Białystok. Inauguracja miejskiego roku szkolnego w SP 24. Rozdano medale nauczycielom. W uroczystościach wziął udział prezydent Truskolaski

Jakub Sadkowski
Jakub Sadkowski
We środę (1.09) w Szkole Podstawowej nr 24 w Białymstoku przy ulicy Antoniuk Fabryczny odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Wziął w niej udział m. in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Wręczył on także medale „Diligentiae – za pilność” uczniom i nauczycielom białostockich szkół.
We środę (1.09) w Szkole Podstawowej nr 24 w Białymstoku przy ulicy Antoniuk Fabryczny odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Wziął w niej udział m. in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Wręczył on także medale „Diligentiae – za pilność” uczniom i nauczycielom białostockich szkół. Dawid Gromadzki/UM Białystok
Ponad 49 tysięcy uczniów rozpoczęło po wakacjach naukę w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Miasto Białystok. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Białymstoku odbyła się we środę (1.09) w Szkole Podstawowej nr 24 przy ulicy Antoniuk Fabryczny.

- W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzę dużo cierpliwości, spokoju i wielu osiągnięć. Bądźcie radośni, rozwijajcie swoje pasje i zainteresowania. Powodzenia - powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Na uroczystej inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 24 pojawili się także m. in. zastępca prezydenta Rafał Rudnicki, przedstawiciele duchowieństwa: biskup Henryk Ciereszko - administrator archidiecezji białostockiej, arcybiskup Jakub - ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej, czy przedstawiciele białostockiego kuratorium oświaty.

Nie zabrakło także nauczycieli i uczniów szkoły oraz ich rodziców. Wprowadzono poczet sztandarowy, a hymn narodowy zagrała na żywo orkiestra. Po inauguracji roku szkolnego odbyła się natomiast uroczystość wręczenia medali „Diligentiae – za pilność”. Wyróżnienia uczniom i nauczycielom białostockich szkół przyznał prezydent Tadeusz Truskolaski. Medale otrzymało 176 osób.

We wrześniu w miejskich szkołach rozpoczęło naukę prawie 39 tys. uczniów, najwięcej w podstawówkach - prawie 21 tys. W szkołach średnich uczy się ponad 17 tys. uczniów. Natomiast do miejskich przedszkoli uczęszcza 10,5 tys. dzieci. Od września tego roku utworzono 6 nowych oddziałów przedszkolnych. Uczniów w Białymstoku w nowym roku szkolnym edukować będzie ponad 6,3 tys. nauczycieli.

Domowe syropy

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
www.Koncerty.Bialystok.pl
Arcybiskup z POtworami?

przeciez Urząd Miasta wyPOżyczył na 2 miesiące 450 ParasOlek na wypadek POtopu za 149 980 zł, PO 333 zł za sztukę :) wisza naprzeciw PrOkuratury na ul. Kilińskiego. Kolejna PrOwokacja ideologii w barwach LGBT PO "Cocomo" klubie ze stiptizem w budynku Frankowskiego gdzie okradano klientów??

A zmieszane gnijące śmieci z pojemników na osiedlach domów jednorodzinnych Urząd Miasta wywozi 1 raz na 2 tygodnie, z osiedli bloków 3 razy w tygodniu, bo "BRAKUJE PIENIĘDZY"? Trzeba nie mieć wstydu, by kraść, oszukiwać, łamać prawo, ustawiać przetargi? Parasolki w Białymstoku na ul. Kilińskiego: ośmieszenie prokuratury, ustawiony przetarg? https://youtu.be/L-fAFXHqPLM POdobnie jak „Rowery miejskie” kosztujące w przeliczeniu ponad 13 000 zł za sztukę to dopiero złodziejski przekręt? Dlatego wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki: kradnie telefon dziennikarza, każe wykasować nagranie, niszczy sprzęt? Zobacz nagranie! https://youtu.be/iP4cJU3zGM0 Ustawa Prawo Prasowe Art. 43. Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do zaniechania interwencji prasowej – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

A czemu PiS nie POwsadzało PO/PSL do więzień? Czy PIS PO woli staje się PO? Zamiast rozliczyć afery PO, stają się kopią PO, zamiast „słuchać ludzi” i „nie kraść”? Przez całą kadencję 2014-2018 r. PiS mając większość w Radzie Miasta Białystok, zamiast skutecznie rozliczyć afery i nieprawidłowości dotychczasowych władz, udawał krytykę w mało istotnych sprawach np. zmiany nazw ulic czy pomników, nie zajmując się np. wyłączeniem rakotwórczej spalarni śmieci, w głosowaniach popierał np. budowę pseudo „obwodnicy” przez miasto zamiast poza miastem, „Zintegrowany System Sterowania Ruchem” zakorkowujący ruch nawet nocą, źle oznakowaną strefę parkowania, aferą parkomatową, zakup rakotwórczych autobusów z silnikami diesla zamiast elektrycznych czy na tańszy gaz, brak kolei miejskiej (chociaż można ją uruchomić od zaraz, mamy tory, wagony, przystanki)? Np. Jurgiel chcący budować ogrodzenie wzdłuż granicy, zamiast ogrodzić szczelnie fermy świń i zakazać okresowo hodowli kukurydzy zmodyfikowanej genetycznie, która wykarmiła eksplozję demograficzną dzików? Czy Szyszko - od milionów wyciętych drzew bez pozwoleń i rzezi na polowaniach? Sitwy kolesi w spółkach i urzędach, pozorne zmiany?

Czemu Strajk Kobiet nie protestuje przeciw synagogom czy meczetom? Tam to dopiero jest dyskryminacja kobiet? A kiedy Tur Tusk olaski jak Trzaskowski na czele parady LGBT z arcybiskupem? Czy Tur Tusk olaski jak Trzaskowski chciałby udzielić ślubu homoseksualnej parze, chociaż „jest wierzący”, a jego żona to …katechetka:)? Może jasno się zadeklarujcie, czy i kto z Rady Miasta Białystok, prezydent czy wiceprezydenci jest np. za aborcja na żądanie? Może niech np. Szpital Miejski zacznie takie zabiegi? Tur Tusk olaski POpiera protesty Strajk Kobiet? Zamiast je POtępić? Czy według POstulatów PrOtestów POwinien „wypier*alać”? Czy POdobnie jak Hołownia zostałby określony jako "POlityczny palant, który chce się powieźć na czyiś plecach"? Czy przekazywanie pieniędzy przez prezydenta i Urząd Miasta w Białymstoku na kościelne uroczystości jest sprzeczne z prawem? Czy ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda popiera prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, za kadencji którego w samym centrum miasta, na Rynku Kościuszki przy fontannie i obok kościoła farnego powstał klub ze striptizem, w którym okradano klientów, który startuje z PO i Nowoczesną która ma w programie: liberalizację aborcji, rozdział państwa od kościoła, zakaz finansowania religii w szkołach, legalizację związków homoseksualnych, likwidację Funduszu Kościelnego, zakończenie finansowania Kościoła ze środków budżetowych, atakuje kościół?! https://youtu.be/j4a2RYnjy_I
Dodaj ogłoszenie