na Rynku Kościuszki a w zamian wystawie o przyrodzie. http://www.youtube.com/watch?v=wCwR9IWIezU

A wszystkie markowe sklepy wygoniono na galerie hipermarketów
G
Gość
Białostocki paradoks wpierw powycinać wszystkie drzewa gdzie się tylko da a następnie lans przy sadzeniu !
Dodaj ogłoszenie