Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białostockie Talenty XXI wieku programowały roboty mobilne

(ab)
Uczestnicy zajęć z programowania mobilnych robotów zaskoczyli prowadzących poziomem swojej wiedzy i umiejętności
Uczestnicy zajęć z programowania mobilnych robotów zaskoczyli prowadzących poziomem swojej wiedzy i umiejętności
Zdolni uczniowie uczestniczyli w warsztatach również z chemii, fizyki, informatyki.

Te zajęcia to przede wszystkim świetna zabawa, efektowne połączenie programowania, konstruowania i ducha rywalizacji - mówiła Kamila Bobrzycka, uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. - Nauka programowania była podana w niezwykle przystępnej formie. Prowadzący potrafili w krótkim czasie przekazać dużo wiedzy. Zajęcia bardzo mi się podobały. Dały one nam także możliwość sprawdzenia zdobytych wiadomości w czasie zawodów zaprogramowanych przez nas robotów mobilnych Lego sumo.

Było to możliwe dzięki zajęciom akademickim dla uczestników tegorocznej edycji projektu Talenty XXI wieku. Kamila to jedna z dwóch dziewcząt biorących udział w 10-godzinnych warsztatach z zakresu programowania robotów mobilnych. W sumie uczestniczyło w nich 11 uczniów. Siedmiu to gimnazjaliści (PG 12, PG 15, PG 20, PG32), pozostali uczą się już w szkołach średnich (I LO i VI LO).
Wszyscy uczestnicy zajęć mieli już wcześniej kontakt z programowaniem. Dlatego ich poziom wiedzy i umiejętności prowadzący ocenili bardzo wysoko. Podsumowaniem zdobytych umiejętnościach byłe zawody LEGO Sumo.

- Zaangażowanie wszystkich uczestników było tak ogromnie, że praktycznie każde spotkanie przedłużało się o dodatkową godzinę - powiedziała dr inż. Teodora Dimitrova-Grekow z Katedry Mediów Cyfrowych i Grafiki Komputerowej Politechniki Białostockiej, prowadząca zajęcia przy wsparciu studentów.

Dla uczestników projektu białostockie uczelnie przygotowały też zajęcia z biologii, chemii, fizyki i informatyki, m. in. Zaprogramuj swoją komórkę, Zbuduj własny komputer, Modelowanie 3D, Z iPadem w chmurze, Algorytm wynalazki i Trening kreatywności.

Wszystkie zajęcia w ramach projektu prowadzą pracownicy naukowi białostockich uczelni w profesjonalnych laboratoriach i pracowniach Instytutu Biologii, Instytutu Chemii, Wydziału Fizyki oraz Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku,a także Politechniki Białostockiej. Warsztaty są skierowane do najzdolniejszych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Białegostoku.

Czytaj e-wydanie »

Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny