Białystok Biega 2019. Miasto opanowane przez biegaczy. Podium zajęte przez Białorusinów [ZDJĘCIA]

td
To było weekendowe święto biegów w Białymstoku. Od soboty do niedzieli tysiące biegaczy rywalizowało w ramach 9. edycji Białystok Biega. Zmagania zwieńczył niedzielny bieg na 10 km "Szybka Dycha'.

W tym roku do głównego biegu stanęło blisko 800 zawodników, wspieranych na trasie przez rodziny, znajomych, czy też zwykłych kibiców, którzy głośno zagrzewali do boju.

Wszystko odbywało się przy głośnej muzyce rockowej. Na otwarciu biegu obecny był m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

- Kiedyś była taka piosenka "Pogoda dla bogaczy". Parafrazując ją, można by powiedzieć, że dziś w Białymstoku jest "Pogoda dla biegaczy" - żartował prezydent, życząc przy okazji udanej zabawy dla wszystkich uczestników.

Białystok Biega 2019. Bieg Szybka Dycha. Znajdź siebie na zdjęciach! Biegacze na trasie Legionowa, Plac NZS [zdjęcia]

Biegacze ruszyli w trasę o godz. 10. Najlpesi pokonali dystans 10 km w nieco ponad pół godziny.

Linię mety jako pierwszy minął Białorusin Siergiej Krawczenia, który dzień wcześniej triumfował w biegu na 5 km "Nocna Piątka". Podium opanowali jego rodacy. Drugie miejsce zajął jego rodak Dzmitry Gramatowski, a trzeci był Genadz Werchawodkin.

Białystok Biega 2019. Homeschool Run. Dzieci pobiegły na dystansach 100, 600 i 1000 metrów [ZDJĘCIA]

Najlepszym z Polaków był Bogusław Andrzejuk, który był piąty ze stratą minuty i 20 sekund do zwycięzcy.

Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Jankowska, druga była Irina Somawa, a trzecie miejsce zajęła Anna Bańkowska.