Białostockie siatkarki przegrały z Gwardią Wrocław 1:3 (zdjęcia)

Białostockie siatkarki walczyły we Wrocławiu bardzo ambitnie, ale zeszły z parkietu pokonane Fot. A. Chomicz
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok przegrał na wyjeździe z Gwardią Wrocław 1:3. Była to trzecia porażka akademiczek w tym sezonie, ale na osłodę pozostaje pierwszy wygrany set.

Białostoczanki rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo i rywalki od początku pierwszego seta uzyskały przewagę kilku punktów (8:1, 16:7). Wysokie prowadzenie uśpiło wrocławianki, które dały się dogonić na dystans trzech punktów, ale ostatecznie wygrały do 21.

Drugi set był bardzo wyrównany i długo żadna z ekip nie mogła odskoczyć na więcej niż 1-2 punkty. Niestety, ponownie szczęście było po stronie miejscowych, które zwyciężyły tym razem do 22.

W trzeciej partii lepsze były białostoczanki, wśród ktorych wyróżniała się Agnieszka Starzyk (18 pkt w całym meczu). Podlasianki prowadziły m.in 8:7 i 16:13 a set zakończył się wynikiem 25:23 dla naszych siatkarek, które tym samym wygrały swoją pierwszą partię w tym sezonie.

Podochocone akademiczki miały przewagę także w kolejnym secie (wygrywały już 16:11) i wydawało sie, że do rozstrzygnięcia potrzebny będzie tie-break. Niestety, nie po raz pierwszy dał o sobie znać brak koncentracji w końcówce. W niej lepsze były prowadzone przez znakomicie grającą Katarzynę Mroczkowską (24 pkt) rywalki i skończyło się trzecią w tym sezonie porażką.

wynik
Gwardia Wrocław - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:23).
Gwardia: Wołosz, Mroczkowska, Czypiruk, Czerwińska, Sobolska, Efimienko, Krzos (libero) oraz Owczynnikowa, B. Barańska, Jagiełło, Szafraniec

Pronar Zeto Astwa: Godos, Wysocka, Ziemcowa, Gierak, Cieśla, Starzyk, Saad (libero) oraz Szeszko, Gajewska